• 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 117
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Стоян Петришки - специалист
kalin72 написа:
И у нас е същото, котела тия дни е работил по не повече от 2-3 часа и то основно заради бойлера. Даже жена ми го е спряла ръчно днес-просто е намалила градусите от термостата.
Здравеи калине сигурно с теб не пожалихме пари за каквото трябва и си направихме системите както трябва и за това сега имаме добри резултати. И аз си мислех че парната инсталация е просто един котел с горелка ама в последствие се оказа че не е просто така. Яд ме е че нямям място за буфер иначе веднага щях да сложа
6osi6 - майстор
andy_forresite написа:
проблем ли е ако водата при мен се движи бавно и в какво може да се изрази този проблем?
Аз си мисля, че няма значение. Важното е да се движи.
Водата трябва да се движи бавно. Система с термовентили добре се съвместява с Грундфос Алфа в режим на управление по дебит.

Някой може ли да даде тези размери на Торч 20?
Прикачен файл:
T2.png
T2.png (67.01 KиБ) Видяна 1492 пъти
gim - специалист
"6osi6"
Водата трябва да се движи бавно.

Би ли обяснил защо ?
hr.hristov57 - специалист
Аз имам един въпрос към феновете на стайният термостат. Имам Torch от много време, без стаен термостат, естествено. Твърдите че с него е по-икономично, че по-рядко се пуска горелката и т.н. Колко ви е разхода в момента, в килограми или някаква друга мерна единица, някъде някакво показание, колко киловата е 1-ва 2-ра 3-та степен, колко градуса поддържате, какво топлите, нещо.

При мен е 5,1 kW средно за нощните 12 часа, или това прави 61.2kWh топлинна енергия или 11,9кг пелети за 12 часа (при 5,13 kWh/kg). Ако е вярно че произвеждам излишна енергия, което не е защото помещенията ми са точно толкова топли колкото аз искам (термоглави), то къде отива тази излишна топлинна енергия или както обичате да казвате "преразход".

- "stojan83" - Преди да кажете, че разхода на някой е много, не е лошо да питате какво отоплява, болница, хотел, къща, стая, има ли изолация, няма ли, такива неща:)

- "6osi6" - Хей сега веднага, заради теб, отивам да си спра системата, за да измеря котела.

Колко ще ти работи котела всеки сам преценява, може да се спира може да се пуска, някой обича по-топло друг по-студено. Един има изолация друг няма. Но да обяснявате че стаиния термостат води до по-малък разход, моля да ми обясните къде отива топлинната енергия от "преразхода". Не съм си спирал котела 18 дни, ако има преразход и той остава в къщата, тя вече щеше да е кипнала.

Има два вида отопление, единият е "отопление", а другият "притопляне", за по два три часа да обърне въздуха. Правя и двете според случая, според времето и според възможностите.
krasen1 - специалист
stojan83 написа:
..... и аз като го пусна да работи по температура разхода става двоен .......

Обърни се към производителя.
6osi6 - майстор
gim написа:
... защо ?
За ефективна работа трябва време, да отдаде топлина на радиаторите и след това изстудена да поеме топлина от котела.
6osi6 - майстор
hr.hristov57 написа:
Хей сега веднага, заради теб, отивам да си спра системата, за да измеря котела.
Анди ми е приятел, и ще ми ги даде. Той и без това спира котела през деня :yawinkle:
Стоян Петришки - специалист
Хр. Христов ако следиш форума редовно ще знаеш кои с какъв котел е колко квадрата грее има ли дограма няма ли и така на татъка.
Стоян Петришки - специалист
krasen1 написа:
stojan83 написа:
..... и аз като го пусна да работи по температура разхода става двоен .......

Обърни се към производителя.
За какво да се обръщам към производитела за работи които са видни и се смятат за минута две. По температура котела работи само на първа мошност и почти не влиза в изчакване ( говора за студените месеци). Ако си на слънчоглед и първа мошност ти е настроена на 5кв имаш разход 1,5кг пелети на час, като извадиш времето в което горелката е в изчакване за 24 часа разхода идва горе долу по кило на час както ида го смяташ така е почти нямаш момент без да има включен радиатор. А да не говорим че на котел където му дават примерно 90% кпд НА 5 КВ СИГУРНО Е 60% да не е и по малко . Ако бъркам някъде моля да ме поправиш, може и да пропускам нещо
Стоян Петришки - специалист
Хр. Христов качвам снимки със данните които поискахте за работата на котела за последните 24 часа. Ако имаш други въпроси ще ви отговоря. Извинявам се за качеството

Прикачен файл

ramdisk-crop_159752944_RCpA.jpg

Прикачен файл

^EEBEFB4C7CD35A440EEA80E1CC7AEDE1C90DE148183C3AE3AE^pimgpsh_fullsize_distr.jpg

Прикачен файл

^56ADD02B8701DD8F47D6325533F8B2B4A15D255580D1AEEDA6^pimgpsh_fullsize_distr.jpg
  • 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 117

Тема "Пелетен котел Torch, проблеми, настройки и ползване." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: