Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Кой пелети са най добри - иглолистни; Широколистни или от двете и в какво съотношение??? Питам защото си купих такава камина и трябва да купувам пелети, а няма да изгоря повече от 1 тон, така че не ме интересува цената, а най важно е от каква дървесина да търся в моят регион...
filmatoplo - майстор
Тази година намерихме една фабричка която прави пелети , та човека който ги прави ми показа мостри на различни пелети в съотношение на материала , най добри показатели показва съотношение 80 % широколистен и 20% иглолистен материал , купихме от тези пелети над 30 тона за 2 седмици , горят добре сравнени с други пелети , които бяха почти 99% бор .
geniya - специалист
Все пак зависи от това какво се слага като материал.Някои слагат трици, капаци от иглолистна дървесина, фъстъчени шлюпки, брашно, нишесте и др.Най-добрия материал според един производител е когато пелетите са произведени от сърцевината на букова дървесина, трици и малко капаци от иглолистна дървесина.Отделно и дължината и диаметъра спомена че има значение, защото някои горяли бързо а други бавно.Вземи няколко вида и пробвай, дано намериш по това време на годината :-D
Здравейте може ли някой да ми каже какво се слага при триците за пелети за да не се цепят?
naskov - майстор
Като се пресоват добре, за да им излезе лигнина нищо не се слага.

Тема "Качество на пелетите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: