• 1
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 173
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте, може ли да ми пратите инструкцията за BURNIT 23 и на мен на email - stanchev_mario@abv.bg, Благодаря предварително!
А какво е оптималното налягане на което трябва да работи камианат? Моята е на 1,2 студена и стига до 1,5 като е включена?
plastkomfort - специалист
1.2 е добре при студена камина
toto1221 - специалист
моля помагайте че не знам вече на къде:) имам бурнит комфорт пм 15+ настройките са ми от инсталатора и харчи доста според мен но не това ми е проблема,нагласям темп. на водата на 58,59,60 градуса докато радиаторите загреят нямам проблем ,но в един момент термоглавите на радиаторите затварят защото са постигнали желаната темп. камината изключва темп. на водата пада до 55 градуса и се пали включва се нагревателя и фазата на стабилизация след като са затворени термоглавите дига страшно бързо темп.на водата при зададени 58 гр. на вода чак когато стигне 65 показва че включва горелката стига до 68 запоява да модулира и на 72,73,74 изключва но докато не изгорят останалите пелети темп. на водата продължава да се покачва стига до 80 започва да пиука и излиза грешка ер 04 може да дига и още темп. на водата но не мога да видя след грешката ,,моля помагайте че ме е страх да е пусна и да изляза за да не се върна в изгоряла къщурка :yawinkle: :yawinkle:
LazarGanev - "Велик майстор"
Човече, трябва да я накараш да работи по стайна температура, а не по температура на водата. В стаята с камината термоглавата трябва да е отворена на макс
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами може и с външен, ако вградения създава проблеми
benimm8808 - специалист
Колега пробвай да намалиш температурата на включване на помпата,после намали времето м/у load pellet и flame light,и като краен вариант свали стойностите на подаването на пелети.
На колко ти включва помпата,и колко е стойността на 9-4-4?
ЗДРАВЕЙТЕ, МОЖЕ ЛИ НЯКОЙ ДА ИЗПРАТИ УПЪТВАНЕ НА BURNIT COMFORT 25 :) имейл: desislava_sokolova@abv.bg
И ВЪПРОС ЗА ТАЗИ КАМИНА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ЛИ Е ОТВЕЖДАНЕТО НА ВРЕДНИТЕ ГАЗОВЕ В КОМИН, ИЛИ МОЖЕ С ДИМООТВОД ОТ ТИПА МЕКА ВРЪЗКА, КАКТО Е С ДРУГИ КАМИНИ НА ПЕЛЕТИ?
ivoto - специалист
desislava_sokolova написа:
ЗДРАВЕЙТЕ, МОЖЕ ЛИ НЯКОЙ ДА ИЗПРАТИ УПЪТВАНЕ НА BURNIT COMFORT 25 :) имейл: desislava_sokolova@abv.bg
И ВЪПРОС ЗА ТАЗИ КАМИНА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ЛИ Е ОТВЕЖДАНЕТО НА ВРЕДНИТЕ ГАЗОВЕ В КОМИН, ИЛИ МОЖЕ С ДИМООТВОД ОТ ТИПА МЕКА ВРЪЗКА, КАКТО Е С ДРУГИ КАМИНИ НА ПЕЛЕТИ?

Това не са вредни газове, а пушек от изгорели дърва. Има пепелни частици.
Дори и да е с мека връзка, пак трябва да влиза в комин. Ако изкараш тръбата просто така, през стената, ще опуши всичко наоколо. А ако я вкараш в кухнеския въздуховод, ще напълниш аспираторите на съседите.
jabata - специалист
ivoto написа:
desislava_sokolova написа:
ЗДРАВЕЙТЕ, МОЖЕ ЛИ НЯКОЙ ДА ИЗПРАТИ УПЪТВАНЕ НА BURNIT COMFORT 25 :) имейл: desislava_sokolova@abv.bg
И ВЪПРОС ЗА ТАЗИ КАМИНА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ЛИ Е ОТВЕЖДАНЕТО НА ВРЕДНИТЕ ГАЗОВЕ В КОМИН, ИЛИ МОЖЕ С ДИМООТВОД ОТ ТИПА МЕКА ВРЪЗКА, КАКТО Е С ДРУГИ КАМИНИ НА ПЕЛЕТИ?

Това не са вредни газове, а пушек от изгорели дърва. Има пепелни частици.
Дори и да е с мека връзка, пак трябва да влиза в комин. Ако изкараш тръбата просто така, през стената, ще опуши всичко наоколо. А ако я вкараш в кухнеския въздуховод, ще напълниш аспираторите на съседите.
Не е задължително да се отвежда в комин. Може и през стената, но трябва да се има в предвид че ще пуши, и за да не опуши фасадите, и да не те благославят комшиите, трябва да се изкара поне на метър и половина от фасадата. Иначе след 1 година фасадата там ще е черна. На няколко места съм виждал камините се отвеждат през стената, но навсякъде тръбата свършва на метър и половина от фасадата. А това си изисква такова укрепване че по-добре в комин. А и другото нещо което е, че хоризонталните участъци не трябва да са по-дълги от 3 метра. Иначе се събира много пепел, която не е ясно в кой момент ще направи голяма беля. А не вярвам на някой да му се занимава всяка седмица да чисти кюнци :-D
  • 1
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 173

Тема "Настройки на BURNit Comfort PM 23" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: