Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ivoto - специалист
Четвърти сезон подкарвам, но още не съм намерил начин да не се опушва стъклото...
Щом почнаха да ги произвеждат без стъкло, значи май е невъзможно...
grants - специалист
Колеги я да попитам в тази тема , понеже в другата още няма хора май :lol:
Ще вързвам бойлер към парното , според вас има ли смисъл да сложа един ел.клапан , който ще се управлява от соларното управление(има възможност за у-е на 2 помпи) или да вържа бойлера директно без никакви автоматики и т.н.
Идеята ми е през деня , когато Т в бойлера се загрее до 55гр да кажем клапана да затвори , ако няма консумация на топла вода предполагам ще може да е изключен няколко часа , което ще облекчи до някъде камината. Ако пък деня е слънчев , може панела да поддържа тази Т и бойлера да остане изключен дори и да има някаква консумация :?
Както казах управлението на солара ми е Натурела и поддържа управление на 2 помпи, така че ми трябва само ел.клапана .

Поздрави !
Evgeniy - майстор
Това не зави си ли от начина на свързване на бойлера?
Ако ще го свързваш като радиатор - трябва кран за да спира циркулацията, когато не ти трябва или бойлера е по-горещ от водата в системата.
Ако е на отделна линия може и само с втората помпа да минеш...
За мен ел. клапан е по неудачно решение от кранче с ел. задвижка.
n.ganev - майстор
Ел. клапана се чува като отваря и дразни.
ivoto - специалист
ако няма клапан, бойлерът ще топли серпентината си с ток, когато е загрял на макс...
vladostojanov - напреднал
Колеги, един съвсем лаишки въпрос: камината BURNit Comfort PM 25 ми я инсталираха, обаче под нея не сложихме поставка. Увериха ме, че нямало проблем, не пречело, била изолирана и т. н. Подът е дървен - "дюшеме", дали наистина всичко е ок и може ли да стане някоя беля?
andy_forresite - майстор
Няма проблем. Температурата на обшивката от двете страни е ниска, какво остава за долната част. Въгленчета не може да паднат на земята, така че бъди спокоен.
ivoto - специалист
И моята е сложена направо върху паркета... никви грижи...

Когато я чистя с прахосмукачката, слагам един вестник пред камината, че като отворя вратата, да не пада пепел във фугите на паркета....
Здравейте , и да запитам !? От меню 9-4-06 задавам разликата на градусите за гаснене след достигане на зададената температура при вкл. авто режим , или примерно съм задал 24 градуса - задавам от 9-4-06 0,5 и при достигане на 24,5 градуса печката гасне.Въпросът ми е , може ли и от къде да задам да се стартира при определена от мен разлика ? Щото сега се стартира като падне с 2 градуса под зададената температура .Как да променя това да не се случва при 2 градуса ? Камината е РМ 23
benimm8808 - специалист
ggnngg написа:
Щото сега се стартира като падне с 2 градуса под зададената температура .Как да променя това да не се случва при 2 градуса ? Камината е РМ 23
Nqma kak!

Тема "Настройки на BURNit Comfort PM 23" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: