• 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 117
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
6osi6 - майстор
andy_forresite написа:
... Хвалят това, от което изкарват пари. Нито А. Душев, нито Н. Ганев, нито никой друг, не може да попречи на това да има клиенти за един добър продукт.
Всеки има индивидуално пазарно поведение.
Нашата цел, е да разобличим Термосилират и ексцентричните им адвокати греещи се на духалки, които се опитват с реклама на несъществуващи характеристики на продукта да повлияят на пазарното поведение на потребителите.
Примерно:

Може ли плетният котел "Торч", да работи успешно само със слънчогледови пелети, както го рекламират в сайта на Термосиликат, или не може?
Прикачен файл:
Torch.jpg
Ако не може, това е описано в ЗЗК като заблуждаваща реклама, която изменя пазарното поведение на потребителите и вреди на конкурентните производители.



ЗАКОН ЗА ЗАЩИТА НА КОНКУРЕНЦИЯТА
Глава седма.
ЗАБРАНА ЗА НЕЛОЯЛНА КОНКУРЕНЦИЯ

Въвеждане в заблуждение

Чл. 31. Забранява се въвеждането в заблуждение относно съществени свойства на стоките или услугите или относно начина на използване на стоките или предоставяне на услугите чрез твърдение на неверни сведения или чрез изопачаване на факти.

Заблуждаваща реклама
Чл. 33.
(1) Заблуждаваща е всяка реклама, която по какъвто и да е начин, включително по начина на нейното представяне, подвежда или може да подведе лицата, до които е адресирана или достига, и поради това може да повлияе на тяхното икономическо поведение или по тези причини нанася или може да нанесе вреди на конкурент.
(2) При определянето на рекламата като заблуждаваща се взимат предвид и:
1. характеристиките на стоките и услугите, като:
наличност, вид, изработка, състав, начин и дата на производство на стоките или изпълнение на услугите, годност за употреба, начини за употреба, количество, географски и търговски произход, резултати, които могат да се очакват от тяхната употреба, резултати и съществени характеристики от изпитванията или извършените проби върху стоките или услугите;
andy_forresite - майстор
LiLsSsSs написа:
...чакам да ми доставят едни които са на 5,5kW - 90% Дъб 10% Ела...
Говорил съм с два производителя на пелети. Суровината е различна всеки път и затова сертификатът е от постигнатия най-висок резултат при изпитването. 5,5 кв е надценен пелет. 6 цяло и нещо кв калоричност са качествените "донбаски" въглища. Пелетираната дървесина каквато ще да е над 4400 ккал не е.
Също така те съветвам леко да подцениш капацитета на шнека. Когато правиш измерването с таймера 6 минути, винтът се върти постоянно и подкачва пелетки непрекъснато. А когато се върти и спира, върти и спира, част от загребаните още в началото му пелети успяват да изпаднат обратно в бункера. Няма да се спасят от изгаряне, но временно остават в бункера. Малко количество. Например измерил си 2000 g - въвеждаш 1925 в контролера. Нещо такова. Поне при мен и при Стайо така работи устойчиво и на 3 кв. Не знам при теб как ще е. Ако видиш че губи пламъка и не падат пелети при втория шнек, намали капацитета както ти казвам.
Аз пък сипах един чувал 15 кг в 07:00 часа пелети от дърво на 260 лева. Вентилатора и почистването не съм ги пипал, но намалих с малко калоричността и капацитета. Така ги прецених на око. Нямам идея от какви дървета са. Каквото е имало за бичене във фабриката това е. Някакви смесици са, ама гледам графиката и ... ще вземат да ми харесат :?

6osi6, постарал си се =D> Не мога да не кажа "браво" за тези извадки. Знам че съществуват като текст, чел съм ги отдавна, но не знаех кои членове са точно.
jabata - специалист
andy_forresite написа:
Пропуснах да кажа че след като си затоплил дома, погледни в профила си средната мощност за последните 12 часа и ограничи максималната мощност. При средна 6,7 kw например, няма смисъл максималната да е 15 или 20. Хвърляш котва на 7, най-много 8. Не забравяй и разхода на топла вода ако имаш свързан бойлер с това отопление. Не е едно и също дали се ползва или не за къпане. Хайде някоя чиния, вилица, лъжица :) няма значение. Аз като се къпя почти не се усеща по темп. на водата, но като влезе жена да се изкъпе ...
Гледам и невярвам на очите си. Докъде стигнахме, да гледаме разхода на котела през интернет, качен на някакъв съмнителен Cloud Server. Толкова ли е велико това Torch творение, оправиха всички други проблеми, недостатъци, имплементираха всичко което би могло да се имплементира, че минаха на internet свързаност. И това всичко за една елемнтарна операция като намаляване на мощността.
Мале мила, ще ми се да видя инжинерите на Torch, да не се окаже че това са някакви изкукали Погромисти, взели чертежите на някакъв котел, дават ги на местния Бай Пешо с резачката да го сглоби, а момчетата си цъкат на компютрите и се чудят какво ново да добавят, и понеже разбират само от Компоти (извинявам се Компютри) и Погромиране (извинявам се Програмиране) правят това.
Сигурно горелката вече има механично почистване на шлаката, дори и когато работи котлето, изпразване на пепелта на работещ котел, ръчно и автоматично почистване на димогарните тръби и т.н.
Ама хайде стига съм дуднал, че туковиж и аз съм влезнал във филма.
filmatoplo - майстор
:lol: Днес си заслужих за втори път името - един клиент без да знае че се подвизавам в форума като Филма топло ,ми вика - майстор Топло :lol: защото пипайки вътре в котела при работеща горелка се попарих леко . :lol: А относно котела Торч - ами той почти наподобява котел Бош по топлообменник ,остава горелката - горелка като горелка ,тогава остава само цветната глезотия .
6osi6 - майстор
Граматически, пунктуационни, лексикални грешки, противоречиви твърдения и нови думи може да се видят в текста по-долу.
Прикачен файл:
Torch.jpg
Примерно:

"Горивната камера на котела е „обградена” всестранно с водни ризи"

Което не е вярно. Под и над котела няма водни ризи.

По-следващото изречение противоречи на първото:

"Водните ризи на котела са разположени вертикално"

Което значи че горелката не е обградена всестранно.

Между двете изречения се чете:

Котела е конструиран по начин осигуряващ голяма контактна площ с горещите газове ,което в комбинация с сравнително малкият обем вода в котела (33л.), спомага за високата инерциалност на котела и допринася за по високата му ефективност.

Тук въпросът е какво качество на котела са се опитали да опишат от Термосиликат с въвеждането на новата дума в българкия език - "инерциалност"?
Най-близка до нея е "инерционнтост", която се използва в икономиката. Вероятно става дума за "инертност" която е в съотношение с масата.
Ако е "инертност", в комбинация с "висока", противоречи на предишното твърдение -" сравнително малкият обем вода в котела (33л.)"
Тогава е вярно обратното - котелът има ниска инертност и това се вижда от нестихващата амплитуда на температурата на котела от графиките, която допълнително се усилва от неадекватните и закъснели действия на управлението.
Прикачен файл:
T2.png
6osi6 - майстор
Има още три грешки в текста.
Прикачен файл:
Torch.jpg
Свети в червено все едно го е писал някой нелегално минал през границата преди седмица.
6osi6 - майстор
Още грешки. Не се знае къде свършва и започва ново изречение.
Тези нямат поправка :|
Прикачен файл:
Torch.jpg
6osi6 - майстор
... и тире при степенуване.
Прикачен файл:
Torch.jpg
6osi6 - майстор
Някой може ли да разтълкува този текст:
"Конструкцията му е такава, че топлите газове в горивната камера на котела преминават, три пъти преди да напусната котела, което осигурява висока ефективност и ниска температура на изгодните газове - под 90⁰C."
През какво преминават три пъти топлите газове :?
Прикачен файл:
Ta.jpg
Ta.jpg (71.4 KиБ) Видяна 1192 пъти
kalin72 - майстор
6osi6, демек триходов котел. Те това са искали да кажат хората. Ама много неразбрано е излязло...
  • 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 117

Тема "Пелетен котел Torch, проблеми, настройки и ползване." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: