• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
brat4eda_81 - специалист
колеги незнам тук ли му е мястото ама да питам някой запознат ли е с тази горелка "PellasX" и ако има някакви наблюдения моля да сподели? благодаря!!!!!!!!!!!!!!!!! http://pellasx.bg/
Evgeniy - майстор
Ходих на място да ги видя.
Честно казано, ако не си бях взел Грейкото, щях да добавя още почти 1000 за тях.

Впечатляващото е, че имат изключително интелигентен контролер. Та по точки това, което помня:

- стайният термостат е жичен и има като допълнение пълното меню на контролера на горелката. Има 4 профила примерно за хора които работят на смени.
- има настройки на влияние на кривата от външен сензор, а също така и влияние на стайната температура върху температурата на котела, като това позволява индиректно модулиране на мощността по стайна температура
- Управляват освен помпата на бойлера и трипътен / четирипътен вентил по стайния термостат
- Вентилаторът се управлява безстепенно при преминаване от една мощност към друга

- вътрешният шнек завършва с бъркалка, която смесва новите и старите пелети
- стандартната горелка има отвори под горивната камера
- новите модели (Revo) са с въртяща се горивна камера, която има отвори навсякъде, но някакъв механизъм превключва въздуха кум подходящите в зависимост от позицията.

Твърдят, че въртящата се горивна камера е самопочистваща и никаква шлака или нагар не се отлага, както и това, че се увеличава значително пълното изгаряне.

Аз лично малко се съмнявам в подобни механизми относно надеждност, но наистина съм впечатлен от богатото меню на български и възможностите за настройки и начини на регулиране. Най много ме кефи идеята да се влияе на мощността чрез стайната температура. Всъщност възможността да контролират трипътен за отоплението + това, че такъв стаен контролер е включен в цената отчасти оправдават по-високата цена и спестяват от допълнителни компоненти.
brat4eda_81 - специалист
благодаря много за изчерпателния отговор !от тук наученото разбирам че приготвяш 3 бона затваряш очите теглиш една горелка от чувала на дядо коледа, и почваш да се топлиш и да се надяваш всичко да е окей [-o< !!!!!!!!!
n.ganev - майстор
Evgeniy написа:
Честно казано, ако не си бях взел Грейкото, щях да добавя още почти 1000 за тях.
Нямаш грижи - само се обади, че се отказваш от GREYКОто няколко чакат за втора употреба.
Evgeniy написа:
- стайният термостат е жичен
Мисля, че държеше до скоро на безжичен и си набави такъв.
Evgeniy написа:
Управляват освен помпата на бойлера и трипътен / четирипътен вентил по стайния термостат
Тук май нещо пак се разминаваш със това което искаш - в момента при теб какво управлява помпата на бойлера и четирипътния вентил?
Evgeniy написа:
стандартната горелка има отвори под горивната камера
Тя и твоята ги има където трябва.
Evgeniy написа:
Вентилаторът се управлява безстепенно при преминаване от една мощност към друга
Това не го схванах.
Evgeniy написа:
Аз лично малко се съмнявам в подобни механизми относно надеждност
P.S. По стайната температура и твоята горелка модулира но системата си иска термовентили и термоглави, за което не можа да се убедиш.
Evgeniy - майстор
Николай,
Никъде не съм казал, че Грейко с нещо ме е разочаровала, напротив. Слънчогледовите пелети си ги гори перфектно и топли прекрасно. Не съм сигурен при обикновения Pealxs, който не е с вътяща камера как ще е с тях. Нямат опит. Просто ме впечатли богатото меню, сензори и възможности. От друга страна е доста претрупано и странно звучащо на български.

brat4eda_81,

Не бързай с крайното решение. Проучи модели, мнения на собственици...
n.ganev - майстор
Радвам се че си доволен! Като ходи не ти ли я показаха в действие? Някой може ли да качи клип на работеща такава? Ако има колеги от форума притежаващи тази горелка да кажат мнения как се държи в работен режим.
Между другото Евгений, разкажи в темата GREYKO какъв разход имаш с тези пелети и твоя котел :yawinkle:
n.ganev - майстор
Вторият клип ме изкефи с тези клемореди от 80те :yawinkle: .
brat4eda_81,
Намери някъде действаща в реални условия да видиш как се държи на живо и собственика да си каже мнението.
Radoslaw - специалист
n.ganev написа:
Вторият клип ме изкефи с тези клемореди от 80те :yawinkle: .
brat4eda_81,
Намери някъде действаща в реални условия да видиш как се държи на живо и собственика да си каже мнението.

Този втори клип ,явно не е от тази горелка.Случаино попаднах на тази горелка преди известно време.Това е най добрата горелка ,която се предлага в момента в България,да не кажа и в Европа.Всичко за което си помислиш и е дискутирано в този форум е вложено в тази горелка.Съмнявам се някой да я е купил в България ,даже не знаех че се предлага .Но си заслужава всеки лев даден за нея.Жалко ,че вносителите не могат да направят нужната и заслужаваща релкама и презентация.
n.ganev - майстор
Наистина жалко, но все пак дано да се намери тук някой ползвател да даде отзиви - ще е интересно.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "горелка "PellasX"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: