Най - вълнуващия въпрос зимно време.
benimm8808 - специалист
tosheto85 написа:
ivoto написа:
Намерих си. Благодаря.
Колега може ли да ми помогнеш за първа зима ще се топля с такава камина и незнам как да направя настроиките да ми гори по малко !?!
Поздрави!!!
Колега,тея камини са на вече 3 години сигурен ли си,че твоята е 23кW, а не новите 25+кW.
Ако е 23кW поне остави някъв Е-майл.
В началото на темата мисля 7 или 8 страница има пуснати настройки-четете.
benimm8808 написа:
Колега buda_bar_ надявам се да говориш за камина не за котел,относно камината пресостата се намира като застанеш зад каминта в дясно долу е отвора за димните газове(комина) до него от лявата му страна.Разглоби задния панел и ще се ориентираш лесно( в него влизат 2 малки прозрачни маркуча).
Поздрави
Здравейте,
помогнахте ми много,за което благодаря много.наистина се оказа,че е от пресостата, но никой небеше ни казал за неговото чистене, докато не се сблъскахме с този проблем за да видим в книжката.става въпрос за котел,а не за камина.но пак се намира до димоотвода,долу в ляво от него.както един колега беше казал кято летяща чиния.при нас е с едно мъркуче и е бяло на цвят.
общо взето няма разлика в котел и камина в разположението на частите като гледам снимки на разглобени камини.
filmatoplo написа:
Нямаш стаен термостат нали, температурата на въздуха спада по бавно от тази на водата.
Що е то стаен термостат !? Изнесен е кабела с датчика настрани и показва общо взето както си е реално.Ръководи се по стайна температура.Тя че водата изстива по бързо е ясно , аз просто искам да подържа разлика по малка от 2 градуса.Сега съм я настроил като достигне 25 да гасне , и тя си пали сама на 23. Аз пък искам да е на 23,5.
bondo77 - напреднал
Благодаря на всички участници в темата,за пореден път намирам решение на проблем в чата, относно камините BURNIT. :supz: :rock: =D> =D> =D> =D> =D> =D>
benimm8808 - специалист
bondo77 написа:
Благодаря на всички участници в темата,за пореден път намирам решение на проблем в чата, относно камините BURNIT. :supz: :rock: =D> =D> =D> =D> =D> =D>
Само пресостата ли излезна.
Споделяйте какъв е бил приблема и неговото решение ще е полезно и за следващите питащи.
Поздрави.
bondo77 - напреднал
benimm8808 написа:
bondo77 написа:
Благодаря на всички участници в темата,за пореден път намирам решение на проблем в чата, относно камините BURNIT. :supz: :rock: =D> =D> =D> =D> =D> =D>
Само пресостата ли излезна.
Споделяйте какъв е бил приблема и неговото решение ще е полезно и за следващите питащи.
Поздрави.
При стартиране на камината ми даде Аларма7 и шнека не пускаше пелети.По назад в темата прочетох че проблема може да е от пресостата.Свалих задния капак,откачих маркуча и го надух с уста няколко пъти.След това с една тел поръчках малко в тръбата от която падат пелетите.От там излезе малко прах от пелетите, наврях прахосмукачката в отвора за да изсмуче хубаво .Накрая START и всичко беше :supz:
Здравейте, и на мен миналия отоплителен сезон ми даваше при всяко палене Аl 7 и не пускаше пелети, и винаги палеше от втория път.
Тази година започна от първия път да пали без проблем, до преди два дни, и отново почна да пали от втория път.
Здравейте и моят бърнит комфорт дава ядево както работи и спира да подава пелети и някой път не се пали от първия път при завъртане на шнека се чива странен шум,дойде този въпросния инсталатор уж да я настрои ама като гледам кво е направил си е оставил рацете в следствие на което липсват болчета по камината.но може ли някой да ми помогне как поне да си направя настройките и да ми прати на мейла малко по подробна книжка без да е превеждана с гугъл траслейт a.stoychev@yahoo.com благодаря предварително и дайте съвет какво да правя. #-o #-o #-o #-o
Здравейте, сезона вече започна.
Някой ще сподели ли, разход, впечатления и т.н.
zlatev2000 - специалист
romario написа:
Здравейте, и на мен миналия отоплителен сезон ми даваше при всяко палене Аl 7 и не пускаше пелети, и винаги палеше от втория път.
Тази година започна от първия път да пали без проблем, до преди два дни, и отново почна да пали от втория път.
Изписва ли ти safety termal ?
Ако ти го изписва , просто си вдигни 100 - 150 оборота на вентилатора и всичко ще е ок.
На мен ми го правеше същото на модулация защото бях намалил вентилатора доста. Освен това когато е ветровито ( според зависи комина) също ми се получаваше и като има вятър го вдигам още 100 оборота. Иначе вятъра започва да пречи да излиза дима на модулация и пак дава safety termal и спира.

Тема "Настройки на BURNit Comfort PM 23" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: