• 1
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 107
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
brat4eda_81 - специалист
n.ganev написа:
Айде пак аз виновен Баси :? . За много години!
Ники за много години , :):):) и не сме казали че си виновен а че никой не мой да те спре да правиш това което умееш :):) НАЗДРАВЕ !!!
n.ganev - майстор
Не мога да се запра - Луд с калашник и жена с пари :lol: . Ама утре съм в гората Ненормален с Ремингтон :lol:
brat4eda_81 - специалист
ха ха ха !и до колкото си спомням сайта е "направи си сам "вино и ракия за да не те боли главата от комшия :):):):)
n.ganev - майстор
Бактисало ми е от Комшии /ки / и затова отивам в гората че да не сбъркам целта :lol:
nikrum - специалист
Здравейте,
след последните студове ме интересува направата на такава горелка.Поздрави за усилията-това е хибрид на ракетна печка захранвана с пелети. Интересува ме възможно ли е да не се слага в котел а директно на комин-профил 100х100 около който да има едър чакъл и външна мрежа с изолация. Идеята ми е да увелича топлообменната повърхност на въздушния поток/може и с едра метална вата/ и да го вкарам с въздуховод в помещения където е необходим.Височината на този профил-комин-топлобменник вътре в помещението ми максимум е 270 см а над покрива още 1 м.Не знам дали е по добре примерно хоризонтален клон през стена още 2 м...

Другият ми въпрос е как точно се разпалва:
1. поливане на първите пелети с газ...
2.директно с газова горелка от бутилка с пропан бутан;
3.електр,пистолет за горещ въздух
4. подгревна свещ/става ли от дизелов двигател?/

За вариант 2 възможно ли е да се постави на подх, място в профила за постоянно ползване малка горелка която да се стартира дистанционно/ с пиезо запалка и магнитен клапан като от авто газова уредба? Изобщо поддържане на пилотен пламък от газова горелка в пелетна горелка която да дава мощност с отваряне на гравитационен бункер как ви се струва?
шоп - майстор
Защо си мислиш, че чакъла ще ти увеличи топлообмена?
Изобщо ти е много авангардна идеята. При ракетна печка трябва да гоним максимална температура на ракетната тръба, затова тя се изолира с огнеупорен матерял издържащ до 1200 градуса. След нея ако искаш си направи 10 метра хоризонтален, вертикален, под 45 гр наклон и т.н.
nikrum - специалист
Чакъл или друго идеята е да се увеличи площта на топлообмена.иначе трябва да се слагат ребра...за мен е ясно че коментираната горелка работи добре с голяма тяга и отнемането на температура от комина ще се направи от дадена височина нагоре.примерно от 1 м нагоре до 2.70 или повече ако се използва хоризонтален клон.накратко: гориво-пелети, подаване- гравитация, вентилирано огнище-ракетен комин,топлообмен-въздушен към въздуховод. По възможност автоматизирано запалване и спиране от 12 v. Регулация на мощността чрез пускане и спиране на пелети през различен интервал.инертната маса на чакъла би изгладила резки разлики в темп.на възд.поток.Това е заданието.може би е трудно да се реализира но смятам че ако е възможно би ми свършило работа и то без алтернатива.
Поздрави
genkogenev - специалист
brat4eda_81 написа:
LazarGanev написа:
Че са аматьорски си личи отдалече, но като гледам са различни модели и са правени за продажба! Държа да си дам мнението, че това не пелетни камини, не отговарят на никакви стандарти, технически изисквания и са опасни за употреба в домашни условия. Авторът на тези творения изобщо не е за хвалба, а за солена глоба (най-малкото)!
лазаре снимките са на една печка и не са направени за продажба ,а е преработена самата печка,а за опасности да не говорим,че колежката даде 4 бона и уж гаранция а 2 месеца спа на студено и бавно се опушваше :) ама тва е друга тема,аз 100 пъти съм казал не рекламирам който иска да дойде и да види това са неща направени за мен които ги публикувам!!!

http://olx.bg/ad/prerabotvane-na-pechki ... 5Hb62.html

[-X
glavo4 - напреднал
Абе хора,гледайте горелката а не печката,това е мостра на незавършена камина с въздушна риза.
  • 1
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 107

Тема "Пелетна горелка ръчна изработка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: