• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 26
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
borkata99 - специалист
Мите, моля. :)
Ще видиш зор с тия пелети. Дано не си се напазарувал много................ :|
Нашите горелки работят добре само с хубави пелети /клас А май/, аз миналия сезон се опарих и вече си знам - по-нагоре май има снимки с какви пелети карам и горелката работи идеално. Днес за първи път изчистих котела + 2-та турболатора от началото на сезона. изгорил съм точно 1 тон /или по-точно без 6-8 чувала, които още са в бункера/. И как го чистих - само с прахосмукачката - никакво стъргане, само прахосмукачка + бояджийска четка. :roll: КЕФ !
Изображение
Изображение
Изображение
Ама всичко си зависи от пелетите. То и зима няма още. Последните дни горелката се пали 18 ч. и гасне 23-24 ч. През деня ако има слънце вътре става над 29 гр., стига и до 33 и изстива , т.е. пада под 23 след 17-18 ч. и горелката се пали.
mitashki911 - специалист
borkata99 написа:
Мите, моля. :)
Ще видиш зор с тия пелети. Дано не си се напазарувал много................ :|
Почти им хванах цаката . Като за първа година сега се уча и налучквам . Ще се пробвам и аз с някоя снимка но ме е срам от твоята "аптека" , при мен е като в държавно парно .
borkata99 - специалист
:lol:
Абе стига бе....снимай и качвай на воля.
Аз като бях на въглища как мислиш че беше......... :x
Беше ................ама пак си беше топло, така че смисъла на котлите нали е да ни е топло........дърва, въглища, пелети - кой както си му е удобно-няма лошо.
Аз избягах от въглищата не заради мръсотията, а по-скоро заради хамалогията-каквото сипя, една четвърт после изхвърлям - труд и енергия на халост /не че след мръсното няма друга хамалогия-чистенето/ :lol:
valqk - специалист
Аз, понеже много се замотах, а котела си гори....
Ето какви са моите размери - Дакон Дор 24 (купен на старо 2010). Предполагам 2008 е купуван...
Там, където е зелената линия,мисля да сложа ламарина, за да стане 5 ходов и евентуално да се направят тънки/малки турболатори.
Проблемът ми е, там където е имало шамотни тухли. При вас, виждам, че нямате тези пера.
Мисля, евентуално там да е широк турболатор, на който перата да се прорежат да може да влизат в стърчащите пера на котела... дали има смисъл? Предполагам, ако е сравнително плътно ще си завихря ОК?

А, взех си и Натурелски контролер, но нямам кога да го закача нещо... отделно трябва да сваля горелката, да изчистя всичко, че е пълна с пепел...

Прикачен файл

razmeri_top-20151117222035_small.jpg
rosso666 - специалист
Колега не знам с каква горелка си но няма да стане да преградиш бункера защото гледам че и без това е малък (и моя е такъв 24кв.).горелката много почва да се загрява защотоняма място пламъка да бъде издухан и част от топлината се връща и нагрява горелката
rosso666 - специалист
mitashki911 написа:
borkata99 написа:
Мите, моля. :)
Ще видиш зор с тия пелети. Дано не си се напазарувал много................ :|
Почти им хванах цаката . Като за първа година сега се уча и налучквам . Ще се пробвам и аз с някоя снимка но ме е срам от твоята "аптека" , при мен е като в държавно парно .
Опитваш се с ератовска горелка да гориш слънчогледови пелети??нр се ли задръства от пепел често.
borkata99 - специалист
valqk написа:
Проблемът ми е, там където е имало шамотни тухли. При вас, виждам, че нямате тези пера.
Имам ги - тухличките 3 на брой, а перата са малко по-къси.
Аз съм извадил най-горната тухличка и "големия" турболатор е по-къс и стига и ляга на долните 2 тухлички /тях не съм ги вадил/.
Май на клипчето се вижда, че двата турболатора са с различна "дълбочина".
Да преградиш и първия бункер, какво целиш ? Още топлина в котела ? може и да стане, ама може и rosso да е прав - без проба няма как да се отговори.
Щом си си го навил на пръста - давай, ние ще гледаме сеир и после................
Като че ли по-добре ще е и там да се бухне още един турболатор и край, че най-накрая тези котли ще изкарат от някъде по един парен чук и бой, бой по цифарите ни.............. :lol:

м/у другото Стилян спомена, че е направил нещо подобно, ама като се видим с него ще питам или ако чете да казва................. :?:

Весели празници и много късмет.
Изображение
mitashki911 - специалист
[quote="valqk"]Аз, понеже много се замотах, а котела си гори....
Ето какви са моите размери - Дакон Дор 24 (купен на старо 2010). Предполагам 2008 е купуван...
Проблемът ми е, там където е имало шамотни тухли. При вас, виждам, че нямате тези пера.
quote]
Това е разликата между Дакон Дор 20 и Дакон Дор 24
mitashki911 - специалист
rosso666 написа:
mitashki911 написа:
borkata99 написа:
Мите, моля. :)
Ще видиш зор с тия пелети. Дано не си се напазарувал много................ :|
Почти им хванах цаката . Като за първа година сега се уча и налучквам . Ще се пробвам и аз с някоя снимка но ме е срам от твоята "аптека" , при мен е като в държавно парно .
Опитваш се с ератовска горелка да гориш слънчогледови пелети??нр се ли задръства от пепел често.
Остана да разбера скарата защо блокира от време на време . Пепелта трябва да я чистя на 3 дни в по топлото , след -5гр. може би ще бъда само на дървени ще видя . 1-та година е учебна .
valqk - специалист
rosso666 написа:
Колега не знам с каква горелка си но няма да стане да преградиш бункера защото гледам че и без това е малък (и моя е такъв 24кв.).горелката много почва да се загрява защотоняма място пламъка да бъде издухан и част от топлината се връща и нагрява горелката

С ГП20 съм. Ти с каква си? Пробвал ли си го този вариант?
Другият вариант е да направя като теб - шамотни тухли и ход на 2рата преграда, но това не ми харесва толкова като идея, защото няма да мога да се заиграя с турболатори после... освен, ако добавения ход няма и турболатори към него...
Иначе до колкото мерих, ако добавя ламарината там горелката ще е на 2-3-5см от добавената ламарина.
Мисля, ще изглежда по подобен начин на тези сними (въпреки, че тук е друга горелка): viewtopic.php?f=10&t=44543&p=645367#p645318 (предполагам сте ги виждали? (росо/борката)).


@миташки: аааааа... не знаех! Благодаря за пояснението!

@борката: ако се сложи само турболатор - няма смисъл от него, защото горелката издухва направо към шамотните тухли (сегашния първи ход) топлото. Аз миналага година пробвах и бях махнал преградата на бункера (горе) с идеята да минава и от там топлото, но нямаше ГОЛЯМ ефект, както всички казват, които са преправили към 5ходов...

Май почвам да мисля за вариянта на росо, преди да хвана флекса :mrgreen:
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 26

Тема "Котел дакон 24 горелка GP 20" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: