• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
Аз съм със стаен, и с термоглави. Само на радиатора в хола, където е стайния, няма.
На есен ще кажа как е :)
gnt69 - майстор
Plamen Petrov написа:
Ок.захващам се със слагането на термостатите.Важното е,че никой не потвърди мнението на монтажника,че щом ще има стаен..няма нужда от термоглави... :partyman:
Може и без термо глави но трябва бая регулировка на крановете. Ако ти се занимава може и без термоглавите. Трябва термометър и време. :partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
Plamen Petrov написа:
Другия филм е,къде да сложа стайния термостат?Един вика във всекидневната,но там има и кухненска част(фурни,котлони),ще побъркат горелката..Друг в спалнята...Накрая ще го сложа в коридора :rolleyes:
Точно така, може и на терасата :cool: ! Имам един клиент Бай Георги, гледам преместил стайния термостат в котелното. Питам го "защо", а той вика - оттук си го управлявам котела най-добре - задал съм му 30*С, искам да съм сигурен, че няма да спре докато не стигне 25*С в къщи, тогава ще ги изключа ръчно, защото ще идват внуците, а те обичат много топло :lol: . Котелното му е аптека - теракот, рафтове с ракия и вино, туршии, маса, стол. Взел си е вестници, решава кръстословици, с една дума скрил се от мрънкането на бабата :-D.
А иначе инсталаторът ти може и да е прав за стайния термостат и термоглавите - може наистина за си пречат, в зависимост от големината на жилището и мощността на горелката. Може да се направи да работи перфектно само сс стаен термостат, но не е за всеки, а и зависи - почва се още от оразмеряването на радиаторите. При лошо заварено положение може и да не стане
filmatoplo - майстор
Мислил съм го с години ,получава се но мн се усложнява инсталацията .В заварено положение,каквото се падне или термоглави или термостат ,както и комбинация от двете според желанията и възможностите.Ако по цял ден няма никой в къщи по добре -ст термостат ,ако има жени деца и ст хора -термоглави .
Plamen Petrov - помощник
Двуетажна къща 74 кв.м всеки етаж.150 кв.м грубо горелката е Pellasx revo 35 8-35kw
Изолация има добра,дограма също..Радиаторите не съм убеден,че са най-правилно разположените.През деня няма да има никой от 8 до към 18 часа.. Стайния незнам в коя стая ще е най-добре..В тази в която стоим най-много или в някоя спалня/детска...Уж разчиташ на майстора да ти каже,пък той ти вика,където си избереш...Ще кажеш,че говорим за телевизор къде да се сложи... :partyman:
filmatoplo - майстор
Ако термостата е безжичен бързо и лесно ще разбереш къде да седи не ти трябва майстор за това .
Plamen Petrov - помощник
Не е..Жичен е: Ecoster Touch му е марката с пълното меню на контролера на горелката в него и т.н. https://youtu.be/_aaCvTqZO5M Там е филма и за кабел,къде да мине и термостат къде да стои... #-o
filmatoplo написа:
Ако термостата е безжичен бързо и лесно ще разбереш къде да седи не ти трябва майстор за това .
filmatoplo - майстор
Много добре изглежда .За местното зимата ще се прецени ,най вероятно ще се монтира в всекидневната но при положение че при изключване на термостата -спалнята и детската са се стоплили ,въпрос на баланс с радиаторите.
andy_forresite - майстор
Ако радиаторите са леко преоразмерени във всички стаи, наистина няма значение къде ще се постави - както каза филма, въпрос на баланс. При преоразмерен радиатор във всекидневната и по-малки в другите стаи, също може да се остави във всекидневната - намаляваш мощността на този радиатор и воала. Намаляването на радиатора става от крана на изхода му, т. нар. секретен вентил.
Да речем го сложиш в стаята, където кабелът ще е най-удобен за прекарване и там радиаторът е най-слаб. Тогава трябва да намалиш градусите, защото ако в тази стая е 23°, то в дневната ще са 25,4°, а всеки 1°С покачва сметката с около 7%.
Помисли къде е най-добре да е, разпитай още двама майстори и така.
filmatoplo - майстор
Това имам предвид ,човека си знае как се е държала до сега инсталацията ,тоест в коя стая какви са били температурите ,да си прецени приоритетите.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "горелка "PellasX"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: