• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Plamen Petrov - помощник
Филме,така ще е..Слагам го във всекидневната,а после ще глася термоглавите да изравня градуса в другите стаи.Благодаря за съветите,пичове!На зима ще говорим за резултата и за тази златна горелка :prayer: :partyman:
filmatoplo - майстор
Някой беше направил едно почистващо приспособление с което горелката се справи с сл пелети.
Plamen Petrov - помощник
Да,засичях я тази тема с ламаринката,да разбърква.За сега съм на букачки да пробвам 1 сезон,какво ще изгоря и после ще му мисля..Мерси и за този съвет :partyman:
andy_forresite - майстор
На пелас екс рево нали най-голямата й екстра е патентованата въртяща се вътрешност на горивната камера. На такава ли слагате бъркалка :? ? Ако й трябва бъркалка при над 3000 лева за едната горелка.... =;
filmatoplo - майстор
Върти се ама слънчогледовата пепел полепва, затова колега измисли една шиничка която седи неподвижна в горната вътрешна част на тръбата, когато се върти тръбата шината изтъргва налепа по тръбата, има и снимки.
andy_forresite - майстор
Помня шиничката, да. Няма ли да е по-добре да се направи един тласкач с цилиндрична форма със заострен преден край (като нож), който да се задейства всяка минута по два пъти последователно с висока скорост от електродвигател и да остъргва започналите да се образуват налепи по дупчиците за обдухването. Да се сложи една малка засовка нагоре да не падат пелетките като засили вента. Пак ще си духа напред. Тогава няма смисъл нищо да се върти. То целта на това въртене е да се избегне полепването на прах и шлакообразуването, ама щом и това не върши работа да си държат патента. "Нашето момче" пък да патентова шиничката :) Поляците ще видят и като нищо ще изкопират принципа като пак ще го защитят с патент.
filmatoplo - майстор
Ако нещо изтъргва то ще бутне де що има в горивната камера ,тоест огъня всичко горящо ,после ще пали на ново ли ,може и да не съм разбрал принципа .Например при горелка Бурнит ако пелетите са слънчогледови или др не добри дървестни в един момент се полепват по дъното на тръбата образува се купчина от горяща маса която не позволява на пепелта да пада отпред ,в еди момент се губи пламъка и горелката гаси ,трябва ръчно почистване на налепа .Лошото при Бурнита че тук не се върти главата и не може да се приложи почистване както при Пелас .
andy_forresite - майстор
На горелка като пелас екс рево въртенето на камерата с форма на многостен да се направи с отделен ел. двигател, който да превърта с паузи, а не както е при нея - постоянно въртене със зъбчатка на общ двигател с архимедовия винт. Докато пелетките изгарят по долната част на камерата, в горния й край по цялата и 1/2 повърхност да минава 2 пъти шпатула със същата форма със заострен преден край и така да остъргва остатъците. Там е доста горещо и би трябвало налепите да опадат. Натискът да не е чак като да падат стружки разбира се, но да има някакъв натиск. Това да става по време на някоя от паузите при превъртането и по направени достатъчно дълбоки (съобразени с топлинното разширение на металите) канали/водачи, по които да върви шпатулата. Фактически каналите/водачите ще са един от ляво и един от дясно точно през половината на камерата (хоризонтални). Почистващата шпатула ще върви по тях през половин оборот на камерата.
Скоростта на превъртане на камерата да е обвързана с работата на шнека, т.е. с моментната мощност, респ. почистващия механизъм също да е съобразен с интервалите на превъртане (да не стане така че тласкачът да бутне шпатулата докато водачите още не са застанали хоризонтално.
Да се помисли и за някаква засовка в края на камерата с дупчици по-малки от 6 мм, през които да излитат остатъците от изгорели пелети, а не както е сега в пепелника да пада и по някое неизгоряло пелетче.
filmatoplo - майстор
В Ютубв има едба горелка с такава подобна стъргалка ,nапиши -Quemador de biomasa.
Plamen Petrov - помощник
Филме,ползвам я вече тая чудесия Pellasx revo 35, с пелети от Дунавци (Tron). Но нещо правят бая пепел и се задържат по стените на камерата в дъното,както споменаваш по-горе.Предлагат ми сега едни други-Румънски..и ще ги сменям тези чамовите..Но въпросът ми е друг: Регистъра на изхода на изгорелите газове в котела,в какво положение трябва да е? Отворен,затворен..Никой нищо не ми обесни при монтажа за това и сега се чудя,дали да го претворя леко да вдигнем малко КПД или ...? Мерси предвалително :partyman:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "горелка "PellasX"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: