• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
minca - специалист
Вече дадох съвета си ,но ще допълня:
Имам още една наследствена къща, която ремонтирам.Най напред изградих комина,но....с бетонни блокчета 25/25см.Сега се чудя как да вкарам в него друг комин от инокс.Вероятно ще трябват някакви дистанционери ,и тръба по тръба ще го спусна от върха .Ако някой е правил подобно изпълнение, да пише.
ппМисля ,че Антон някъде беше споменал за подобно нещо...
bibiqn - специалист
minca написа:
Вече дадох съвета си ,но ще допълня:
Имам още една наследствена къща, която ремонтирам.Най напред изградих комина,но....с бетонни блокчета 25/25см.Сега се чудя как да вкарам в него друг комин от инокс.Вероятно ще трябват някакви дистанционери ,и тръба по тръба ще го спусна от върха .Ако някой е правил подобно изпълнение, да пише.
ппМисля ,че Антон някъде беше споменал за подобно нещо...


И за какво ще слагаш тая тръба?Имаш конденз ли?Има ли топлоизилация на комина?
minca - специалист
Ти не разбра ли,че комин с бетонни блокчета е по лош ,отколкото да го изградиш с тухли единички.Това исках да ти подскажа.Сега мисля да поправя грешката си ,като пребързах да го изградя с блокчета.Топлоизолация няма и не мисля да му правя,а тръби от инокс ще вкарам ,защото между блокчето и тръбата е въздух и е добър изолатор и мисля ,че няма да имам проблем с конденза.
Ти си решаваш.
bibiqn - специалист
minca написа:
Ти не разбра ли,че комин с бетонни блокчета е по лош ,отколкото да го изградиш с тухли единички.Това исках да ти подскажа.Сега мисля да поправя грешката си ,като пребързах да го изградя с блокчета.Топлоизолация няма и не мисля да му правя,а тръби от инокс ще вкарам ,защото между блокчето и тръбата е въздух и е добър изолатор и мисля ,че няма да имам проблем с конденза.
Ти си решаваш.

Аз не казвам че е по лош от тухли.Идеята ми е да стане по бързо и да е по компактен ,все пак ще бъде в стаята а не външен.С тухли мисля ще заема повечко място и ще се зида по бавно.
bibiqn - специалист
Блокчетата са закупени вече.Подготвих мястото като изляхме бетон.Мисля после в стаята да направя конструкция и червен картон да го затворя.Само не знам каква каменна вата да търся има ли значение или става всякаква само да е каменна.пак уточнявам че ще бъде на конструкция а не да се лепи и шпаклова.
koveslav - майстор
За да направиш конструкция,а не да лепиш,означава да слагаш дюбели и носачи,за да носят конструкцията.Пробиване,къртене и други такива,са операциите които не трябва да се извършват по който и да е комин,дори в съседство с него.Дори само силни вибрации понякога са достатъчни да разхерметизират и напукат мазилката по зидан комин.А и телата са с тънки стени.Лепене на картона с термоустойчив теракол е решението според мен.Не подценявай пушека-имахме случай да пропуши през електрическите разклонителни кутии и ключовете за лампите,тъй като се направи нова елинсталация и заради нея се къртеше в другата стая,но явно е било в съседство с комина.Проби между тухлите гадината и покрай гофретата.....А дотогава нямаше никакви проблеми. Внимавай с "къоравата Неделя"!
mirochukov - напреднал
Шеста зима карам с комин от бетонни блокчета. Котле Прити е включено към него. Няма даже изолация.Дърпа без проблем само дето стана като петниста хиена на цвят. Ако му направя изолация поне над последната плоча сигурно ще е още по добре. Живот и здраве това лято може да стане. Успех в зидането!
bibiqn - специалист
Мерси и на двамата за съветите.
bibiqn - специалист
Етапа по иззидане напредва.Иззидах комина до подпокривното.От там до покрива ще е с каменна вата.Въпроса ми е вътре в стаята взех червен гипскартон.Може ли да го налепя по комина за да стане гладък или ще се напука?И как се монтира този вид картон?С червеното към външната страна предполагам ,по фабричната фуга.
ArturDent - Почти Безобиден
Не го лепи по комина. 100 % ще се напука, каквито и ленти, мрежи, ъгли... да му слагаш и каквото и да те убеждават. Ще се напука на снадките от топлинните разширения.
Направи конструкция, която да го заобикаля, без да се докосва до него.
Между комина и ГК сложи вата.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Изграждане на комин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: