• 1
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 107
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n.ganev - майстор
Остави я да поработи повечко. За три часа работа трудно ще разбереш.
Evgeniy - майстор
Сега ако и направиш и въртяща се горивната камера като на Пелас-а...
filmatoplo - майстор
Горелката ми изглежда голяма ,поне суплото е колкото на Фероли р12 , вентилатора ми изглежда мощен , абе това предполага голяма мощност и не малък разход .Гори ли слънчогледови пелети .
brat4eda_81 - специалист
първо да отговоря на евгени !нали знаеш че всяка екстра оскъпява,първата горелка беше без втория шнек сега тази е с два! а на филма да отговоря да гори всичко и наистина е по голяма предната беше на феролито 7цата монтирана е в хасково човека отоплява 280 кв втора зима с около 7-8 тона слънчоглед !а тази я смъкнахме до 2,5 кг на час дървесни,сега тестовете продължават но зимата ще е най-ясно колко гори и колко топли!!! :partyman:
n.ganev - майстор
brat4eda_81 написа:
а тази я смъкнахме до 2,5 кг на час дървесни
Каква площ / обем / ще отопляваш с тази мощнот?
Evgeniy - майстор
Ами нали целите определят задачите, а те - средствата...
Ако целта е била минимална цена, нямало е да сложиш втория шнек.
Въртящата се камера предполага нулев нагар срещу някакво може би не много голямо оскъпяване.
Този със слънчогледовите пелети кава обратна връзка дава? получава ли се нагар, на колко време се чисти?
brat4eda_81 - специалист
[quote="Evgeniyгосподин ганев 100 кв ми е къщата, евгени този със слънчогледа нищо немога да кажа за него той не разбира почти нощо , и не се и обажда , веднъж беше звъннал след монтажа че му спряла горелката, а то се оказа че не я чистил 2 месеца, и пита ама трябвало ли да я чисти, само дето не са питали още ама и пелети ли трябва да сипвам:):):)
brat4eda_81 - специалист
и другото което е евгени целта е най евтино и най ефективно според мен иначе защо ще се занимава човек да ги прави а няма да си купи,и тази е с нулев нагар ,в горелката не остава нищо,в горивната камера малко бяла пепел а в пепелника една шепа има от един чувал пелети,изгорени докато си играх с настройките предните 2 дена за 4 часа! вие кажете как е?
n.ganev - майстор
brat4eda_81 написа:
вие кажете как е?
Какво да кажа? За 100кв.м. тези 12кВ/постигнати като минимална мощност/ са много.
Evgeniy - майстор
Аз мисля, че тарикатлъка не е само да се изгорят без нагар, а на малката мощност (която е далеч от номиналната), особено със слънчогледови пелети да се получи добро кпд, близко до това при номинална мощност.
При мен гори около час на 3-та степен, после минава за 15-20 минути през втора, като може за малко да се върне на трета, и след това на първа при Т>60*. Само на първа при добра настройка температурата се вдига до 64, веднъж даже изключи по температура на 67.
Когато разбутам настройката дори с малко, температурата пада и почва да върти втора - първа, че и трета за малко.

За мен критерия е максимална топлина на най-ниската мощност, пък ако ще и да трябва седмично почистване със слънчогледа.
  • 1
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 107

Тема "Пелетна горелка ръчна изработка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: