Най - вълнуващия въпрос зимно време.
scanex - помощник
Здравейте.
Бихте ли ме посъветвали кой от следните модели БГ UPS-и е най-подходящ за резервно захранване за помпа (Grundfos 40W) за локално парно?

1. SineUPS S100a на Техногама
2. Ботевградския BBPS-100E
3. INT0128 на поморийските Intiel
4. IMAS 100W – ITALIA на Imas Head Plus

Знам, че помпите работят най-добре със синусоидално променливо напрежение или доближаващо се до него. Евтините UPS-и за PC-та правят правоъгълни импулси и не стават. За SineUPS S100a се твърди, че вади чиста синусоида и на думи изглежда най-добре. От Intiel ми отговориха за техния UPS: "Устройството е с преобразувана синусоида". За работата на Ботевградските BBPS-100E и за IMAS 100W – ITALIA нямам никаква информация каква стока са.
Който има опит с експлоатацията на такъв тип UPS-и нека сподели.
Благодаря предварително.
veselin74 - напреднал
Здравей Колега, аз от 2 седмици имам UPS на една фирма от Правец http://www.proton-ms.com/product.php?ProductID=2 и си признавам, че ми хареса изработката му, ръководството и най-вече за мен удобството е че входящия и изходящия кабел се намира зад устройството. Така , че за тебе ти само трябва да избереш кой модел най-добре ще ти пасне за инсталация защото като ги гледам са със сходни параметри.
krasi92 - майстор
И с поморииският и с ботевградският няма никакви проблеми. За другите нямам наблюдение.
koveslav - майстор
Аз ползвам Ботевградския от седем години,като веднъж при един ремонт на EVN цяла седмица имахме ток само нощем.Справи се без проблем и със заряда и с по 7-8 часовата дневна работа на акумулатор.На сестра ми купих същия миналата година,гръмна след няколко месеца,ужким го порправиха....
transportna - специалист
Току що проверих цената на 1. SineUPS S100 на Техногама е 204 лв с ДДС. Аз мисля за себе си да си направя схемка инвертор и контактор. Цената ще е 3,5 пъти по малка.
Последна промяна от transportna на вт ное 18, 2014 1:16 pm, променено общо 1 път.
scanex - помощник
transportna, къде го има SineUPS S100a за 204лв?
transportna - специалист
Обадих се на търговския отдел на сайта им. Уточнявам че питах за цена без вътрешен акумулатор - модел SineUPS S100 за 204 лв.`
kuuuuuul - майстор
Цецо написа:
Разгледай и тези.http://stil-el.com/index.php?option=com ... &Itemid=55
От 4-5г съм с техен 150 ватов, сега взех 600ватов и освен че помпата е по шумна няма други проблеми.
scanex - помощник
transportna написа:
Уточнявам че питах за цена без вътрешен акумулатор - модел SineUPS S100 за 204 лв.`
Да, толкова е без вътрешен акумулатор, а моделът SineUPS S100а (с вграден 7,2Ач акумулатор) най-евтино го намерих за 216лв. Някой има ли впечатления от работата му?
kuuuuuul написа:
Цецо написа:
Разгледай и тези.http://stil-el.com/index.php?option=com ... &Itemid=55
От 4-5г съм с техен 150 ватов, сега взех 600ватов и освен че помпата е по шумна няма други проблеми.
С каква помпа си? Много ли бучи?

Тема "Кой модел UPS за помпа за локално парно да избера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: