• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 14
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Имат ли разлика .
shaxa - напреднал
Не, нямат ризлика. По сериен номер и външен вид са едни и същи.
filmatoplo - майстор
Спешно ми трябва информация - добре ли е вече управлението на горелката Бисолид ,един клиент иска такава ,бях ги отхвърлил като читаво нещо ,сега как е .трябва бързо да знам поне до обед - благодаря .
gumichka - помощник
От вчера имам такъв котел и горелка (18кв). Разбрах че за различните пелети се правят различни настройки. Някой намерил ли е оптималния вариант при настройките на подобен котел. Какъв разход дава например за 8ч работа? :roll:
gumichka - помощник
От снощи имам пелети с калоричност 5,5, мисля иглолистни (бор). Днес на два пъти се опитах да запаля котела чрез програмиране. Имам зададен ден и час, ЗАДАДАХ час на запалване, но така и не направи нищо че да запали от самосебе си. Къде бъркам? Искам да го настроя да пали сутрин и вечер на отделни програми. Реално има 4 програми, а нищо не става... Мерси на знаещите! :rock:
nokoniko - специалист
gumichka написа:
От снощи имам пелети с калоричност 5,5, мисля иглолистни (бор). Днес на два пъти се опитах да запаля котела чрез програмиране. Имам зададен ден и час, ЗАДАДАХ час на запалване, но така и не направи нищо че да запали от самосебе си. Къде бъркам? Искам да го настроя да пали сутрин и вечер на отделни програми. Реално има 4 програми, а нищо не става... Мерси на знаещите! :rock:
Задай и час на гасене....може и да проработи.
filmatoplo - майстор
Ключа старт натиснат ли е . :)
gumichka - помощник
Всичко заработи, и сутрин и вечер си пали сам.
Явно обаче в настройките има нещо което не разбирам, вчера исках да я запаля сам в друг час, чрез бутона старт, и не стана( дори след рестарт на зеления и черния ключ на котела),
както и да е, настроих я до най - близкия час, изчаках 10 мин и си запали по програма.
Има какво да пробвам и да уча още, но явно с времето. :rolleyes:
Здрвейте колеги! Имам няколко въпроса.Взех комбиниран котел Bisolid Saver C 35 kw с горелка Bisolid GP 25- кои заводски настройки трябва да променя за по-нисък разход на пелети/намалих само температурата на водата на 55гр/? Отоплявам около 85 м2 с вътрешна изолация/картон с вата/ PVC дограма 6 камерна. Всички радиатори са с термоглави. Купих 7-дневен безжичен програмируем термостат Bisolid но имам проблем с монтажа му-монтирах приемника , вързах захранването му но не знам кои позиций да свържа към изхода на котела за стаен термостат/L,N/ и трябва ли да променям нещо в настройките на горелката като го свържа?Ето и схемата на приемника.Благодаря!
Прикачен файл:
IMG_20161022_070342.jpg схема
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 14

Тема "Сервизни настройки на пелетна горелка Bisolid GP 18" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: