• 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 107
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Тани - модератор
В новата ти тема, всичко това може да бъде постигнато! От тебе зависи! Както казах, никой няма да ти прекъсва последователността в логическото мислене! Само ти ще пишеш, а ако пожелаеш може да позволиш на накой да ти помага със споделянето! Ако си искрен, че искаш да споделиш безвъзмездно идеята си с максимален брой хора - имаш картбланш! Какво те спира? Публикувай чертежи,размери,технология! Нека още от началото на темата хората разберат какво точно искаш да споделиш с тях!
Също така, никой не е бил възпрепятстван да споделя информация за собствената си горелка - дори напротив! Поради някаква причина обаче, повечето от стотиците направили такава горелка крият резултатите! Защо ли? Ако някои има информация за причините може да сподели с мен на лични. Анонимността му е гарантирана!
STO-YAN - специалист
Тани написа:
В новата ти тема, всичко това може да бъде постигнато! От тебе зависи! Както казах, никой няма да ти прекъсва последователността в логическото мислене! Само ти ще пишеш, а ако пожелаеш може да позволиш на накой да ти помага със споделянето! Ако си искрен, че искаш да споделиш безвъзмездно идеята си с максимален брой хора - имаш картбланш! Какво те спира? Публикувай чертежи,размери,технология! Нека още от началото на темата хората разберат какво точно искаш да споделиш с тях!
Също така, никой не е бил възпрепятстван да споделя информация за собствената си горелка - дори напротив! Поради някаква причина обаче, повечето от стотиците направили такава горелка крият резултатите! Защо ли? Ако някои има информация за причините може да сподели с мен на лични. Анонимността му е гарантирана!
+1
filmatoplo - майстор
На последната снимка горелката монтирана на сивия котел която си показал е с много добра изработка , били споделил колко киловата е котела-топлообменника , квадратура на отопляваната площ , средна температура на водата в котела и разход ако имаш информация , човека нека си остане анонимен :) .
Бай Гого - специалист
ttttttd написа:
4:При толкоз клипове и писаници визирам (Бай Гого) да сътвориш горелка 1път по малка от оригиналната.И два пъти по малка от голямата и да очакваш необходимата мощност е безумие.Най малкото трябваше да преброи дупките на наклонената решетка на оригинала.Може би щеше да му просветне.Вместо да взема в предвид някакви нескопосани чертежчета които бяха качени от съфорумец..
Тука не си прав..
Защо: Когато не съм видел нещо на живо и не му знам габаритите, нема как да го направим..
Дупките съм ги броил поне сто пъти и ми е било ясно че,от тях зависи мощноста..
Ама само с броене на дупки не стават нещата.. Требе да си го видим нагледно,поне какви са му габаритите или начертано.

Там дет ги реже чичо Лазар,иска готов чертеж,неще да се занимава и да преправя чертежи
А я съм си тъпо/......./ парче,и не мога да се справим.

Тука не ставаше на въпрос че,кошницата която съм направил е /гола вода/,и не върши работа,напротив работи си чудесно,и за една стая ще си върши чудесна работа.
Попитах за размери на по голямата или най голямата кошница,защото съм замислил да я слагам на обикновенна печка в един гараж,и затова я пробвах на котела да видим колко душа има.

Пък кът няма чертежи,ши си маам пак с дръвье..не е болка за умиране.
ttttttd - специалист
Цитат:Също така, никой не е бил възпрепятстван да споделя информация за собствената си горелка - дори напротив! Поради някаква причина обаче, повечето от стотиците направили такава горелка крият резултатите! Защо ли? Ако някои има информация за причините може да сподели с мен на лични. Анонимността му е гарантирана!

Тани: Написал съм го защо не пишат хората. Всеки божи ден разговарям с някои от страната.Да ме прощават ,че като започна разговор питам от къде се обажда кой е щото просто вече не помня с кого съм говорил.

Виж си темите във форума.Във сяка имаш двама всезнайковци заради които други хора нещат да пишат.Защото със заядливия си тон и поведение на професори това се получава.Доста форуми умряха от такива хора.Некоректно е да копирам от имелите си от личните си и да качвам мнения на колеги.Ум ще ти зайде (казано по нашенски).Няма човек който да ми е писал и поне веднъж във този форум да не е бил на дуел в сезнайковците.


Да може да отвориме нова тема.Но не ако трябва да пиша всичко от начало,поне не на този етап.Трябва просто да ми дойде музата.


filmatoplo:Вместо да адресираш това към мен щото е по лесно.Просто копираи снимката и напиши на собственика какво те интересува. И той е човек повярвай.Мисли и дори е направил две модификаци от които аз едната също я бях направил но това че мисли и ексерипентира е страхотно.
Тани - модератор
Съжалявам, че попадна в нашия форум, в период в който всичко бе позволено на потребителите и нямаше никакъв контрол. Сам виждаш, че още на първия ден от завръщането на спазване на правилата, темата ти се раздели с половината от мненията си - около 10 страници, които бяха откровен флейм, които по начало не трябваше да бъдат допускани! Абсолютно си прав, че личните нападки не са равнозначни на конструктивна критика! С всички сили, екипа на Направи сам се стреми да намали флейма, но за съжаление това не е действие, а процес! Няма как да стане "от раз". Ще те помоля и ти да намалиш определенията към личностите и да се съсредоточиш върху техническите въпроси! Каквото било-било. Стискаме ръцете и продължаваме напред!

Лично се ангажирам да следя темата и да не допускам лични нападки в нея! Всеки спокойно може да споделя резултатите си!

ПП само докато пиша това мнение, вече има три мнения, които трябва да изтрия, за да изпълня обещанието си! Моля ви! Технически подробности само! За останалите неща има лични съобщения!
filmatoplo - майстор
Колеги ако някой има монтирана такава горелка на печка Прити с водна риза , моля за впечатления , снимки , ако има , благодаря предварително . :)
filmatoplo - майстор
Колега ttttttd :) никой не се отзовава , дай едно рамо с информация за вашата горелка монтирана на Прити ако има .
Бай Гого - специалист
Мислих как да открием топлата вода,но не стана..За сметка на това открих още по топлата..
Гледах някъде в Тубето,как един пич си правеше телени кошници за пелети на некаква печка.

Та днес сътворих една набързо от некакви различни калибровани пръчки /такива намерих в гаража/
Малко широки се получиха пречките,но другата на по гъсто.
Ползвах само външното тяло на печката и май, ше се заигравам да я направим от неръждавейка.

Изображение

Изображение

Изображение

Печлето залуде.. Пелетите са 70% бук и 30% чам.
Събрани са няколко клипчета на едно и за това има прекъсване..

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LZAG5jE7BMM[/youtube]
Ето моите варианти на кошничката.

Прикачен файл

3.jpg
3.jpg (55.84 KиБ) Видяна 4501 пъти

Прикачен файл

4.jpg
4.jpg (60.85 KиБ) Видяна 4501 пъти
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 107

Тема "Пелетна горелка ръчна изработка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: