• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 14
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Всичко е еднакво между 18ката и 25 цата ,до милиметър .Сега ще направя справка между 25 и 32 , тоест в къщи имам една 32 ка ,ще и запиша данни на вентилатора - ако съвпадне с този на 25 цата ,ще пестя 300 лв.Само се замисли каква е разликата - щом 2 секунди пущане пелети определят мощността .
32-иката е по дълга и вентилатора е на 60% макс което ще рече , че може да извади повече.
filmatoplo - майстор
Някой видял ли е от близо тубусната горелка на Бисолид ,дали се продава отделно от котела .Прилича ми на поредното дърво от семейство Бисолид .
shaxa - напреднал
Photo sensor light set 50% е фабрично зададената стойност. Сега като паля котела ми дава грешка Attention!No detect flame. Като проверя Photo sensor light е около 7-10%. Отварям вътре пелетите си горят много добре има си хубав пламък. Каква стойност трябва да е Photo sensor light че да запали котела. Може ли да се е замърсил сензора и да не подава точно информация? Трябва ли да променя нещо фабричните настройки от 50%.
andy_forresite - майстор
С некачествени пелети, които оставят много пепел след като изгорят, се получават тези разминавания между показанията на фотосензора (осветеността на горивната камера) и виждащият се пламък. Възможно е и да се е замърсил и затова да не отчита вярно.
Точните параметри не ги знам, но принципът е горе-долу еднакъв - трябва да има осветеност примерно 90 в продължение на 60 секунди (пак примерно) и тогава преминава към режима горене.
Относно горните ми разсъждения да поясня. Виждал съм да гори с хубав пламък на 0 осветеност показание на управлението и датчикът си беше чист, абсолютно чист. Причината тогава беше в голяма купчина пепел точно в началото на горивната скара и ... някак гореше. След избутване ръчно на пепелта взе да показва 130, 150 ...200 осветеност и си гори.
shaxa - напреднал
А къде се намира точно този датчик?
andy_forresite - майстор
На бисолид нямам представа. Логично е да се намира близо до горивната камера в близост до запалката, тоест да следи горивната камера от самото й начало. Не може да го объркаш.
На една ерато gp се бяхме събрали трима нищо неразбиращи човека. Някакви тъмни залежали пелети. Мисля че 25-киловатовия модел. Питам човека каква горелка има и той ми каза греъм. Хм :? викам си сега тия пък какви са. Той каза българска... както и да е ... там фотосензорът беше от дясната страна (като застанеш зад горелката) и отгоре на страничния десен панел. Там пелетите си бяха зле и някакви влажни.
А на моята горелка (на Тorch) изглежда е някъде отгоре малко след отвора за гъвкавия маркуч за шнека към горивната камера.
shaxa - напреднал
Почистих сензора и тръгна. Ама ми се струва че е леко нагорял от едната страна или си е така.

Прикачен файл

20160927_233353-01.jpeg
shaxa - напреднал
Смених го.
Последна промяна от shaxa на ср сеп 28, 2016 1:40 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 14

Тема "Сервизни настройки на пелетна горелка Bisolid GP 18" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: