• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 21
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Miro4774 - специалист
На снимката където съм я качил има регулатор за тяга стига да не ми говорите за някаква с ел. задвижване моята е ръчна и винаги ми е затворена. До колко се консултирах с един човек от форума каза за клапата под комина, че трябва да седи 1-2см отворена и така няма да дърпа комина топлината от котела а ще взима въздух през тази клапа и ще намали отлитането на топлината през комина.
andy_forresite - майстор
Провери темп на кюнеца и не мисли за клапи и настройки до тогава. Искаш да знаеш при какви параметри ще поддържа 60 гр. Е, няма кой да ти каже.
Разходът ще падне само след изолацията. Стените на дома ви ще задържат темп 4 (ЧЕТИРИ) пъти повече. Даже да го догодиш да усвоява на ниски степени, ще пречи пък като минава на големите.
LazarGanev - "Велик майстор"
andy_forresite написа:
Провери темп на кюнеца и не мисли за клапи и настройки до тогава.
Температурата на кюнеца не означава нищо - ако тягата е голяма и в котела влиза много излишен въздух, който не участва в горенето, то той охлажда димните газове, но това не означава висок КПД
Miro4774 - специалист
Ще го замеря колко градуса е и ще пиша. Да Lazar Ganev ми обесни за изолацията леко по леко ще сложа. Относно разхода сега си правя експерименти в топло време с тези настройки който съм направил да видя каква тепература ще подържа водата в котела на p1 при заводски настройки. По едно време бях ги занижил много и водата не можеше да вдигне повече от 55. градуса. Иначе като сложа и изолация и със стайният регулатор нещата ще се получат.
Miro4774 - специалист
Исках да разбера клапата за какво служи и дали е за намаляване на тягава.
LazarGanev - "Велик майстор"
Да, то си пише в книжката, че клапата служи за почистване и за регулиране на тягата на комина. Но това регулиране е съвсем грубо и не върши много работа, защото тягата се изменя постоянно, особено във ветровито време. Като сложиш клапа с кантарен ще видиш колко динамично се изменя тягата - клапата е лека и постоянно играе
Miro4774 - специалист
LazarGanev написа:
Да, то си пише в книжката, че клапата служи за почистване и за регулиране на тягата на комина. Но това регулиране е съвсем грубо и не върши много работа, защото тягата се изменя постоянно, особено във ветровито време. Като сложиш клапа с кантарен ще видиш колко динамично се изменя тягата - клапата е лека и постоянно играе
Мерси за отговора :)
Miro4774 - специалист
Лазар Генов, какви примерни настройки бихте ме насочили за моя котел Deditrih? Като ме интересува: колко секунди да пуска пелети и през какъв интервал; каква температура и какви температурни разлики да задам и на какви градуси да включва помпата? Искам да поддържа вода по-висока от 60 градуса и да работи на ниска мощност. В момента работи постоянно на Р3/7.5/45/43 И горелката не влиза в модулация или в съспенд. Благодаря
andy_forresite - майстор
Пробвай да спираш радиаторите един по един докато се получи каквото искаш. Развиваш на 5 термоглавите и чакаш до 60. След това затваряш първия. Трябва да почакаш да "подейства". След това ще кажеш с колко и каква мощност в киловати радиатори си го постигнал. Накрая някой ще сравни с неговото положение киловатите на радиаторите в тях и при какви настройки е поддържал заветните 60°.
Това ще е някакъв ориентир. Най-малкото котлите няма да са ви същите, както и пелетите, а за наклона на шнека все едно не съм споменал, така че едва ли ще стане 1:1. Напомням ти че едно е да поддържаш 60° при 15 000 вата радиатори и друго при 30 000 вата.
Не виждам помпата какво влияние може да окаже. Слагай я на 55° и не я пипай.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 21

Тема "разход грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: