Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте от 5 дена се топля на пелети обаче ми се струва за разхода е голям много за 5 дена изгорих 20 чувал чета от 15 кг а топля хол,коридор и 3 стаи.Нормално ли е това!
filmatoplo - майстор
Защо пишеш след като някой вече ти е монтирал горелката , този някой не разбира ли да ти я настрои .Колко ти е квадратурата , колко е мощността на радиаторите, с каква температура си на котела , имаш ли стаен термостат , в кой регион си , какви ти са външните температури , изолиран ли си , котела какъв е .
Котела пак ми е Брунит 30 kw външната температура е около 1,2 градуса нямам стаен термостат на водата температурата я поддържам 58,60 градуса имам вътрешна и външна изолация около 7 радятора топля около 15 kw ми казаха че е всичко.
filmatoplo - майстор
До тук ясно -горелката ти е страшно много преоразмерена , и котела де , ама айде той е 1 топлообменник .Не каза от къде си , тоест близо ли си до Бургас .Като за начало ако тази горелка остава , трябва да се синхронизира шнека с това колко пелети подава , като се претеглят пелетите след период време и в горелката се въведат адекватни данни , след това да се направят нужните настройки за 3те степени по адекватната мощност , след това трябва да се монтира стаен термостат , ако нямаш термоглави по радиаторите -е желателно и тяхното монтиране .Без това за което говоря ще си останеш в това сегашното положение с висок разход .
От Разград съм далече ми е Бургас.Термо глави имам на радиаторите.
filmatoplo - майстор
:) Да далече си от мен , не мога да дойда , който ти я монтира , да я настрои , има си указания и формула за това за което говорех за меренето и данните .Мощността на горелката трябва да се коригира на макс 15-18 клв за трета степен , и надолу до колкото може за степен 2 и степен 1 .Щом имаш термоглави добре , но иска и стаен термостат .
Който ми го монтира не разбира от настройки.Дали аз няма да мога да го настроя
filmatoplo - майстор
Дано успееш , мисля си че си купил горелката която няма шнек в самата горелка .
Не знам дали вътре има.Някакви съвети как да я настроя.
filmatoplo - майстор
:) Е моля ти се , как не знаеш , нали затова страдаш , погледни горелката -пелетите директно ли падат от маркуча в горивната камера или падат върху малък шнек който се намира в самата горелка и той ги избутва в камерата да горят .За настройките , ти или някой който разбира трябва да ги настроите по инструкциите .Трябвало е да си вземеш модела горелка Burnit Pel 25 с вътрешен шнек и самопочистване с вакума.

Тема "Burnit pell eco 35 kw" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: