Най - вълнуващия въпрос зимно време.
zlatev2000 - специалист
benimm8808 написа:
mimitoni написа:
benimm8808 написа:

Няколко дена размишлявам над тази снимка.
Колега на колко градуси си настроил помпата да се включва?
Над 65?
Колега помпата съм я настроил на 45гр. а налягането в системата го свалих на 0.5атм. Че какво ли друго мога да направя? 23гр. на въздуха със стайния термостат денонощна работа от 10/10/15 до сега 144 чувала букови пелети. Не се съмнявам в колегите :shock: :shock: :shock: но дори при 0,5 шнек и 1450 вент. на 1ст. посмъртно не мога да падна до техният разход :? :rolleyes: Говоря за ПМ 23 :drinkers:
За кой колеги говориш?
Не виждам нищо странно в разхода ти- за 117 дена си изгорил 144 чувала.Това прави по 18.25кг на ден при ДЕНОНОЩЕН режим.Аз под 2 чувала на 24 часа не мога да падна в студовете(януари).
Понеделник правих засичане на пелетите-от 23.09 до 01.02- 155 чувала(като само януари не съм я гасил,бачкаше 24 часа).
Точно и аз това и аз щях да кажа . Разхода ти е супер добър като за 24 работа. По скоро ние неможем паднем на твоя :))))

Между другото се замислете и за количеството пелетеи които настройваме да се подават в режим на модулация.
Има една граница на минимума която като я подминеш става точно обратния ефект. Вместо да имаш икономия, започваш да гориш повече. Аз си правих доста експерименти и моя минимум съм го открил . Под тази стойност температурата на газовете и пламъка са толкова нищожни че водата изтива бързо и се получава по-често включване на по-висока степен и в крайна сметка се оказва че за 24 часа вместо повече да е била в модулация тя повече е догонвала зададената Т и съответно разхода е по-голям.
Естествено това е строго индивидуално според радиаторите ,системата, пелетите и т.н.
Основната цел при настройката на модулацията е да се направи така че камината да е максимално време в режим на модулация , а не да се гони възможно най-малката доза пелети с кяото да не изгасне.
Да мога да я карам и на 0,5 и вент на 1500об в модулация без да изгасне , ама при мене крайния резулта при мойта система беше доста по-голям разход от колкото в модулация на 0,8 и вент на 1550об. . Разликата в разхода ми беше 5 кг за 24 часа.
Замервах доста дни защото и ан мене не ми се вярваше първоначално че е възможно, обаче като поседиш и наблюдаваш как гори и скоро ти стява ясно. Например на 0,5 пелети за около 10-15 мин започва да качва на по-висока степен. А на 0,8 пелети на около 50 мин .
voni - напреднал
При мен разхода за 70 дена е 75 чувала като от средата на януари сутрин работи от 04:30 до 10:30 а вечер от 18:00 до 23:00.Смятам че разхода е приличен ,какво ще кажете?
benimm8808 - специалист
voni написа:
При мен разхода за 70 дена е 75 чувала като от средата на януари сутрин работи от 04:30 до 10:30 а вечер от 18:00 до 23:00.Смятам че разхода е приличен ,какво ще кажете?
Важното е ти да си доволен-щом те устройва.
Но е важно и да се пише с тея 75 чувала кво отопляваш(инсталирана мощност),щото може да топлиш 3 стай и баня,други със същия разход да отопляват 2 пъти повече.Така ,че всеки да може да извлече максимума от инсталацията си ,спрямо инвестицията която е направил.

Аз горя около 20кг. в по-топлите дни,и 30кг. при температури под -3;-4гр. в 24 часов режим.
Инсталираната ми мощност на системата е 25.4кW-дадени от производителя(радиатори,лира и бойлер) при температури 90/80гр. на водата.
Реалната ми мощност по мой сметки е 17.8кW при температура 65/55гр. на водата.

Поздрави.
adesio - специалист
benimm8808 написа:
voni написа:
При мен разхода за 70 дена е 75 чувала като от средата на януари сутрин работи от 04:30 до 10:30 а вечер от 18:00 до 23:00.Смятам че разхода е приличен ,какво ще кажете?
Важното е ти да си доволен-щом те устройва.
Но е важно и да се пише с тея 75 чувала кво отопляваш(инсталирана мощност),щото може да топлиш 3 стай и баня,други със същия разход да отопляват 2 пъти повече.Така ,че всеки да може да извлече максимума от инсталацията си ,спрямо инвестицията която е направил.

Аз горя около 20кг. в по-топлите дни,и 30кг. при температури под -3;-4гр. в 24 часов режим.
Инсталираната ми мощност на системата е 25.4кW-дадени от производителя(радиатори,лира и бойлер) при температури 90/80гр. на водата.
Реалната ми мощност по мой сметки е 17.8кW при температура 65/55гр. на водата.

Поздрави.
Моята на 12 ч -15-16 кг на 24ч 35 кг при -20 когато беше, иначе според мен на 24 часа 2 чувала е нормално.... По въздух е при мен и когато е студено държа ризата на 62 гр а по топло над 0 гр 58 гр това е от мен засега...
voni - напреднал
Отоплявам апартамент 3 радиатора +голяма лира,бойлер нямам вързан.Камината е в хола но не може добре да го отопли и ще слагам още един радиатор за другата зима.Камината е на 5 степен Т-вода 61 стаен термостат на 21 градуса но не ги достига максимум 19 градуса достига,нямам изолация само ал.дограма.Това е от мен.
adesio - специалист
voni написа:
Отоплявам апартамент 3 радиатора +голяма лира,бойлер нямам вързан.Камината е в хола но не може добре да го отопли и ще слагам още един радиатор за другата зима.Камината е на 5 степен Т-вода 61 стаен термостат на 21 градуса но не ги достига максимум 19 градуса достига,нямам изолация само ал.дограма.Това е от мен.
На камината има фабрични настройки каквото и да настройваш няма значение това съм установил имам 2 броя за преценка...
chungata - специалист
adesio написа:
voni написа:
Отоплявам апартамент 3 радиатора +голяма лира,бойлер нямам вързан.Камината е в хола но не може добре да го отопли и ще слагам още един радиатор за другата зима.Камината е на 5 степен Т-вода 61 стаен термостат на 21 градуса но не ги достига максимум 19 градуса достига,нямам изолация само ал.дограма.Това е от мен.
На камината има фабрични настройки каквото и да настройваш няма значение това съм установил имам 2 броя за преценка...
Е как да няма значение :?: Нали за това си ръчкаме в сервизното меню и си променяме настройките. Или просто нещо не разбирам какво си казал :? :-D
Иначе да споделя и аз режима за по топло време - степените: 1 - 0.7 на 1650; 2 - 0.9 на 1700; 3 - 1.1 - 1750; 4 - 1.3 на 1800; load pellet е на -7; вода - 65гр.; ст. термостат на 23; хистерезис - 5гр. При тоя режим за около 5-6 часа достига до 70 гр. и гасне, почива средно около 5-6, понякога и 7 часа и когато Т по стайния термостат падне на 21гр се включва. При този режим на работа разхода, при Т навън от 0 нагоре, макс чувал и половина. Пак ще напиша отоплявам 100 кв. апартамент - в момента работят 3 радиатора (36 глидера н600) и лира в банята (мисля, че беше киловат). Общ разход до момента от първата половина на октомври (започнах да я паля като падаха под 15гр. нощем) до сега 140 чувала. Крайния резултат с разхода ще се брои като пилците и пенсионерите - напролет :)
И още нещо което опитах тия дни. В темата за запаления комин споменаха колегите прахчетата Черен Петър. Та реших да опитам :wink: Купих една кутийка - 6 прахчета. Набузих печката на 75 гр. и като останаха пелети на дъното (колкото да е пълен шнека) започнах да слагам прахчетата, едно по едно ги изсипах в края на отвора на шнека към огнището. Пламъка стана искрящо син - красота. Т на изх. газове интересно, че не се покачи. След това я отворих за чистене. Видим ефект от Петърчо нямаше. Но като започнах да стържа нагара установих, че пада доста по лесно. Даже на места в долната част на камерата, където има доста упорит налеп от креозот, падна лесно. След това на прясно изчистена печка същата процедура с прахчета и като я чистя ще видя дали има още ефект. Но дори и само това да е ефекта - да се чисти лесно нагара, като за 2 лв. е добре. :goodman: :partyman:
plamko_82 - напреднал
Здравейте колеги.Решил съм за следващия отоплителен сезон да премина на отопление с пелетна камина.Апартамента е 105 кв.м.Изчел съм цялата тема във форума.Въпросът ми е каква камина да взема - BURNit Comfort PM 23 или BURNit PM Comfort plus 25 kW?Доколкото разбрах от Сън Систем предлагат само втората.В Амиго ги има и двата модела.Какво бихте ме посъветвали?Има ли съществена разлика м/у двата модела?Предимства и недостатъци на единия спрямо другия модел?Предварително благодаря за съветите.
zlatev2000 написа:
zlatev2000 написа:
Ей колеги , вдигнаха се температурите и никой нищо не пише.
Дайте да нищим някаква тема че много скучно така :)))

Например, вчера ми се случи нещо много весело. Тъкмо бях натъпкал почти 2 чувала в бункера , ама фул до капака и пускам ......
След малко аларма 7 сейфти термал...за пореден път.
Оказа се от шнека тоя път, беше се напълнил с трици и блокира и не пуска пелетеи. Голямо гребане падна :-D :-D :-D

Мама му стара , предизвиках съдбата с тоя пост...
Шнека вече не ще да работи изобщо. Изпразних пак бункера изчистих пелетите от шнека ама пак неще да тръгне.
.......................


И какво направи за да тръгне отново? Че и на мен ми направи този проблем тази сутрин. Стартирам камината но шнека не "бръмчи" и не подава пелети. И..... safety termal 07.
:?
ivoto - специалист
Шнека го блокира аларма 07.

Има един пресостат, който е свързан с тънко маркуче към камерата. Когато това маркуче се задръсти с пепел, се появява аларма 7 и шнека спира да подава. Аз го продухвах през първия сезон маркучето, но после ми омръзна и шунтирах пресостата. Не съм имал аларма 7 от две години.

Отваряш задния капак и ще го видиш маркучето. Единият му край влиза в горивната камера, другият в един бял пресостат, с форма на летяща чиния. Откачаш маркуча, продухваш го, бъркаш с една тел и в дупката на камерата, и пак слагаш маркуча.
Но пак ще се задръсти...

Тема "Настройки на BURNit Comfort PM 23" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: