Най - вълнуващия въпрос зимно време.
slivnalia - напреднал
Здравейте до сега този форум винаги ми е помагали със съвети и препоръки,дано и сега ми помогнете.Та проблемът е следния ,реших да си направя локално парно с камина с водна риза,да ама не,греда и то чепата греда:)

Хванах майстор накупих всичко направи го и, о чудо :(,не мога да постигна повече от 20 градуса в стаите.

Отоплявам две стай по 13 квадрата ,коридор ,баня ,а камината е в хола.Та в двете стай сложи радятори по 3 киловата ,в коридора киловат и седемстотин,в банята лира един киловат а камината е 10 киловата,навързани на един кръг.
Паля опитвам се да подържам 60 градуса убих се да слагам дърва не ги подържа и толкова вдигам 70 , ,а градусите в стаята 20....Иначе радяторите за равномерно загряди,обезвъздушавах помпата ,не става какво ли не правих не и не,докато не спрях радятора в коридора и тогава нещата се промениха камината си подържа градуси и помещенията се позатоплиха.Имам към вас няколко въпроса ,дали не съм хлътнал с слаба за инсталацията камина,колко градуса е нормално да постигам в стайте?И още нещо което според мен е важно чува се вдин шум от водната риза дали е нормално или...?
Поздрави и бъдете здрави!
koveslav - майстор
1.Какво значи "вързани на един кръг"?
2.Какъв е диаметъра на главния щранг-основната тръба излизаща и влизаща в камината?
3.Ризата по принцип ли шуми или започна,след като затвори радиатора в коридора?
4.Какво разбираш под равномерно затоплен радиатор? Изходните тръби на радиаторите(горната тръба се връзва като вход,а долната-като изход,ако правилно ги е вързал) също ли са топли или са много хладни?
Извинявай за многото въпроси,но като не ти познаваме инсталацията и начина и на работа,трябва да дадеш повече информация.
slivnalia - напреднал
koveslav написа:
1.Какво значи "вързани на един кръг"?
2.Какъв е диаметъра на главния щранг-основната тръба излизаща и влизаща в камината?
3.Ризата по принцип ли шуми или започна,след като затвори радиатора в коридора?
4.Какво разбираш под равномерно затоплен радиатор? Изходните тръби на радиаторите(горната тръба се връзва като вход,а долната-като изход,ако правилно ги е вързал) също ли са топли или са много хладни?
Извинявай за многото въпроси,но като не ти познаваме инсталацията и начина и на работа,трябва да дадеш повече информация.
Здравей ,под вързани на един кръг имам на в предвид че ,вървят един след друг без разпределите или нещо подобно,виждал съм някъде направени с колектор с едни кранчета на него.

За тръбите ако те разбирам правилно,едната е ф20 другата ф 16 мисля.
Ризата шуми постоянно без да се влияе от спиране на радиатори или сменяне скороста на помпата.
Тръбите при мен са и двете от долния край на радиатора,а иначе радиатора на пипане е равномерно топъл.
Надявам се че не те затруднявам с мойте некомпетентни обяснения,поздрави и бъди здрав.
koveslav - майстор
Аз не съм специалист,а самодеец със парно с камина и слава богу всичко е безпроблемно и е икономично.Гледам да привлеча вниманието на спецовете,събуждайки темата ти. При класическата инсталация,която съм виждал и изпълнявал,две еднакви по размер тръби(входна и изходна за камината) с диаметър според нужния дебит трябва да тръгнат от камината и да преминат покрай всеки радиатор.От тези тръби се правят отклонения обикновено с тръба ф16 и се захранва всеки радиатор,като топлата вода се подава умишлено в горен извод,а студената се извежда от долен.Има и много други подробности,но това е принципа.Това е успоредно свързване,а от обясненията ти аз оставам с впечатление,че на теб са ти изградили някакъв друг тип система.Опитай се да разясниш още малко по-подробно кое как е направено и може би ще получиш съвети от повече хора.
gogitko - специалист
slivnalia написа:
Тръбите при мен са и двете от долния край на радиатора
Така за първи път го чувам.Топлата вода влиза от долу и веднага излиза и няма време да си отдаде температурата и 100 градуса да вдигнеш все тая.От горе я свържи от горе.
fbr - майстор
gogitko написа:
топлата вода влиза от долу и веднага излиза и няма време да си отдаде температурата и 100 градуса да вдигнеш все тая.От горе я свържи от горе.
gogitkoоооо, така покрай учебник по физика да си минавал.
gogitko написа:
Така за първи път го чувам.
Ами не си бил в час, коментирано е доста пъти във форума, ако си любопитен, има търсачка.
m.lukanov1951 - специалист
Има,има такава система,казва се еднотръбна,а руснаците и казват/ленинградка/ и подържат мнението,че радиатора се загрява по равномерно.
Като питаш гугъл ще разбереш,че във Франция ,Англия и др.страни еднотръбната система я има още от 18-19 век.
koveslav - майстор
По принцип има много логика в такава система,движението на топлината нагоре е основен закон в природата и естествено,в науката. Но защо му свири ризата на човека,а в същото време трудно вдига температура.Ако дебита е малък,т.е-съпротивлението на тръбите по някаква причина е голямо,било то диаметър или нещо друго,ризата ще шуми от прегряване, но пък температурата ще е висока.Другата възможност е прекалено голям дебит,но в този случай пък откъде е шума в тази риза....Има нещо сгрешено и аз не твърдя,че е принципа на изграждане,а някоя важна подробност е пропусната или нещо е дало дефект.Трябва повече инфо.
bigdragon - майстор
Ако радиаторите са нормално нагряти и камината не ври, проблема е в мощността на камината.
Не казваш нищо за прозорци, врати, изолации, време за работа и драсни една схемичка, някоя снимка, има ли разширител и какъв, как обезвъздушаваш т.н.
Остави системата да работи по дълго време, може и да се стоплиш.
gogitko - специалист
fbr написа:
gogitko написа:
топлата вода влиза от долу и веднага излиза и няма време да си отдаде температурата и 100 градуса да вдигнеш все тая.От горе я свържи от горе.
gogitkoоооо, така покрай учебник по физика да си минавал.
gogitko написа:
Така за първи път го чувам.
Ами не си бил в час, коментирано е доста пъти във форума, ако си любопитен, има търсачка.
За мен не може да си сигурен , но за майстора който му е правил парното да.За такава система може би трябва да се вземат много неща в предвид и да се направят някои изчисления.Моето съм си го правил сам и никога не съм имал проблеми.

Тема "Проблем с локално парно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: