• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 21
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
4799inpl64 - специалист
alex_serviz написа:
4799inpl64 написа:
...махай винтила какво се чудиш
Никога! Без вентила в котела ми се беше появил сериозен конденз. С трипътния вентил е съвсем различно!
Това на майтап го казах-те хората правилно са казали за козата и пръча.Когато се прави нещо -се прави като хората-
защото икономията и евтиното винаги излизат скъпо.
Miro4774 - специалист
10 т. За цял сезон къща 240кв.м
brat4eda_81 - специалист
Miro4774 написа:
10 т. За цял сезон къща 240кв.м
ама колега 10 тона камани ли како гориш :):):),като ще пишеш нещо го направи като хората !!!
fbr - майстор
Ама Грейко и камъни ли гори. Бях чувал че е всеядна, ама чак пък толкова.
Miro4774 - специалист
Котела е Де Дитрих 46.5 горелката е Грейко 20. Използвам пелети от дървесина. Нямам трипътен винтил нямам и изолация само ПВЦ дограма. Горелката и трябва настройка на палър 1 4.5/ 45/43 за да подържа водата в радиаторите около 58- 60градуса. Затова и разхода ми идва в много.
Стоян Петришки - специалист
miro4 Според мен имаш доста проблеми по инсталацията и настроиюйките по горелката. Моят съвет е да потърсиш някой майсторите от форума (нека да не споменавам имена да не звучи като реклама и да не се почне със негативните изказвания) да погледне и да ти даде съвет. Не приемай коментара като забележка а като съвет защото и аз минах по твоя път в началото на сезона. Дано се подобрът нещата
Miro4774 - специалист
Да и аз търся но много хора са заети и не разбират от грейко горелката. Търся някой добър майстор да дойде да види и да се разберем какво трябва да се направи. Ако имате някакви препоръчате някой ще съм благодарен. Къщата се нмира в София.
шоп - майстор
Miro4774, ако направиш перфектните настройки на горелката най-много да намалиш разхода с 5% ( в момента има ли изпаднали недоизгоряли пелети в пепелника?)

Ако направиш тунинг на котела и свалиш максимално темп. на димните газове най-много да свалиш разхода с още едни 5-10%

Ако направиш качествена външна топлоизолация ще увеличиш много комфорта и може и с 50% да смъкнеш разхода...

Не казвам, че точки 1 и 2 не са важни, но аз бих заложил и започнал от трета точка.
Miro4774 - специалист
Да за изолацията съм но в момента няма възможност да се направи. Интересно е че няма значение какво е времето на вън. Аз до сега контролирах по темп на водата, разхода дали на вън ще е минус или плюс 10 градуса разхода ми един и същ. Котелът съм го тунингововал куминът е почти студен. Не падат неизгорели пелети. Много ми е чудно как на някои хора им работи на пауър едно и влиза в съпстент на минимални настройки. При мен има друго ако го направя например пауър едно 5.5/45/42 и остава да се контролира по темп на водата 60 градуса, тогава единствено влиза в съспент, но разхода е около 5 чувала дървесни пелети за 24 часа.
Стоян Петришки - специалист
Miro4 ако искаш говори със alex service мисла че тои ти е наи близко за видинска област тои е боса на мене лично ми е помагал много както и другите. Сега иде лято имаш време да чакаш, попитаи го ако ходи по софия да мине да погледне.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 21

Тема "разход грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: