• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 17
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
siderovbg - специалист
Ебаси фирмата! Писах му във Фейсбук и пича дето "продава в скандинавските страни отоплителни ситеми" ме блокира :) Пълна каша с това външното почистване!!!
siderovbg - специалист
siderovbg написа:
Ебаси фирмата! Писах му във Фейсбук и пича дето "продава в скандинавските страни отоплителни ситеми" ме блокира :) Пълна каша с това външното почистване!!!
Говорих с инженер от фирмата - няма такава опция да се намали времетраенето на външното продухване. Този проблем е решен :)
filip_n - специалист
Още малко информация Голдън файър горелка 25кв - Шнека който дават в комплект издържа точно една година :axe: е верно по добре е от нагревателя на горелката който издържа по половин година. Приемам залагания кое ще се скапе следващо :проба:
n.ganev - майстор
И още малко - шнека има защита като на бойлер.
Bbb83 - напреднал
Има меню настроики пелети гледам може да се променя калоричността 3500 нагоре Каква и е функцията на тази опция?Гледам пелетите на опаковката имат калоричност ,тук задва ли се тази стоиност? Какъв е процеса ,ако се повиши стойността на калоричността.И как по-дяволите се включва тая ш....модулация.Защо при зададена темп 55 качва 65 изключва изтива до към 48 и пак пали.Сега съм го закопал на 52градуса 1 степен 38% вентилатор и държи постоянно 58.Като извадим 3 градуса отклонение 55.Ползвам пелети от бор и топола клас А÷ 5200Кj/h.Уж хубави.До сега парно не е работило в етажа колко дни трябва на инсталацията да.заработи добре в смисал да подгрее под,стени и.т.н
Прикачен файл:
20160225_004852-1.jpg
Прикачен файл:
20160225_004907-1.jpg
filip_n - специалист
Контролера ти е различен от моя при мен няма такава опция за калоричност на пелетите не са ли ти дали "книжка" с всички опции кое какво е? За загряването на етажа би трябвало след 24 часа поддържане на еднаква температура да си загрял и стени и всичко.
Bbb83 - напреднал
Ми има инструкции ама липсват много неща не е пълно.
Bbb83 - напреднал
Как да монтиран тоя термостат Salus 091FLRF
Прикачен файл:
DSC_0001.JPG
пробвах по този начин
Постоянно мига Топло е което значи че термостат е изключен а всъщност не е?
има и други схема обаче незнам дали е за тази горелка.
Прикачен файл:
DSC_0002.JPG
siderovbg - специалист
Започна се отоплителният сезон и започнаха пак проблемите с тоя боклук "Mareli" или "Golden fire". Днес започна едно непрестанно "прегрял" и няма тръгване или ако тръгне, бачка малко и пак спира. Вместо t=20, пише A=20. Някакви идеи да имате ?
xaus - помощник
Ще споделя параметрите който аз съм въвел , не смятам че са 100% оптимални но все още работя по въпроса 3-та година :-D
Марели РВ40: +котел марели 45КВ.
Спетен 1 количество2.1 вентилатор -74% период 25сек.
Степен 3 количество 3.4 вентилатор -66% период 25сек.
Степен 5 количество 4.4 вентилатор -62% период 25сек.
Макс температура 55 С
Температура на горене от 110 до 155 , а знам ,че трябва да е от 180 до 240 приблизително.
Време за почистване 20сек.- фабрично беше 10. Периода в момента не се сещам. По спомен е 30мин.
Температура за пускане на помпа 40С
Останалите параметри не съм ги променял единствено намалих количеството при запалване на "1.8" и увеличих вентилатора до -76%

Пелетите са букови 6мм. Отоплявам два етажа по 75кв. + бойлер 80л. За сезон (Октомври-Март) около 5т. пелети при стайна температура 22С-24С
Къщата има около 50% външна изолация и 80% вътрешна с ПВЦ дограма изложение юг / север но е малко сенчесто като цяло.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 17

Тема "Горелка Марели РВ 52" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: