• 1
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 173
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
jabata - специалист
ivoto написа:
desislava_sokolova написа:
ЗДРАВЕЙТЕ, МОЖЕ ЛИ НЯКОЙ ДА ИЗПРАТИ УПЪТВАНЕ НА BURNIT COMFORT 25 :) имейл: desislava_sokolova@abv.bg
И ВЪПРОС ЗА ТАЗИ КАМИНА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ЛИ Е ОТВЕЖДАНЕТО НА ВРЕДНИТЕ ГАЗОВЕ В КОМИН, ИЛИ МОЖЕ С ДИМООТВОД ОТ ТИПА МЕКА ВРЪЗКА, КАКТО Е С ДРУГИ КАМИНИ НА ПЕЛЕТИ?

Това не са вредни газове, а пушек от изгорели дърва. Има пепелни частици.
Дори и да е с мека връзка, пак трябва да влиза в комин. Ако изкараш тръбата просто така, през стената, ще опуши всичко наоколо. А ако я вкараш в кухнеския въздуховод, ще напълниш аспираторите на съседите.
Не е задължително да се отвежда в комин. Може и през стената, но трябва да се има в предвид че ще пуши, и за да не опуши фасадите, и да не те благославят комшиите, трябва да се изкара поне на метър и половина от фасадата. Иначе след 1 година фасадата там ще е черна. На няколко места съм виждал камините се отвеждат през стената, но навсякъде тръбата свършва на метър и половина от фасадата. А това си изисква такова укрепване че по-добре в комин. А и другото нещо което е, че хоризонталните участъци не трябва да са по-дълги от 3 метра. Иначе се събира много пепел, която не е ясно в кой момент ще направи голяма беля. А не вярвам на някой да му се занимава всяка седмица да чисти кюнци :-D
Как се регулира шнека? Помогнете ако знаете. Ако може да ми пратите инстукцеята на stanchev_mario@abv.bg
desislava_sokolova написа:
ЗДРАВЕЙТЕ, МОЖЕ ЛИ НЯКОЙ ДА ИЗПРАТИ УПЪТВАНЕ НА BURNIT COMFORT 25 :) имейл: desislava_sokolova@abv.bg
И ВЪПРОС ЗА ТАЗИ КАМИНА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ЛИ Е ОТВЕЖДАНЕТО НА ВРЕДНИТЕ ГАЗОВЕ В КОМИН, ИЛИ МОЖЕ С ДИМООТВОД ОТ ТИПА МЕКА ВРЪЗКА, КАКТО Е С ДРУГИ КАМИНИ НА ПЕЛЕТИ?
... и с мека е с "корава" връзка, си иска комин.
Та да споделя... поиграх си доста с новия Burnit 25+. При него са "икономисани" датчика за пелети, датчика за налягане на водата и стайния термостат :mrgreen: минати са кат' екстри. Ако някой ви убеждава, че печката няма да работи с отворена система, ви лъже.Радиаторите и бойлера ми(80л), са около 18-19 КВт.Използвам си и старите кюнци(130мм), като съм добавил само преход.По време на настройките не си бях вкъщи и започнах от нулата. Инсталатора бе настроил "кюмбето" да използва само три от петте степени. При почти 18 градуса навън, бе издумкало двадесетина кила за по-малко от десет часа. Вентилатора бе настроен да се управлява без енкодер, защото в инструкцията са дадени номиналните стойности за работа на всяка степен във волтове и така е по-лесно за инсталатора. Та да дам и малко данни: термостат на 65 гр; работа на степен А; палене при празен бункер(нарочно) и изсипано едно "торбе" от 15 кг, гасне след около 13 часа.
Благодаря на всички за отговорите!
tysonlkr - специалист
dzwer написа:
Та да споделя... поиграх си доста с новия Burnit 25+. При него са "икономисани" датчика за пелети, датчика за налягане на водата и стайния термостат :mrgreen: минати са кат' екстри. Ако някой ви убеждава, че печката няма да работи с отворена система, ви лъже.Радиаторите и бойлера ми(80л), са около 18-19 КВт.Използвам си и старите кюнци(130мм), като съм добавил само преход.По време на настройките не си бях вкъщи и започнах от нулата. Инсталатора бе настроил "кюмбето" да използва само три от петте степени. При почти 18 градуса навън, бе издумкало двадесетина кила за по-малко от десет часа. Вентилатора бе настроен да се управлява без енкодер, защото в инструкцията са дадени номиналните стойности за работа на всяка степен във волтове и така е по-лесно за инсталатора. Та да дам и малко данни: термостат на 65 гр; работа на степен А; палене при празен бункер(нарочно) и изсипано едно "торбе" от 15 кг, гасне след около 13 часа.
Тя нали си има вграден разширителен съд който е затворен. Аз разчитам на него. А и в настройките има параметър SP01 минимален праг на налягане. Той за какво е?
Имаш ли стаен термостат?
65 градуса на водата ли си задал? При мен конфигурацията е подобна, но в това време като я пусна дори и на 1-ва степен достига за 3-4 часа работа до 65 градуса на водата и след това спира и минава в "стендбай". Поради тази причина съм и задал температура на водата 75 градуса за да не я достига :lol:
Я сподели какви настройки си направил :?
Здравейте колеги,имам камина Burnit Comfort PM 23 kw от 3 години всичко до сега работеше перфектно като съм разучил настройките и мисля че са настроени както трябва,сега се появи следния проблем преди около седмица пуснах камината проблема е в ВЕНТИЛАТОРА започна да работи на тласъци като че ли му липсва захранване,свалих вентилатора и съм го почистил перфектно навсякаде където е достъпно,монтирам го включвам и пак почва на тласъци като работи на 2-ра степен 1800 оборота и на 1-ра 1600 оборота,забелязвам че ако го надуя над 2000 оборота започва да работи добре не се усещат тея тласъци,реших да изключа ЕНКОДЕРА но пак продължава така и го изключвам като вариант да е повреден,смених контакта да не би нещо по захранването да се шашка но не,снощи прекъсва трака оставих го да работи и в даден момент започва да работи нормално но рядко се случва,не знам какво да правя отворихме кутията където е платката за управление да видим кабели но никъде няма прекъснат кабел,майстора който слагаше камината каза че сега новите били вече с друга платка и няма как да пробваме с друга платка и така дайте някои съвет ако някой се е сблъсквал с този проблем.Благодаря
benimm8808 - специалист
Колега защо не тръгна от самия вентилатор,не съм проверявал колко пари е в БГ терм,но все си мисля,че повече от 100-150 лв. няма да е.
benimm8808 написа:
Колега защо не тръгна от самия вентилатор,не съм проверявал колко пари е в БГ терм,но все си мисля,че повече от 100-150 лв. няма да е.
И аз не съм проверявал колко струват но да ли трябва да се сменя или нещо не го управлява правилно защото като го свалихме няма никакви луфтове перките са си здрави с кабелче и директно в контакта като го включа завихря перфектно.
benimm8808 - специалист
Мариян_85 написа:
benimm8808 написа:
Колега защо не тръгна от самия вентилатор,не съм проверявал колко пари е в БГ терм,но все си мисля,че повече от 100-150 лв. няма да е.
И аз не съм проверявал колко струват но да ли трябва да се сменя или нещо не го управлява правилно защото като го свалихме няма никакви луфтове перките са си здрави с кабелче и директно в контакта като го включа завихря перфектно.
Да де,но в контакта му пускаш директно 220V и бачка на максимална мощност.През контролера му задаваш ти на кви обороти да бачка,а ти твърдиш ,че на високи обороти изчиства.Пробвай през някъв потенциометър да го врътнеш,като му мениш оборотите и ще стане ясно дали е в него проблема или някъде в камината.
  • 1
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 173

Тема "Настройки на BURNit Comfort PM 23" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: