Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
При мен не искаше, затова леко увеличих отворите с флекса. Нали знаеш ситуацията - жената крещи, децата пищят. :)
коко40 - помощник
снощи се случи нещо интересно при свършване на пелетите когато нивото им се изравни с дупките изсъска и изпуши под налягане :shock: . някакви идеи :?
vectra72 - специалист
Ако някой разполага с чертежи на кошницата и решетките моля да ми ги изпрати на ЛС за да ги дам на някоя фирма да ми ги изрежи.
коко40 - помощник
vectra ако не си открил отговора виж страница 13
vectra72 - специалист
Благодаря намерих ги.
lz2skt - специалист
Правих подобна горелка на Пелетрон ,но с друга форма кошничка за изгаряне .Пробвах със слънчогледови пелети.Подобни горелки изискват много добра вентилация.При мен нещо зависваха(засводяваха се) пелетите.Горелката доста се нагряваше.Кошничката за пелети я правих от сито за фуражомелка с 7мм отвори като наклонената част е към огнището,а изправената от към подаването на въздуха.Беше монтирана на пернишка печка(и имаше много неуплътнен паразитен въздух и гореше слабо).Ще правя нова кошничка със скари от чугун с отвори 7мм и предполагам нова печка само с една вратичка за пепелта .Ще се ползва в работилницата периодично за малко време и не гоня супер резултати
Моля колеги,ако някой от форума има чертежи да ми изпрати на лични,или има излишна горелка-да ми я продаде!
gogosto - специалист
Приятели, заинтригувах се от тази горелка. Видях, че има перничани собственици, ако още я ползват горелката искам да се свържа с тях и да я обсъдя (видя). Моя телефон е : 0889586848
naso1979 - напреднал
здравейте колеги. някой може ли да ми каже такава горелка дали е удачно да се монтира на турски комбиниран котел 32кв., комина е зидан,широк. изходящата тръба към комина е 150мм (по памет), и какъв разход (примерен) би дала. благодаря ви
Морозов - специалист
Привет,на ПЕЛЕТРОННИТЕ манйяци.Колеги как да си сметна размера на кошничката ,при размер на тялото 112/72мм вътрешено,или 120/80мм външно и дали подаването трябва да с същия размер 120/80мм,БЛАГОДАРНОСТИ :drinkers: :drinkers:

Тема "Пелетна горелка ръчна изработка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: