Най - вълнуващия въпрос зимно време.
zlatev2000 - специалист
benimm8808 написа:
zlatev2000 написа:
2. задръстен с трици шнек и не може да подаде достаъъчно пилети и камината угасва в модулация -- при мен се случи няколко пъти
3. задръстен с трици шнек - блокирал и изобщо не работи - почиства се и газ
Никога до сега не ми се е задръствал(пълнил,блокирал) шнека с пепел от пелети.
За миналия и този сезон, до момента съм изгорил 4.5 тона пелети и никога не ми е гаснала камината заради неработещ шнек.Един единствен път ми е излизала AL 7 миналия сезон,почистих пресостата и от тогава не е излизала.
Според мен всичко е от качетвото на пелетите,който ползваме.
Проверете преди да изсипите чувала в камината,в долния край колко пепел има-за мен тва е показатела за качеството на пелетите.

Аз горя този сезона на Ахира.
В някои чували има трици на дъното около една шепа,в някои чували няма изобщо. Ама сипвам всичко :)

Колега Benimm беше казвал преди ама не си спомням , какви пелети гориш и на колко лв/тон ?
benimm8808 - специалист
zlatev2000 написа:
benimm8808 написа:
zlatev2000 написа:
2. задръстен с трици шнек и не може да подаде достаъъчно пилети и камината угасва в модулация -- при мен се случи няколко пъти
3. задръстен с трици шнек - блокирал и изобщо не работи - почиства се и газ
Никога до сега не ми се е задръствал(пълнил,блокирал) шнека с пепел от пелети.
За миналия и този сезон, до момента съм изгорил 4.5 тона пелети и никога не ми е гаснала камината заради неработещ шнек.Един единствен път ми е излизала AL 7 миналия сезон,почистих пресостата и от тогава не е излизала.
Според мен всичко е от качетвото на пелетите,който ползваме.
Проверете преди да изсипите чувала в камината,в долния край колко пепел има-за мен тва е показатела за качеството на пелетите.

Аз горя този сезона на Ахира.
В някои чували има трици на дъното около една шепа,в някои чували няма изобщо. Ама сипвам всичко :)

Колега Benimm беше казвал преди ама не си спомням , какви пелети гориш и на колко лв/тон ?
Ахира са качетвени пелети,миналата година взех от тях към края на сезона 15 чувала и нямах ядове,но ми направи впечатление,че след изгаряне остават бая пепел.
Аз ползвам 2 сезон на с.Скравена-100% бук и съм много доволен-пепелта е под половин шепа. Вземам ги на 375лв. за тон(франко база),но септември. Април,май и юни са по 300лв.

Поздрави.
zlatev2000 - специалист
Някой има ли наблюдение върху пелетите на фирма Трон пелетес в Дунавци?
Вчера минавах покрай тях и имаше едни големи планини с дървета и дъски.
elmarr - специалист
От 3 дена съм горд собственик на пелетна камина Burnit Comfort 25+.От наблюденията до сега установих,че имам голям разход на пелети.За 12 часа непрекъсната работа ми изгори 15кг.Това е с настройките на техника.Може ли някой да ми изпрати инсталаторското меню и настройките който използва.Чета ,че други колеги горят за денонощие 15 кг.Как се постигат тези стойности.paco@dir.bg.Ще съм много благодарен на някой,който ги има и реши да ми ги изпрати.
benimm8808 - специалист
elmarr написа:
От 3 дена съм горд собственик на пелетна камина Burnit Comfort 25+.От наблюденията до сега установих,че имам голям разход на пелети.За 12 часа непрекъсната работа ми изгори 15кг.Това е с настройките на техника.Може ли някой да ми изпрати инсталаторското меню и настройките който използва.Чета ,че други колеги горят за денонощие 15 кг.Как се постигат тези стойности.paco@dir.bg.Ще съм много благодарен на някой,който ги има и реши да ми ги изпрати.
Колега има друга тема за 25+.
Колегите могат да ти бъдат полезни в нея.
plastkomfort - специалист
zlatev2000 написа:
Някой има ли наблюдение върху пелетите на фирма Трон пелетес в Дунавци?
Вчера минавах покрай тях и имаше едни големи планини с дървета и дъски.
Цял сезон горя от тях и съм доволен.
zlatev2000 - специалист
plastkomfort написа:
zlatev2000 написа:
Някой има ли наблюдение върху пелетите на фирма Трон пелетес в Дунавци?
Вчера минавах покрай тях и имаше едни големи планини с дървета и дъски.
Цял сезон горя от тях и съм доволен.
Може ли малко по-подробна информация колега.
Например на колко дена и на колко изгорени килограми, колко пепел остава ?
Някакъв примерен разход, дали си засичал?
Цена на тон?
plastkomfort - специалист
Цената за тон беше 283 лв.
Пепелта е малко.
Разход от началото на сезона около 3т. за 230 м2.
mimitoni написа:
AlexanderK написа:
Как да видя колко са оборотите на вентилатора?
Натисни бутон 2 и задръж. Появяват се температурата на изх.газове и оборотите на вентилатора :supz:
1650 оборота на първа степен. 2150 на пета. Това добре ли е?
zlatev2000 - специалист
AlexanderK написа:
mimitoni написа:
AlexanderK написа:
Как да видя колко са оборотите на вентилатора?
Натисни бутон 2 и задръж. Появяват се температурата на изх.газове и оборотите на вентилатора :supz:
1650 оборота на първа степен. 2150 на пета. Това добре ли е?
По принцип заивиси и колко пелетеи пускаш на 1-ва , ама колкото и да са 1650об според мен е добре.

Тема "Настройки на BURNit Comfort PM 23" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: