• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
naskov - майстор
Сигурно е излязла нова версия на софтуера :)
jabata - специалист
От скоро си блъскам главата с една BiSolid GP18, като цяло не е лоша, но вече няколко пъти намирам горелката да не работи, а на display-a пише
TSet or wait to burn out
Някой има ли понятие това кога трябва да го изкарва, грешка ли е, не е ли. Защото реално погледнато горелката беше абсолютно спряла, нито вентилатор, нито нищо. А температурата на котела паднала дори и под 30 градуса. Пробвах веднъж да я изчакам дали няма да се стартира, но чаках близо 5 мин, нямаше никакъв ефект, след което рестартирах цялата горелка, и нещата се оправиха.
Горелката е монтирана на котел BiSolid SaverC и стайния термостат е деактивиран.
Като цяло горелката е добра, но ме дразни това че безкрайно бавно мисли и зацепва. Имам чувството че преди всяко нещо, пита производителя на контролера дали да го направи или не :-D
filmatoplo - майстор
Прижали 150 лв и си купи управление Натурела.
jabata - специалист
Накрая и това ще стане. Само че най-странното е, че фирмата инсталирала горелката взела една сума пари за това, ми казват ами рестартирай, ако не се оправи тогава ще се ремонтираме. И това до следващия път. Когато казват, ами тя си работи, от време навреме дава грешка, но това не означава дефект. :?
А контролера на натурела едно към едно ли е, с поморийския?
filmatoplo - майстор
Различно е, влез в Натурела и разгледай универсалното, то си има платка и кутийка с бутони, другото е инсталиране и насройки. Много горелки ползват това управление, Грейко, Бурнит, Команд и др, успешно се монтира и на Фероли, защо не и на твоята горелка.
jabata - специалист
Вярно е, не би трябвало да има проблем. Реално погледнато командването на почти всички горелки много си прилича (получават сигнал от едни и същи датчици и командват едни и същи компоненти), така че не би трябвало да е проблем. Но засега мисля да изчакам да мине гаранцията на горелката, все си мисля че господата от интиел са длъжни да си оправят стоката.
Като цяло горелката не е лоша, но скороста на действие, много ме изнервя... И като вземе да цъка по време на работа, имам чувството че програматор на пералня вятка има отзад :?
Здравейте незнам дали пиша на точното място тъй като само чета коментарите .имам един въпрос към всички ,някой знае ли как се настройва ръчно пелетна горелка GP4 има ли някаква възможност?Благодаря
ico_3 - специалист
Здравейте,някой може ли да даде примерни настройки за Bisolid 32 GP горелката е сложена на котел Bosh.Горелката е на един познат който е на вие с електрониката и го е страх да пипа настройките.
filmatoplo - майстор
dimitar4321 написа:
Ето ги показателите на Бизолид 18 kW,25 kW,32 kW според ръководството


Наим. Означение Граници 18 kW 25 kW 32 kW
Макс. Темп на водата T__set max. T set min -90 80 80 80
Мин. Темп на водата T_set_min 5 - 40C° 15 15 15
Зона на регулиране zone_reg 5 - 20C° 5 5 5
Режим на регулиране regime Manual/room reg. room reg. room reg. Room reg.
Избор на датчик Flame sensor Photo/Flue gas Photo Photo Photo
Подаване на първа доза гориво first load 1 - 240 sec 60 sec 60 sec 60 sec
Изгаряне на първа доза гориво first burn 1 - 240 sec. 30 sec. 30 sec. 30 sec.
Изчакване за поява на пламък wait flame 60 - 480 sec. 480 sec. 480 sec. 480 sec.
Подгряване preheat 0-180 sec. 160 sec. 160 sec. 160 sec.
Минимална доза гориво min load 1 - 240 sec. 2 sec. 2 sec. 3 sec.
Максимална доза гориво max load min load - 240 sec 4 sec. 6 sec. 9 sec.
Мин.изчакване за изгаряне min burn 1 - 240 sec. 12 sec. 13 sec. 13 sec.
Макс. изчакване за изгаряне max burn min burn - 240 sec. 12 sec. 13 sec. 13 sec.
Изгар.на последна доза гориво last burn 1 - 240 sec. 180 sec. 180 sec. 180 sec.
Вентилация time vent. 60 - 900 sec. 120 sec. 120 sec. 120 sec.
Мин. обороти (вент.пресен въздух) min speed 15-50% 40% 48% 48%
Макс обороти(вент.пресен въздух) max speed min speed -100% 45% 100% 60%
Мин. обороти (димен вентилатор) min speed 15-50% 48% 48% 48%
Макс. обороти (димен вентилатор)max speed min speed -100% 100% 100% 100%
Интервал за почистване period 0 - 24h.
Работа time work 1-180 сек.
Възтановяване след загуба захран. restore in Stop/Work Work Work Work
За bobibg ,
filmatoplo, мислиш ли че ако сложа настроиките от 18/киловатовата то и моита ша работи до 18kw
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14

Тема "Сервизни настройки на пелетна горелка Bisolid GP 18" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: