• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
BatkatA® - напреднал
Здравейте.

Както ме посъветвахте сложихме един безжичен стаен термостат на моя приятел.
Резултата беше както се очакваше супер. Падна разхода много!

Гори колкото мене а грее 2 по 100кв етажа и един по - малък. Немога да го разбера това нещо. Явно имам много топлозагуби.
Имам изолация външна, пода е с 5см синия фибран тавана е окачен с вата. ПВЦ дограма.
90 квадрата да грея и да горя в студеното време 2.5-3ч. незнам не е ли много...
andy_forresite - майстор
Какъв е boiler-a ти? Да не е някоя алузина 32 и повече киловата?
BatkatA® - напреднал
120литра и е на ток само пуснат. Крановете са спрени в момента и няма въртене в серпентината.
andy_forresite - майстор
Извинявай, опитах да се изразя с привкус на сутрешен английски хумор и не сме се разбрали. Нали boiler на английски значи котел :) . Въпросът беше за марката и модела котел. Буквално "бойлер"-ът (водосъдържателя - източникът на БГВ) има голямо значение за разхода.
Не разбирам от топлотехника, но имам вътрешно чувство, че в голям 32 кв котел с горелка на мощност 5 кв няма да стане ефективен топлообмен. Става дума за малка отоплявана площ до 80-90 кв.м. Такова е и моето жилище. Според мен ще е много по-добре котелът да има високо КПД на твърдо гориво от тези със скара за изгаряне на дървата и въглищата (това във варианта с присаждане на горелка както са повечето случаи към момента) и да е с площ на топлообменика между 1,5 и 2,2 кв.м., т.е. котел 18-24 кв с мощност на горелката при поддържане на вече достигнатата t° в радиаторите 4-5 кв.
Тук твърдите че е добре топлообменникът да е голям, но дали важи за живеещите в по-малки жилища с нужда от отопляване около 5 кв средно на час в режим непрекъснато горене :? С оглед снижаване на разхода, без да ни е студено, отговорът според мен е Не.
Orion - специалист
Здравейте,

Изчетох темата... нямам такава горелка, с Burnit PM 25 plus съм. Питам заради приятел... Приятелите по някога са по струващи от самите нас!
Тази горелка има ли някакво сервизно меню... код... или нещо по различно от указаното в книжката? Ако това се приема за спам - няма нужда от отговор.

Не съм имал възможност да прочета книжката, ще го направя.

Например... за сега - интересно ми е може ли подаването на пелети да се намали под 3 секунди?

Поздрави и късмет на всички!
naskov - майстор
Не съм монтирал горелка BIOTECH, ни мисля, че ползват един и същи контролер с BURNIT
Orion - специалист
naskov написа:
Не съм монтирал горелка BIOTECH, ни мисля, че ползват един и същи контролер с BURNIT
Благодаря naskov,

Смешно е дори че съм попитал ако е така... Не съм си на местожителството в момента :-) .
В понеделник се прибирам и ще проверя - дано е така. Не мислех че между камината ми и котел може да има общо - най малкото че аз имам 5 степени а горелката BIOTECH - 3, но ще видя и ще пиша...

Поздрави!
naskov - майстор
Аз имам предвид горелка Burnit, ти камина Burnit. Стана мандажа с грозде май :lol:
Miro4774 - специалист
BatkatA® написа:
Не.

Горелката съм я нагласил на реална 1-ва степен да пуска на 40 секунди пелети и шнека се върти 3 секунди.

Което по мнението на хората от които я купих е около 6кв. Аз реално мога да я наглася и да работи на 3кв. Като почне да пуска още по- рядко пелети.Въпроса е да не е прекалено рядко че да не могат да се запалят в пепелника.

Тя си подържа 60 градуса 2 часа - 3 часа и просто се стопля в стаите и се гаси.

Искам да не се загася а да подаржа някакъв слаб пламък за да не изтива водата в котела докато се наложи пак да загрява по стаите.

Искам да избегна палене. Изисква време пелети и горе се получава градусова разлика която води до дискомфорт.

Поздрави.
Здравей колега може ли да напишеш колко ти е на P3/P2 и p1 колко въздух и колко пелети и през колко време :)
BatkatA® - напреднал
Miro4774 написа:
BatkatA® написа:
Не.

Горелката съм я нагласил на реална 1-ва степен да пуска на 40 секунди пелети и шнека се върти 3 секунди.

Което по мнението на хората от които я купих е около 6кв. Аз реално мога да я наглася и да работи на 3кв. Като почне да пуска още по- рядко пелети.Въпроса е да не е прекалено рядко че да не могат да се запалят в пепелника.

Тя си подържа 60 градуса 2 часа - 3 часа и просто се стопля в стаите и се гаси.

Искам да не се загася а да подаржа някакъв слаб пламък за да не изтива водата в котела докато се наложи пак да загрява по стаите.

Искам да избегна палене. Изисква време пелети и горе се получава градусова разлика която води до дискомфорт.

Поздрави.
Здравей колега може ли да напишеш колко ти е на P3/P2 и p1 колко въздух и колко пелети и през колко време :)
Скоро ще ти дам параметрите.

Аз пак да попитам кажете от къде може да се закупи гъвкавия и огнеупорен маркуч за пелетна горелка ?
Дайте изгодни фирми които предлагат.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

Тема "Пелетна горелка Biotech Light" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: