• 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 117
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
6osi6 - майстор
andy_forresite написа:
6оsi6...
Rumeto68 написа:
Прочетох доста от темите за системите Торч и Грейко, но за сега все още немога да реша, коя от двете да взема.
...изолация-10см серопор външно и 20см каменна вата на тавана.
10 см. на стенните и 20 см. вата на таваните са добра изолация.

Кlimosz - 10 kW - 110 м2
Kostrzewa - 10 kW - 50-200 м2
Прикачен файл:
Mini Bio1.png
Искахме да е нещо българскои за това се спряхме на Грейко и Торч. Иначе глидерите ни са 115 бр H500 .
filmatoplo - майстор
Може и модел Пелетерм 18 клв Лонг Тайм .има избор .
zaza73 - специалист
gnt69 написа:
n.ganev написа:
:lol: Снимки на отворена врата- те такова животно Нема и няма да видите .
Що да не би купувачите на котела да са подписали декларация за конфиденциалност и не разпространение на супер параметрите.

Да бе...вярно.Горелката е на 2 перчати гайки.А на котела стърчат 2 шпилки.
Не знам защо така се плюе по Торча.Добра изработка , малко спретнато.Но с не добра изолация и (това е мое мнение) задължително работа с буфер.Контролера не позволява много да се пипа по горивния процес.
n.ganev - майстор
:lol: Буфер :lol: . Буфер ама ако претопля, а той дори не затопля.
krasen1 - специалист
n.ganev написа:
:lol: Буфер :lol: . Буфер ама ако претопля, а той дори не затопля.
Шипки не суши :lol: :lol:
Rumeto68,
Аз ще топля два етажа по 200кв и вече съм избрал системата, но ще бъде догодина. Вероятно се сещаш какво съм харесал, щом пиша в темата. Тази година сложих дограмата, изолацията и зазимих строежа. Пишман съм станал с тия майстори, монтажници, продавачи, багеристи и всякакви други от типа "не ми давай акъл, пари ми дай". Лошото е, че сега започва разправията с тях, като трябва да се шпаклова, замазва, прокарват тръби... Жална ми майка. Ако си решил да се топлиш тази зима, със зелените няма да стане, защото имат срок за изработка 5 седмици и малко объркват плановете на закъснелите с отоплението. Но все пак ѝ обясни какво искаш, ако решиш.
Както виждаш и с двете системи проблеми има. Като гледам клиентите на зелените са доволни, а не-клиентите им - не са доволни. Странна работа. От моите наблюдения едните проблеми се решават с помощта на производителя, другите се решават с помощта на "майсторите" във форума. Предпочитам да се чуя няколко пъти с хората от фирмата и те да ми оправят нещата по интернет, отколкото да пиша във форума, да преписвам стойности , да тествам, пак така.
Слагам майстори в кавички, защото същите са се хванали дали КПД-то било 92,4% или 85% (разликата е 8% = (92,4 - 85)/92,4), при положение че работят с квадратура 80-120кв. - разлика 33%, 300-400 литра/час (разлика от 25%), калоричност между 4050kcal и 4300kcal - 5.8%, необходима мощност 5-10kW - 50% и други величини с достатъчно голямо отклонение за да се мери КПД. Също сравняват котел в който няма как да сложиш дърва за огрев, с такъв в който можеш да сложиш. А докато всичко друго може да се измери достатъчно точно, калоричността на пелетите е величина свързана с положението на Халеевата комета спрямо Юпитер. Единственият начин да се установи най-големия Х е като се тестват в лаборатория. До колкото знам не е скъпо изследването.
Мисля че andy_forresite, някъде по-назад беше тествал неговите пелети на Грейко-то и резултатите били: нужда от чистене на 3-4 часа и задръстване на горелката. А той със зелената си ги гори.
Моето мнение е, че добре си се насочил към български продукти. Освен цената на системата, смятай колко ще ти трябват за да монтираш едната и другата. Какво ще ти трябва с течение на времето за обслужване. Допълнителните окомплектовки, цена на части и т.н. Гаранцията и сроковете за реакция при проблем според мен също са много важни. Зимата не е хубаво да останеш на студено, защото някой не може да ти обърне внимание. Не знам в кой регион си, но обиколи да видиш и двете системи и си направи избора сам.

zaza73,
Мисля, че хората които плюят толкова усилено са продавачи и монтажници на други марки. Затова се излива тази омраза. Смятам че нискокачествен продукт с по-висока цена не би се продавал 5 години, че пък и притежателите му да растат.
Поне за 6osi6 се разбра, че по БЕЛ е имал отличен 6 (адмирации за което) и че продава Kostrzewa - тук му отнемам адмирациите за грамотността, защото не прави чест на търговец да плюе по този начин. Разбира се, може и да не е вярно :-)
n.ganev - майстор
krasen1 написа:
n.ganev написа:
:lol: Буфер :lol: . Буфер ама ако претопля, а той дори не затопля.
Шипки не суши :lol: :lol:
По- добре И това да прави отколкото нищо :cool:
n.ganev - майстор
chaser_s,
chaser_s написа:
вече съм избрал системата, но ще бъде догодина.
До догодина има няма два месеца и скоро ще си промениш мнението ако отделиш време да прочетеш написаното във темите от тези, които са отделили от времето си за да пишат по темите - дано да разбереш какво искам да ти напиша.
chaser_s написа:
Rumeto68,
Аз ще топля два етажа по 200кв и вече съм избрал системата, но ще бъде догодина. Вероятно се сещаш какво съм харесал, щом пиша в темата.
Като гледам клиентите на зелените са доволни, а не-клиентите им - не са доволни. Странна работа.
Четох четох и не можах да разбера Анди от доволните клиенти ли е или от недоволните. И Staio1 забравих. Анди напоследък не е писал може да е минал в доволния лагер. Може би ще сподели. Анди го даваше оня ден неговия с 1000 лева промоция. Нов котел на 20 дни. Според мене го пробвай на лични да хванеш промоцията. Пък може и някой да се е уредил в живота вече. :partyman:
  • 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 117

Тема "Пелетен котел Torch, проблеми, настройки и ползване." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: