• 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 117
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
stoy@n - специалист
andy_forresite написа:
Клапа? Никъде нямам клапи....
Имаш разбира се :-D Я погледни отзад едно зелено цилиндърче и го издърпай в посока към комина :wink:
andy_forresite - майстор
А, тази ли? Когато съм в нас я ползвам за разгаряне, но това е рядко. Тази клапа с ръчка трябва да е дръпната докрай. Едва ли нея е имал предвид 6osi6. Клапи за душене на котела няма, нямам и аз, включително на димоотвода също не съм поставил клапа. Нямам и регулатор за тяга на какъвто и да е принцип. Нищо не мога да регулирам по горенето, освен от клавишите на управлението (въздух, калоричност и пр.). Както казват по Шумен "туй си е тъй".
6osi6 - майстор
n.ganev написа:
Какво е РЕАЛНОТО КПД след три "години" ?
Ganev, не очаквай някой да ти каже го каже и след шест години. В Термосиликат не знаят какво е КПД, липсва им елементарна грамотност.
Да видим следния текст:
Прикачен файл:
Tо1.png
Tо1.png (56.32 KиБ) Видяна 1555 пъти
"Конструкцията на горелката осигурява висока ефективност и максимална сигурност"
За "сигурност" се говори в едни мероприятия, свързани в повечето случаи с униформени сили. Може да се отнася и към защита на данни, интелектуална и друг вид собственост и т. н. Правилната дума е "безопасност".

В края на текста, в едно изречение има две повторения - "подадени от подаващият шнек" и "дозирани дози". Да дозираш дози е все едно да мериш мерки! Как се дозират дози!?!

По долу се чете:
"Въздухът в горивната камера се нагнетява посредством специален центрофугален вентилатор със заоблени лопатки,"
Ако въздухът се "нагнетява", то значи вентилаторът е нагнетателен - произвеждащ някакво налягане. Само че, след това е определен като "центрофугален", което значи, че вентилаторът е продукт на центрофуга произведен след разделяне на смеси от различни вещества.
jabata - специалист
Е, сега. Ти какво очакваш, инженерите на световно известаната фирма Термосиликат да разбират български?
Прочети целия текст и ще ти стане ясно, че просто са се опитали да опишат научно нещо супер елементарно, което го има всяка една пелетна горелка. Е разбира се, напънали са се, ама нищо не се е получило.
Просто писанието е един рекламен трик с цел да продадат обикновен котел с една обикновена горелка която може да се командва през интернет. Но разбира се на една супер висока цена. Защото извинявам се много но близо 5000 лв. за 20 Kw котел с горелка си е много за такъв клас котел.
Но както ние всички знаеме, рекламата продава. И затова от Термосиликат са инвестирали в потребители, на които работата им е да хвалят изделие, което всъщност самите те не ползват.
6osi6 - майстор
jabata написа:
Е, сега. Ти какво очакваш, инженерите на световно известаната фирма Термосиликат да разбират български?
Произвеждат отоплителен уред. Нормално е да се очаква и изисква някаква техническа грамотност, но очевидно няма как да стане без да знаят какъвто и е език.
jabata написа:
... Защото извинявам се много но близо 5000 лв. за 20 Kw котел с горелка си е много за такъв клас котел.
"Котел", е прекалено претенциозно претенциозно за Торч. Това е долнопробна камина. Защо казвам, че е "долнопробна" - при сравнение с Ravelii; "системата" Торч - котел, горелка и бункер за гориво, тежи 130 килограма, камина Ravelii - 120 килограма; Ravelii има КПД 90,2% установен със сертификат, Торч няма нищо; цена на Ravelii 1879 евро или 3700 лева, цена на Торч 4800 лева.
jabata - специалист
6osi6 написа:
"Котел", е прекалено претенциозно претенциозно за Торч. Това е долнопробна камина. Защо казвам, че е "долнопробна" - при сравнение с Ravelii; "системата" Торч - котел, горелка и бункер за гориво, тежи 130 килограма, камина Ravelii - 120 килограма; Ravelii има КПД 90,2% установен със сертификат, Торч няма нищо; цена на Ravelii 1879 евро или 3700 лева, цена на Торч 4800 лева.
Понеже аз съм с такава камина, ще внеса малка корекция. Теглото е 160 кг. Като това е теглото на самата камина без вода и пелети, т.е. във вид доставен от производителя. Като в тези 160 кг. влизат 20 кг. облицовки (странични панели и керамична плоча отгоре). Тогава искам да попитам от каква ламаина е правен този котел. Ако тежи наистина 130кг. със всичко то, вероятно "системата" е правена от тройно закалени капачки за буркани. Но тука понеже аз съм неопитем, оставам инженерите от Термосиликат да ми обяснят за космическата технология за направата на тази космическа технология, и по-какъв начин е измерено КПД-то. Защото при мене при пуска на камината, момчето извади Газанализатор, и с обикновени български пелети, докара малко над 89% КПД.
Но може и да греша, може и "завода" производител на Торч, да ми покажат замервания на тези неща. А няма и да се учудя, ако се окаже че всичко е направено в някой гараж в стопанския двор на село Долно Уйно.
jabata написа:
6osi6 написа:
"Котел", е прекалено претенциозно претенциозно за Торч. Това е долнопробна камина. Защо казвам, че е "долнопробна" - при сравнение с Ravelii; "системата" Торч - котел, горелка и бункер за гориво, тежи 130 килограма, камина Ravelii - 120 килограма; Ravelii има КПД 90,2% установен със сертификат, Торч няма нищо; цена на Ravelii 1879 евро или 3700 лева, цена на Торч 4800 лева.
Понеже аз съм с такава камина, ще внеса малка корекция. Теглото е 160 кг. Като това е теглото на самата камина без вода и пелети, т.е. във вид доставен от производителя. Като в тези 160 кг. влизат 20 кг. облицовки (странични панели и керамична плоча отгоре). Тогава искам да попитам от каква ламаина е правен този котел. Ако тежи наистина 130кг. със всичко то, вероятно "системата" е правена от тройно закалени капачки за буркани. Но тука понеже аз съм неопитем, оставам инженерите от Термосиликат да ми обяснят за космическата технология за направата на тази космическа технология, и по-какъв начин е измерено КПД-то. Защото при мене при пуска на камината, момчето извади Газанализатор, и с обикновени български пелети, докара малко над 89% КПД.
Но може и да греша, може и "завода" производител на Торч, да ми покажат замервания на тези неща. А няма и да се учудя, ако се окаже че всичко е направено в някой гараж в стопанския двор на село Долно Уйно.
Тъй като и аз съм от този сезон с този котел, следя темата с интерес. Обаче темата се изкривява и се превръща в говорилня, от хора които не са виждали котела, освен на картинка (май и там не са гледали много :-D ).
Системата е компактна, няма спор.. всъщност аз си я купих точно поради тази причина. Относно живота на котела.. мисля, че нито един от вас не може да даде обосновано мнение. И леко уточнение котела сам по себе си тежи 135кг (а не 130кг цялата окомплектовка) - горелката е още 11, следва бункер, шнек, управление и т.н. Общо около 160кг.
ПП. Интересно е как с "Газанализатор" може да се измери КПД на котел + горелка, да не говорим за цяла система за отопление? :?
Staio1 - специалист
Как я следиш пък ти колега нази тема , като днеска си се регистрирал?
Форума е достъпен за четене и без наличето на регистрация :)
jabata - специалист
powerhead написа:
Тъй като и аз съм от този сезон с този котел, следя темата с интерес. Обаче темата се изкривява и се превръща в говорилня, от хора които не са виждали котела, освен на картинка (май и там не са гледали много :-D ).
Системата е компактна, няма спор.. всъщност аз си я купих точно поради тази причина. Относно живота на котела.. мисля, че нито един от вас не може да даде обосновано мнение. И леко уточнение котела сам по себе си тежи 135кг (а не 130кг цялата окомплектовка) - горелката е още 11, следва бункер, шнек, управление и т.н. Общо около 160кг.
ПП. Интересно е как с "Газанализатор" може да се измери КПД на котел + горелка, да не говорим за цяла система за отопление? :?
Ами темата се е превърнала в такава, защото никъде няма достатъчно за системата, освен едни псевдонаучни обяснения и едни голи снимки.
Дори и 130 кг, да е само котела с горелката, то пак е малко. Това говори за некачествена ламарина, или малка топлообменна площ.
А колкото до КПД, то винаги се отнася за комбинация горелка с котел, защото най-грубо той мери оползотворената от котела топлина. Затова неможе да става дума за КПД на горелка. А системата за отопление включва котел + тръби + радиатори и т.н. и тя просто няма как да има КПД. Но относно това как един газанализатор мери КПД то на комбинацията котел + горелка, не искам да навлизам в подробности. Само ще кажа че се взимат в предвид температурата на изгорелите газове, актуалната ламбда стойност, и стоностите на CO във изгорелите газове. Възоснова на тези неща при познати стойности на калоричноста на пелетите се пресмята КПД-то... Но не ми се навлиза в подробности, понеже има много изписано по темата.
А като си притежател на такъв котел, искам да попитам какви стойности мери конторлера на горелката? Мери ли дебита на постъпващия въздух, температурата на изгорелите газове и т.н.
Ако пратиш и някакви снимки на гоелката, на "потата" където става горенето, къде влиза шнека и т.н. цена няма да имаш. Все пак много ще ми е интересно да разбера що за горелка е това. За котела вече знам че не е нищо особено.
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 117

Тема "Пелетен котел Torch, проблеми, настройки и ползване." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: