Най - вълнуващия въпрос зимно време.
benimm8808 - специалист
zlatev2000 написа:
Единствения вариант е да има от къде да задаваш на колко градуса разлика от зададената, на коя степен да работи печката.
Такова животно няма.
Единствено ако настройките на 4 степен са ти доста завишени и от енерционния момент да ги подминава 3-та и 2-ра.
Другото което може да е,температурата на пускане на помпата да ти е много близка до зададената температура която искаш да има водната риза и директно да сваля степените на 1-ва.
Пример- помпата се включва на 58 гр.,а ти си задал да гони температурата на водата 62 гр. Помпата се включва на 58гр.,от енерционния момент и пелетите който са попаднали в пепелника от степен 4, температурата си се покачва до 61-62 гр. подминавайки 3-та и 2-ра степен и директно на 1-ва .

Поздрави.
mimitoni - специалист
benimm8808 написа:
zlatev2000 написа:
Единствения вариант е да има от къде да задаваш на колко градуса разлика от зададената, на коя степен да работи печката.
Такова животно няма.
Единствено ако настройките на 4 степен са ти доста завишени и от енерционния момент да ги подминава 3-та и 2-ра.
Другото което може да е,температурата на пускане на помпата да ти е много близка до зададената температура която искаш да има водната риза и директно да сваля степените на 1-ва.
Пример- помпата се включва на 58 гр.,а ти си задал да гони температурата на водата 62 гр. Помпата се включва на 58гр.,от енерционния момент и пелетите който са попаднали в пепелника от степен 4, температурата си се покачва до 61-62 гр. подминавайки 3-та и 2-ра степен и директно на 1-ва .

Поздрави.
Честита КОЛЕДА. Колеги, изглежда това не е заложено в този контролер. Благодаря на всички. Топли и весели празници :drinkers: :partyman:
chungata - специалист
ЧЕСТИТА КОЛЕДА И ОТ МЕН! Да сме живи и здрави, любов и късмет на всички, и зимите да са ни топли и безавариини :partyman: :drinkers: :partyman:

Да споделя и аз как върви тази зима. Като начало смених пелетите с някакви габровски - дъб и бор /мешано/ 80% на 20%. Първите ми наблюдения за тези пелети са, че Т на изх. газове на 1ва степен е под 80гр., а при разгаряне със зор стигат 140гр. Сравнено с предишните, който ползвах от Рико стил Троян това е с повече от 20гр. надолу. Далече съм от мисълта, че Бърнита е "адаптивна" и КПД се е повишило, така че тези са по НЕкалорични и от там разхода е нагоре. Обаче сложих изолация на таваните - 10 см каменна вата и нещата се подобриха. Топлото вече не бяга през тавана.
Като всеки тук, при закупуване на пелетите, веднага сложих от няколко поредни чувала в чашка. Не се забелязват някакви примеси или неща с извъндървесен произход. Обаче при последните няколко чистения под кошничката в огнището намирам метални стружки. Дори не са стружки , а по скоро приличат на капки разтопен метал с големина до 3мм. Количеството е по половин шепа :shock: Започнах пак проверките на всеки чувал преди да сипя в бункера. В пелетите няма и следа от такива неща :? И така започнах да се чудя от къде идват. Основно почистих камината, бункера шнека, абе като за витрина я направих и никакъв нишан от къде идва това чудо. Мисля си, че ако е от камината до сега щеше нещо да започне да стърже..... Днес пак ще я чистя и се надявам да не намеря стружките пак. Друго което ми идва на акъла е, че това може да са остатъци от ремонт на машината за пелетите и просто да има на няколко чувала по няколко пелетки с метал в тях. Ако някой има идея от къде може да е да сподели моля.
zlatev2000 - специалист
benimm8808 написа:
zlatev2000 написа:
Единствения вариант е да има от къде да задаваш на колко градуса разлика от зададената, на коя степен да работи печката.
Такова животно няма.
Единствено ако настройките на 4 степен са ти доста завишени и от енерционния момент да ги подминава 3-та и 2-ра.
Другото което може да е,температурата на пускане на помпата да ти е много близка до зададената температура която искаш да има водната риза и директно да сваля степените на 1-ва.
Пример- помпата се включва на 58 гр.,а ти си задал да гони температурата на водата 62 гр. Помпата се включва на 58гр.,от енерционния момент и пелетите който са попаднали в пепелника от степен 4, температурата си се покачва до 61-62 гр. подминавайки 3-та и 2-ра степен и директно на 1-ва .

Поздрави.

Помпата я стартирам на 50 градуса , а зададените на водата са 60 , така че не е това.
Може би наистина съм задал доста голяма доза на 4 и 5 и като се разгори , вдига Т доста бързо. Степен 3 и 2 само ги маркира за няколко секунди и отива на 1. Естествено вентиалатора пада на 1 ва степен а вътре е пълно с пелети от 4-та .... и става пълно мазало докато изгорят.
Държа я на 3 та степен , а когато искам да държа водата на 68-70 градуса я давам на 5та , защото тогава 3та ми е недостатъчна , а пък ми омръзна все нещо да променям по дозите .Отдавна не ми е интересно :)

От няколко дена съм вдигнал вентилатора на всички степени , защото имаше доста вятър и при мен това е проблем.Обаче забелязах че доста по-добре са нещата въпреки че на модулация вентилатора ми е на 1730об. За сравнение преди това го държах на 1600об..


БТВ, онзи ден си правих осниовното почистване че вече изгорх почти 1 тон.... Резултата от пелетите на Мотокар сервиза ( средното качество) ....потресаващ. Адската мизерия , толкова задръстена не съм я виждал тази камина даже и след 1,3 т пелети на Ахира миналата година. В пепелника псотоянно намирах камъчета на всяко почистване, и вътре в пепелника ставаха едни големи буци .
В общи линии много зле тея пелети и мниго бързо изгоряха. Другото нещо което да имате в предвид, в бункера се събират 2 чувала от тези пелети, а от пелетите на Ахира събирам чувал и половина..... тегля ги на кантара всичко е ок 15 кг е чувала..... изводите ги оставям на Вас . Ама аз не мисля да повторя.
bmahob - майстор
Колеги след дълго лутане зацепвам че контролера /не знам по стария или новия / на вашите Бърнит 23 е като на моята Алфа плам 21, Така че ще се радвам ако споделите настройки /които според мен ще станат и при мене/ при мен е с този контролер Ве още не мога да намеря оптимални настройки за моето жилище. Отоплявам около 60-70м2, без външна изолация/къща зид около 30-35см/втори етаж съм, нова дограма. За съжаление под мене не се отоплявам, две от стаите съм на калкан/едната се топли, другата е стълбище. Дневната ми е около 33м2 там съм сложил два радиатора по 120х60 панелни/това са около 5,8кв/+там съм сложил камината. В коридора антре имам един 80х60 панелен /1,9кв/ за 8м2, гардеробна/бивша тераса, там положението е най-кофти щото съм на итонг 10см и съм във въздуха 60х60/1,5кв/.В банята съм с H-140см алуминиев 4 глидера около 1,2кв, банята не е повече от 3,5м2. Спалята съм с панелен 160х60/3,9кв/ тя е към 14-15м2 /при нея също е хладно.Оставил съм тръби за бойлер към тавана/там в момента има електрически разположен в кутия от ПДЧ и 3 вида изолация, водата до там не е спряна и циркулира до тялото на бойлера/. Комина е зидан с отвор според мен не повече от ф150/прочистен преди да направя системата.
kafaka - специалист
chungata написа:
ЧЕСТИТА КОЛЕДА И ОТ МЕН! Да сме живи и здрави, любов и късмет на всички, и зимите да са ни топли и безавариини :partyman: :drinkers: :partyman:

Да споделя и аз как върви тази зима. Като начало смених пелетите с някакви габровски - дъб и бор /мешано/ 80% на 20%. Първите ми наблюдения за тези пелети са, че Т на изх. газове на 1ва степен е под 80гр., а при разгаряне със зор стигат 140гр. Сравнено с предишните, който ползвах от Рико стил Троян това е с повече от 20гр. надолу. Далече съм от мисълта, че Бърнита е "адаптивна" и КПД се е повишило, така че тези са по НЕкалорични и от там разхода е нагоре. Обаче сложих изолация на таваните - 10 см каменна вата и нещата се подобриха. Топлото вече не бяга през тавана.
Като всеки тук, при закупуване на пелетите, веднага сложих от няколко поредни чувала в чашка. Не се забелязват някакви примеси или неща с извъндървесен произход. Обаче при последните няколко чистения под кошничката в огнището намирам метални стружки. Дори не са стружки , а по скоро приличат на капки разтопен метал с големина до 3мм. Количеството е по половин шепа :shock: Започнах пак проверките на всеки чувал преди да сипя в бункера. В пелетите няма и следа от такива неща :? И така започнах да се чудя от къде идват. Основно почистих камината, бункера шнека, абе като за витрина я направих и никакъв нишан от къде идва това чудо. Мисля си, че ако е от камината до сега щеше нещо да започне да стърже..... Днес пак ще я чистя и се надявам да не намеря стружките пак. Друго което ми идва на акъла е, че това може да са остатъци от ремонт на машината за пелетите и просто да има на няколко чувала по няколко пелетки с метал в тях. Ако някой има идея от къде може да е да сподели моля.
Честита Коледа и от мен ,и много здраве и берекет на всички!!!
chungata! Пробвах ги и аз тези пелети от Габрово.Забележи ,че те се правят от сандъци за боеприпаси и други подобни.Така че нищо чудно да е попаднало нещо в дробилката и от там в пелетите.Иначе и аз не съм доволен от тяхната калоричност,нищо ,че на чувала пише 5,2 KW.Поздрави!
mimitoni - специалист
mimitoni написа:
мимитони моли за ало. 0883388543 помощ
0887495932
mimitoni - специалист
mimitoni написа:
mimitoni написа:
мимитони моли за ало. 0883388543 помощ
benimm8808 - специалист
mimitoni написа:
mimitoni написа:
mimitoni написа:
мимитони моли за ало. 0883388543 помощ
Колега кво става?
Къв е проблема?
mimitoni - специалист
benimm8808 написа:
mimitoni написа:
mimitoni написа:
Колега кво става?
Къв е проблема?
Колега извиняваи, получи се объркване :drinkers: . Толкова много клавиши :partyman: . Камината работи перфектно. Лошото е, че при тези студове пелетите се топят като сняг :shock: :shock: :?

Тема "Настройки на BURNit Comfort PM 23" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: