• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 117
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
fox_vt - майстор
Тъй като няма отделна тема за този котел,а и понеже става въпрос за цяла пелетна система включваща котел и горелка без да се продават поотделно, отварям тема само за него.За съжаление повечето инфо се намира тук в тази тема Пелетен котел а не искам да преразказвам.
Накратко при закупуване на тази система е нужно да има единствено кантар за теглене на пелетите при пуск,с диапазон 5 кг и точност 10 гр.Нужно е и една кръстата отвертка за почистване на горелката.
Всякакви съвети относно поддръжката, експлоатацията и настройките ще бъдат давани тук.
milenskior - специалист
Мен ме интересува каква е цената на системата, защото никъде в нета не намерих информация.
fox_vt - майстор
Това е производителя Torch Трябва да питаш директно там :) Дано не се сметне като реклама,пък и не е лошо да има в тази тема линк към производителя на системата.
milenskior - специалист
Сайта на производителя го знам.
По скоро питането ми беше към хора които са си купили такава система колко е излязла, защото аз нямам намерение да си я купувам, тъй като имам горелка и котел, но ако почвах от нулата може би щях да избера Торча, тъй като определено ми допада.
krasen1 - специалист
Преди година и половина беше 4700лева със UPS и интернет модул.
filmatoplo - майстор
Защо не продават само горелка .
n.ganev - майстор
Според мен може би защото ще излезе доста скъпо ако съдя по това, което беше изписано в друга тема за възможностите на системата. Реално погледнато самият котел конструктивно не се различава от други подобни струващи 1600-1700лв. и ще бъде икономически неизгодно за производителя да продава продуктите по отделно. Това е мое мнение разбирасе, а за точен отговор сигурно ще трябва да се обърнем към производителя за да се обоснове.
fox_vt - майстор
Защото горелката е направена за този котел със този топлообменник и съответните изпитания важат само за него.За всеки друг котел ще бъде неизвестно дали ще достигне плануваното кпд.Кажи речи същото като с компютърните части-може всичко да сглобиш но то само ще бучи и ще хаби ток,а съвсем друго е ако частите си пасват една с друга.
n.ganev - майстор
Това не е зле, ама трудно ще убедиш някого.
fox_vt - майстор
Защо да убеждавам някого :lol: Не може една горелка да работи еднакво добре при всички модели котли,ако не вярваш питай идола си белким той те убеди :wink:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 117

Тема "Пелетен котел Torch, проблеми, настройки и ползване." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: