Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте за много години .чисто нов съм тук .цял ден чета за пелетни горелки и стигнаях до заключението да се регистрирам и да питам майсторите.подадох молба за газифициране но може би ще се случи за другата зима .дървата са на привършване котела е от 90те години на миналия век та си мисля до кая да изкарам с една самоделна пелетна горелка . всичо ще мие от полза .неислючвам варианта да си платя за нещо готово изпитано . благодаря :?
LazarGanev - "Велик майстор"
Има горелки втора ръка. Ако сега се хванеш да правиш, пак ще си готов за другия сезон :cool:
gnt69 - майстор
Най добре си купи дърва пък на есен газ.
wankata7108 - специалист
А за много години и от мен. Това с горелката самоделка е за себедоказване и когато разберете че не си струва за 1000 спестени лева да си запалите къщата или да се задучите от изгорели газове рано или късно минавате на нещо по сигурно и доказало се пак на пелети ама със спокойствие да ги горите а не със страх аджеба дали няма да върне ,да пуши или да се запали и докато я дебнете д а не ги свърши тия гадости и ви писва така че вземайте доказани неща а самоделките са за лаборатории .Да се тестват и ако не дай си боже тръгнат тогава .А наздраве .
:supz: :supz: на здраве жив и здрави всички .прав си разбира се спокойствието е важно но тук пишат майстори занаядчий а да си занаятчия трябва да си инат чия нещата са изпробвани в боя .всички гениални изобретения са направени от мързел
lz2skt - специалист
Има хиляди хора по света ,които си правят горелки и всичко е наред ,ако са направени добре и се съблюдават правилата за безопастност.Разбира се винаги може да стане нещо ,но така е дори и с много уреди без значение дали са заводски или самоделки....Руснаците правят доста гравитачни горелки и им вършат работа...Според мен може да се ползват подобни ,но под контрол .Имат си недостатъци но за гаражи ,работилници и временно ползване за няколко часа на ден да се нашиваш с 2 хилки за заводска горелка....За постоянна денонощна работа вкъщи не са подходящи.Трудно се регулират и са силно зависими от тягата.Искат си хубав комин.За районите с често спиращ ток в Русия ,Украйна е алтернатива и за това си ги правят и ползват.Имам подобна правена за работилницата ми ,но си чака реда...като свършат дървесните отпадъци от двора ми,отработеното масло...ще и дойде реда и на нея.Правих и специална печка от бойлер (същата ползвам за отработено масло)защото първоначално беше монтирна на пернишка печка и многото паразитен въздух пречеше на добрата работа.Има за изкусуряване защото я мъчих със слънчогледови ....а с тях стават трудно нещата.
alekzadaner - напреднал
Ако има някой самоделна гравитична за продан...на лични.
mitkomaca - специалист
Добър вечер колеги занаятчий и аз си направих такава горелка но малко по странна не като пелетрон, размерите са 70×80 милиметра на 45 санта дължина, бункера същите размери, кошницата от от неръждавейка на дупки, самата форма е в формата на V с пръчки неръждавейка с разстояние между тях 7 милиметра, монтирах я на печка на дърва, разхода е около кило на час. За един чувал пелети никакво запушване или друг проблем а кошницата е като сега сглобена, разхода/мощтността се регулират с стесняване на кошничката, но някои снимки ми изписва чеса мн големи и неможе дасе качат но мисля чесе вижда достатъчно

Прикачен файл

1486320142199.jpg

Прикачен файл

1486320093987.jpg

Прикачен файл

1486320019674.jpg

Прикачен файл

IMG_20170129_162435.jpg

Прикачен файл

IMG_20170129_162202.jpg
andro440 - майстор
wankata7108 написа:
А за много години и от мен. Това с горелката самоделка е за себедоказване и когато разберете че не си струва за 1000 спестени лева да си запалите къщата или да се задучите от изгорели газове рано или късно минавате на нещо по сигурно и доказало се пак на пелети ама със спокойствие да ги горите а не със страх аджеба дали няма да върне ,да пуши или да се запали и докато я дебнете д а не ги свърши тия гадости и ви писва така че вземайте доказани неща а самоделките са за лаборатории .Да се тестват и ако не дай си боже тръгнат тогава .А наздраве .
Това ,Няма,как ,да се случи ,ако се мисли с Глава !
wankata7108 - специалист
И с две да мислиш може да се случи.
Въпрос на време .

Тема "Пелетна горелка ръчна изработка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: