• 1
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 100
  • 107
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
rosso666 - специалист
Цялата идея за горелка без ток в 21 век нещо не мога да я схвана.по добрата идея според мен е горелката да се захранва от фотоволтаици и акумулатори.
По ми се вписва в 21 век.
Но различни хора различни наклонности.
Поздрави
шоп - майстор
Идеята не е само да е енергонезависима горелката, ами да е и евтина, здрава, необслужваема...

Липсата на моторедуктори, шнекове, лагери, вентилатори, контролери, електроника
сама по себе си означава, че тази горелка няма да Ви изостави в голям студ.


П.П руснаците развиват идеята и вече след пелетрон 15 има и нова гравитационна горелка: бегемот.
brat4eda_81 - специалист
шоп написа:
Идеята не е само да е енергонезависима горелката, ами да е и евтина, здрава, необслужваема...

Липсата на моторедуктори, шнекове, лагери, вентилатори, контролери, електроника
сама по себе си означава, че тази горелка няма да Ви изостави в голям студ.


П.П руснаците развиват идеята и вече след пелетрон 15 има и нова гравитационна горелка: бегемот.
Ами развиват я хората не гледат кой век сме,първо ако някой незнае в русия има села и градове които са още в 18 век ,да не говорим че и в българия ги има, другото някък тея пречистватели дето мислят наще умници да изискват след 2018 някък не ми се връзват и друго руснаците не се карат по форумите като нас а си помагат и усъвършенстват идеите си!
vrangelov - специалист
brat4eda_81 написа:
...руснаците не се карат по форумите като нас а си помагат и усъвършенстват идеите си!

Точно така. Тя горелката никак не е лоша. Като конструкция е една кошничка пълна с пелети и обдухвана от засмукания от комина въздух. За съжаление съотношението на пелети въздух може да бъде само предварително "програмирано" само по твърда зависимост по преценка на оператора, но без оглед състава на димните газове след изгарянето. Дано въпросният да има поне газ-анализатор, а не да гледа цвета на пламъка.
Тъй като няма кой да развива горелката, има хора, които си мислят, че е по-малко ефективна и с по-малки възможности за регулиране на мощността от обикновените горелки на пелети. По-ефикасна от нея може да бъде само горелка с ламбда контрол.
Прав си че, някой хора отдавна са открили топлата вода, но и ние в нашия форум ще я открием някой ден.


Поздрави
lz2skt - специалист
Човекът е направил нещо със собствените си ръце и е доволен...Все пак живеем в що годе свободен свят и всеки може да качи в нета каквото си пожелае.Спор няма,че подобна горелка не може да се сравни с едно високо технологично изделие с електроника,но щом повечето хора това ги устройва и са доволни....Руснаците живеещи извън големите градове и промишлени зони като цяло са бедни и си правят и горелки и котли.Въпрос на лични възможности.Предполагам ако можеха да си позволят заводски нямаше да се занимават да ги правят тези упражнения.На много места явно имат проблем с редовното снабдяване с ток така,че разчитат на енергонезависими щуротии...Аз лично мисля да си спретна една подобна като допълнителен(резервен) вариант за отопление на гаража и работилницата.Вкъщи съм с качествена горелка,но за сервизни помещения да дам още 1300-1800 лв ...Според мен за рядко ползващи и за кратко време помещения е много добър и икономичен вариант.
filmatoplo - майстор
Днес намерих моята в гаража, поизтупах я от прах, да добие търговски вид и почти ще я подаря, бях забравил какво представлява.
brat4eda_81 - специалист
Това се опитвам да обясня, без да обидя никой, някой направил нещо друг го подобрил трети иска да си направи четвърти да си купи, но да удариш черен печат на труда му и да кажеш че не става или да му намираш само кусури по добре да не се пише, ако поискаш лично мнение както съм го правил и аз вече е друго,форума е затова да си помагаме, а не да се караме или реклами за други!
brat4eda_81 - специалист
filmatoplo написа:
Днес намерих моята в гаража, поизтупах я от прах, да добие търговски вид и почти ще я подаря, бях забравил какво представлява.
Филме нали искаше един колега да ти я купи:)
filmatoplo - майстор
Да де, ще я прегледам, ще я постегна и ще му я пратя.
коко40 - помощник
филме виж си съобщенията пратих ти адрес за доставка
  • 1
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 100
  • 107

Тема "Пелетна горелка ръчна изработка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: