Най - вълнуващия въпрос зимно време.
plamko_82 - напреднал
ivoto написа:
На мен на задръстена печка ми прилича... Шлаката става от лошо горене...
Ако тръбите и ревизиите не са чистени след първия сезон, това е причината...

Ако не ти се разглобява в студа, отиваш и си купуваш два чувала хубави пелети Швайгхофер, изчистваш бункера и изгаряш двата чувала.
Ако и при тях получиш шлака, разглобявай и чисти...
Камината е чистена.За последния месец от както прави тези проблеми съм я чистил два пъти основно.За да модулира само по вода Станд бай на офф ли трябва да.
plamko_82 - напреднал
plamko_82 написа:
ivoto написа:
На мен на задръстена печка ми прилича... Шлаката става от лошо горене...
Ако тръбите и ревизиите не са чистени след първия сезон, това е причината...

Ако не ти се разглобява в студа, отиваш и си купуваш два чувала хубави пелети Швайгхофер, изчистваш бункера и изгаряш двата чувала.
Ако и при тях получиш шлака, разглобявай и чисти...
Камината е чистена.За последния месец от както прави тези проблеми съм я чистил два пъти основно.За да модулира само по вода Станд бай на офф ли трябва да.
Здравейте колеги.Задал съм температура на водата 66 гр.Режима на Станд бай го дадох на офф.Работи на 1 степен.Температурата на въздуха съм го дал на 30 гр.Когато влезе в режим на модулация работи близо час и вдигна температурата на водата до 85 градуса/показания на дисплея/ и след това започна да охлажда.Това нормално ли е?Може ли да се намали толеранса до колко градуса да работи камината в модулация?Предварително благодаря.
benimm8808 - специалист
plamko_82 написа:
plamko_82 написа:
ivoto написа:
На мен на задръстена печка ми прилича... Шлаката става от лошо горене...
Ако тръбите и ревизиите не са чистени след първия сезон, това е причината...

Ако не ти се разглобява в студа, отиваш и си купуваш два чувала хубави пелети Швайгхофер, изчистваш бункера и изгаряш двата чувала.
Ако и при тях получиш шлака, разглобявай и чисти...
Камината е чистена.За последния месец от както прави тези проблеми съм я чистил два пъти основно.За да модулира само по вода Станд бай на офф ли трябва да.
Здравейте колеги.Задал съм температура на водата 66 гр.Режима на Станд бай го дадох на офф.Работи на 1 степен.Температурата на въздуха съм го дал на 30 гр.Когато влезе в режим на модулация работи близо час и вдигна температурата на водата до 85 градуса/показания на дисплея/ и след това започна да охлажда.Това нормално ли е?Може ли да се намали толеранса до колко градуса да работи камината в модулация?Предварително благодаря.
:shock: ,пускай някви консуматори,кви са тея градуси.Нямаш ли лира,бойлер с серпентина?
Здравейте колеги,
имам следното питане - по задната стена на камината имам доста нагар, опитах се да го почистя с телена четка, но не ми се получи.
Някой има ли идея как да го изчистя по-лесно?
Благодаря
lokoni73 написа:
Здравейте колеги,
имам следното питане - по задната стена на камината имам доста нагар, опитах се да го почистя с телена четка, но не ми се получи.
Някой има ли идея как да го изчистя по-лесно?
Благодаря
В предните страници във форума колега беше опитал с шпатула.Има горе долу някакъв ефект.И аз от време на време остъргвам с шпатула. :?
plamko_82 - напреднал
plamko_82 написа:
plamko_82 написа:
ivoto написа:
На мен на задръстена печка ми прилича... Шлаката става от лошо горене...
Ако тръбите и ревизиите не са чистени след първия сезон, това е причината...

Ако не ти се разглобява в студа, отиваш и си купуваш два чувала хубави пелети Швайгхофер, изчистваш бункера и изгаряш двата чувала.
Ако и при тях получиш шлака, разглобявай и чисти...
Камината е чистена.За последния месец от както прави тези проблеми съм я чистил два пъти основно.За да модулира само по вода Станд бай на офф ли трябва да.
Здравейте колеги.Задал съм температура на водата 66 гр.Режима на Станд бай го дадох на офф.Работи на 1 степен.Температурата на въздуха съм го дал на 30 гр.Когато влезе в режим на модулация работи близо час и вдигна температурата на водата до 85 градуса/показания на дисплея/ и след това започна да охлажда.Това нормално ли е?Може ли да се намали толеранса до колко градуса да работи камината в модулация?Предварително благодаря.
Здравейте Колеги. Камината вече е настроена и работи добре. Искам да изкажа специални благодарности на Колегите benimm8808 и kafaka за помощта и съветите =D> Проблема не е бил в пелетите, а в настойките. Тъй наречените "инсталатори" дето идваха в къщи или нищо не разбират или са боклуци/извинявам се за израза/, които гледат да вземат парите на хората и бягат. Не може трима различни човека да идват и да не я настроят да работи в модулация /работи 20-30 мин. оставили толеранса 1 гр. и тя охлажда и се изключва/. :axe:
Сега работи на 1-ва стен при следните параметри: 0.5/1600, пелети на -5, толеранс 7гр., темп. на водата 64 гр., разхода е 1 чувал за 18 часа-около 0.8 кг./час
Поздрави :partyman:
zlatev2000 - специалист
Здравейте колеги!
От една десетина дена и при мен се появи този проблем с несикането да запалва от първия път. като я стартирам втори път всичко е ок и си тръгва. Това е доста гадно защото първо като се прибера ми е студено , и второ че не го прави когато съм там за да разбера къде е проблема.
Естествено още при втория случай изчистих маркуча на пресостата , но на другия ден се прибирам и пак АЛ 7 и пак не работи. евдигнах си оборотите със по 100 на степен, изичстих всикчо което се сетих , шнек , горивна камера и т.н. но резултата беше същия.

След голямо чесане по главата , извадих пак маркуча на пресостата и с един тел започнах да ръчкам в дупката към камината ( не към престостата) и о чудо вече една седмица всичко работи коректно.

Пиша го това да знаете че като си чистите маркуча на пресостата , изчистете и отвора от към камината където се слага маркуча , за да не се навирате пак там след няколко дена. Поне при мен е доста неудобно и гадно.
Може ли да ми пратите описание на настройки за бурнит 23кв стария контролер,и някой знае ли аларма 5 след зареждане на пелетите какво означава .благодаря предварително.sotruse@gmail.com
plamko_82 - напреднал
plamen7424 написа:
Може ли да ми пратите описание на настройки за бурнит 23кв стария контролер,и някой знае ли аларма 5 след зареждане на пелетите какво означава .благодаря предварително.sotruse@gmail.com
Почисти си камината колега :yawinkle:
benimm8808 - специалист
[quote="plamen7424],и някой знае ли аларма 5 след зареждане на пелетите какво означава .[/quote]

От колко време не е работила камината?
Имах този проблем миналия септември,когато я пуснах за първи път от април месец.Не беше работила около 5 месеца и ми даваше същия проблем Al 5.Оправи се след доста рестартиране на контолера,а истината е ,че така и не хванах от какво беше проблема.Просто това лято не съм я оставял да не работи,в месеца поне 2 пъти я припалвах.
Сподели,ако откриеш проблема.
Поздрави.

Тема "Настройки на BURNit Comfort PM 23" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: