• 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 117
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
stoy@n - специалист
Staio1 написа:
Разбира се че ще споделяме, няма какво да се крие. Това е за последните 12 часа средно 3.8кировата. При калоричност на пелетите от 5 киловата. Се пада по околу 700 грама. Нощтно време пада и повече. Сутрин ми се повишава леко, като отворят термоглавите за да достигнат от 21 на 23 градуса, но днес не е превишавала средно 5 киловата.
С какви термоглави си? Интересно ми стана как постигаш за толкова дълго горелката да работи на 3 kW мощност :? При мен това се получава вечер когато термоглавите са на нощен режим...
Staio1 - специалист
Термоглавите в стаите са ми от тези електронните на херц. В двете коридорчета и в баните обикновенни на херц. Имам само едно радиаторче с 6 глидера, без термоглава, намалил съм му дебита от секретния кран и е само с тази пластмасовата капачка, оставил съм я полупритворена, така, че радиатора да е постоянно топъл.Бойлера ми е 150 литра и е вързан като радиатор без автоматика. Сутрин, когато се отворят на по високата температура, или след къпане(на жена), работи на по-високата мощност, до достигане на разликата от 7-8 градуса на отиваща и връщаща тмпература на водата, стаите и бойлера се загряват и след това той си бачка така на ниските киловати, и да отвори някоя термоглава , бойлера компенсира, защото от него се връща по топла вода и така. Поне така си го обяснявам аз де.
Staio1 - специалист
А, и другото, което отчетам, като своя грешка е, че го бях спънал на 5-6 силовата и това, сутрин като се получи по високата консумация, му трябваше доста време за да навакса, а сега съм го оставил на 10 и той бързо си дастига температурата и си влиза в ниския режим.
andy_forresite - майстор
И аз съм го лимитирал на 10 с всички радиатори. Оставил съм бойлера на ток :yawinkle:
Старт в 10:30 днес на 262 кг по брояча. В къщата пуснах за два-три часа и климатика на пълна мощност на 30 градуса. Спрян е преди един час. Брояч на 270 кг. и вече само на дървесни пелети. Времето е приятно, може би 15-16°С.
Термоглави на всички 5 радиатора. Четири са на 2 и първата точка и при мен е на 3. Ха да видим сега. Каквото ще става, ще става тази седмица.
stoy@n - специалист
Няма как всичко да работи еднакво при всички. Факторите които оказват влияние на работата на котела и разхода са много. Аз все още го пускам само през деня и е на 50 градуса. Като се застуди и го включа постоянно ще споделя и моят разход.
:partyman:
andy_forresite - майстор
Момци, при вас кога вдига по-бързо температурата по отношение на въздуха - като го увеличите или като го намалите? Има долна и горна граница, които не мога да хвана.
Изглаждате ли кривата на мощността с ограничаването й или оставяте по-големи колебания?
Моята беше на 10 и сваляше до 4. След това на 9 и сега е до 8, като смъква до 4,5 kw.
stoy@n - специалист
При мен днес след 16.30 нещо входящата температура на котела е станала по-висока(с малко) от изходящата :? Датчиците са си на място нямам представа що става така :?

Баси радиаторите са почнали да ми топлят котела :-D

Аз не съм го ограничавал по мощност.Оставил съм го да се оправя сам...за сега

Прикачен файл

Capture.JPG
Capture.JPG (50.48 KиБ) Видяна 1604 пъти
andy_forresite - майстор
При теб разликата подаваща/връщаща е много малка. При мен държи не по-малко от 6 градуса на ниските и достига до 20 на "прекъсвач". Най-често разликата е 8-10 и винаги в полза на червената линия.

Интересното е, че на моята графика синята линия е разположена най-високо и едва в последните 3 часа червената е взела връх :?
filmatoplo - майстор
Поизпъни ги тези линии така се оплитат.
stoy@n - специалист
Да действително е така, но не мога да си обясня какво е станало, че входната температура е станала по-висока от изходната :shock: Според мен нещо сензора се е прецакал... сега котела е изключен и пак изходната температура е по-висока от входанта, но с IR термометър си показват еднаква температура :?
filmatoplo написа:
Поизпъни ги тези линии така се оплитат.
Ами и аз от това се притеснявам...после нямат разплитане :-D
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 117

Тема "Пелетен котел Torch, проблеми, настройки и ползване." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: