Най - вълнуващия въпрос зимно време.
eshk0 - специалист
И аз да попитам нещо за котлите :) тъй като ми предстои мазилка и замазка, искам да направя поне инсталацията, т.е да сложа тръбите.
Този котел, може ли да се сложи над нивото на самия етаж? Защото съм чувал, че не може.В случая аз съм на 2-ри етаж, а котела искам да го сложа на една от таванските стаи.
Някои ми дават и следната идея: Да се заобиколи целия под с тръбите, да речем на 30-40 см, да се направи нещо като подово отопление. Възможно ли е това? Ето един пример:

Прикачен файл

ScreenShot001.jpg
LazarGanev - "Велик майстор"
За котела може, подово не се прави така, неправилно е отвсякъде погледнато
filmatoplo - майстор
:wink: Важното че е правено с желание , защото такива пародии съм гледал .
LazarGanev - "Велик майстор"
Не, аз разбрах, че това подово не е на питащия, той само показва снимка за пример. Да, наистина е наредено добре, но не се вижда как е свързано
eshk0 - специалист
Значи котела може да се сложи над нивото на етажа? :rolleyes:
naskov - майстор
Може където си искаш :wink:
eshk0 - специалист
Да не пускам нова тема...

Дойде време да си купя котел :)

Аз по принцип искам на пелети. Говорих с майстора и ми предложи два варианта.

Котел само на пелети 2800лв и комбиниран (който можело да се сменя на дърва и въглища) 4000 лв.

Какво да избера, не мога да преценя какъв разход ще имам за една зима с тия пелети, дали ще имам нужда от такъв комбиниран :? да горя дърва и въглища? То едва ли с дърва и въглища ще е много по евтино :?

Нека някой с опит да сподели мнение.

Поздрави.
шоп - майстор
Питай го твоят "майстор" какви са двата вида котли, модели, мощностти с цени съответно 2800лв. и 4000лв. за да можем да коментираме адекватно.
Защото монтажа на чисто пелетният и на комбинираният е константна като цена :-D :-D :-D
eshk0 - специалист
шоп написа:
Питай го твоят "майстор" какви са двата вида котли, модели, мощностти с цени съответно 2800лв. и 4000лв. за да можем да коментираме адекватно.
Защото монтажа на чисто пелетният и на комбинираният е константна като цена :-D :-D :-D
Значи този на пелети е е бил aurika, a комбинирания Prity с горелка greiko (самопочистваща се) и по евтин вариант с горелка feroli :oops:
LazarGanev - "Велик майстор"
Сменяй "майстора", че много те работи

Тема "Въпрос за котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: