Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ivoto - специалист
Това гаснене и палене никаква икономия не дава... дори напротив, изгаряш куп пелети при всяко палене.
Много по-икономично е камината да остане да си работи в модулация като достигне 24 градуса...
Пък и който често пали и гаси, по-често ще сменя запалка...
filmatoplo - майстор
Нямаш стаен термостат нали, температурата на въздуха спада по бавно от тази на водата.
grants - специалист
Колеги здравейте имам нужда от малко помощ. Търся сервизната книжка на тази камина - GreenEcoTherm Lily 20kW
http://www.greenecotherm.bg/bg/1/articl ... stove.html
В сайта има линк само към книжката с основните характеристики , настройки и т.н. Като я прелистих мернах в описанието на управлението , че то е май същото като това в старите Burnit-и.
Изображение

Надявам се контролерите да са едни и същи , както и самото устройство вътре по отношение на менютата с параметрите да мога да ползвам сервизната книжка от стария Burnit.
Основно искам да увелича хистерезиса на включване на камианта , защото в момента като изключи става прекалено студено докато отново включи.И ако мога ще се опитам и да настроя камината да работи постоянно , вместо да работи в режим on/off.

Ще съм много благодарен ако някой колега сподели съответното сервизно ръководство , ако не на конкретната то поне да стария Бърнит да проверя дали са едни и същи контролерите. Това ми е email-a : don_gori@abv.bg

Поздрави !
benimm8808 - специалист
grants написа:
Колеги здравейте имам нужда от малко помощ. Търся сервизната книжка на тази камина - GreenEcoTherm Lily 20kW
http://www.greenecotherm.bg/bg/1/articl ... stove.html
В сайта има линк само към книжката с основните характеристики , настройки и т.н. Като я прелистих мернах в описанието на управлението , че то е май същото като това в старите Burnit-и.
Изображение

Надявам се контролерите да са едни и същи , както и самото устройство вътре по отношение на менютата с параметрите да мога да ползвам сервизната книжка от стария Burnit.
Основно искам да увелича хистерезиса на включване на камианта , защото в момента като изключи става прекалено студено докато отново включи.И ако мога ще се опитам и да настроя камината да работи постоянно , вместо да работи в режим on/off.

Ще съм много благодарен ако някой колега сподели съответното сервизно ръководство , ако не на конкретната то поне да стария Бърнит да проверя дали са едни и същи контролерите. Това ми е email-a : don_gori@abv.bg

Поздрави !
По това,което си писал,че гасне разбим,че работи по температура на въздуха,а не по вода.
Ако гониш работа по вода,дай тем. на въздуха на максимална стойност за да не може да я достигне и stand by на off.
Иначе контролерите са еднакви.
grants - специалист
Ясно започват да ми се разясняват нещата лека полека , лошото е че камината не е пред мен и трябва да разуча настройките на теория , а после да ги прилагам.
Благодаря за съвета :wink:
benimm8808 написа:
zlatev2000 написа:
benimm8808 написа:
Никога до сега не ми се е задръствал(пълнил,блокирал) шнека с пепел от пелети.
За миналия и този сезон, до момента съм изгорил 4.5 тона пелети и никога не ми е гаснала камината заради неработещ шнек.Един единствен път ми е излизала AL 7 миналия сезон,почистих пресостата и от тогава не е излизала.
Според мен всичко е от качетвото на пелетите,който ползваме.
Проверете преди да изсипите чувала в камината,в долния край колко пепел има-за мен тва е показатела за качеството на пелетите.

Аз горя този сезона на Ахира.
В някои чували има трици на дъното около една шепа,в някои чували няма изобщо. Ама сипвам всичко :)

Колега Benimm беше казвал преди ама не си спомням , какви пелети гориш и на колко лв/тон ?
Ахира са качетвени пелети,миналата година взех от тях към края на сезона 15 чувала и нямах ядове,но ми направи впечатление,че след изгаряне остават бая пепел.
Аз ползвам 2 сезон на с.Скравена-100% бук и съм много доволен-пепелта е под половин шепа. Вземам ги на 375лв. за тон(франко база),но септември. Април,май и юни са по 300лв.

Поздрави.
Здравейте,
Незнам дали пиша на правилното място и човек, но се извинявам предварително ако съм сбъркала. :?
искам да попитам един въпрос,може би за вас смешен :lol: ,но мен ме подлуди този котел.
с котел бурнит комфорт 23кw съм и ми дава аларма 7.доколкото четох из форума стигнах до заключение ,че е от пресостата.никога не и чистен(3 година). Котеля тръъгва ,но не иска да подава пелети.чак на 3-4 път тръгва.
та въпроса ми е къде се намира пресостата.
благодаря ви много
benimm8808 - специалист
Колега buda_bar_ надявам се да говориш за камина не за котел,относно камината пресостата се намира като застанеш зад каминта в дясно долу е отвора за димните газове(комина) до него от лявата му страна.Разглоби задния панел и ще се ориентираш лесно( в него влизат 2 малки прозрачни маркуча).
Поздрави
ivoto написа:
Намерих си. Благодаря.
Колега може ли да ми помогнеш за първа зима ще се топля с такава камина и незнам как да направя настроиките да ми гори по малко !?!
Поздрави!!!
Здравейте, вече съм горд собственик на Burnit 25+.
Камината беше настроена, но след 6 часа работа на 60 градуса на водата изгори всичките 15кг...
Идва доста голям разход и се чудя как да го оптимизирам, защото ще излиза доста скъпо.
Направи ми лошо впечатление, че навсякъде пише, че бункера е с капацитет 45кг, а всъщност не може да събере и 2 чувалчета.
Благодаря предварително!
benimm8808 - специалист
harlekin написа:
Здравейте, вече съм горд собственик на Burnit 25+.
Камината беше настроена, но след 6 часа работа на 60 градуса на водата изгори всичките 15кг...
Идва доста голям разход и се чудя как да го оптимизирам, защото ще излиза доста скъпо.
Направи ми лошо впечатление, че навсякъде пише, че бункера е с капацитет 45кг, а всъщност не може да събере и 2 чувалчета.
Благодаря предварително!
Има друга тема за 25+kW.
Погледни в нея.

Тема "Настройки на BURNit Comfort PM 23" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: