• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 26
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Изглеждат все едно са паднали по погрешка, а не по време на работа.
borkata99 - специалист
А дано..........миналата неделя почистих, заредих 11 чувалчета и досега не съм бутал големия пепелник.
Като свършат пелетите в бункера ще погледна и доло и пак ще снимам. Дано не е от малко по-силен вентилатор.
Иначе горелката работи идеално, котлето също - с тези пелети засега е чудесно, ама то и няма студ !!!

Ама пък има празник - честито, живи и здрави..............
http://prikachi.com/images.php?images/160/8503160O.jpg
6osi6 - майстор
borkata99 написа:
като стане по-студено и почне да бачка на 15 или 20 кW. съм сигурен че ще се дигне и тем. на изходящите газове
borkata99, този термометър, освен че трябва да се постави по начин, които позволява лесно сваляне, за да се може да се почиства и да мери вярно, се слага след клапата на котела, която се държи отворена на 45 градуса, или наполовина затворена и така служи като турбулатор в последния ход на димните газове.

Прикачен файл

DSCF3102.JPG
borkata99 - специалист
Да. Изображение
Ако сложа такъв термометър-там ще е.
А клапата на котела е отворена при палене, а после я затварям почти до края.
Но засега горелката работи основно на 7 кВ, топло е навън 2-5 гр., в къщи 23, котела поддържа 58-61 гр.
Но това си е за моята кубатура + 250 л. бойлер вързан и към сл. панели /тия дни е и слънчево/. Така че е много субективно.
Но със застудяването ще дойде и дигането на киловатите и клапата ще е по отворена и разхода на пелети ще се вдига.....
Ама няма лошо, нека си работят машинките, те са за това да ни радват и кефят.
М/у другото утре ще мъчим с Стилиян един UPS, и дано даде желания резултат.....................Изображение
mitashki911 - специалист
borkata99 написа:
Колеги пак привет.
В големия пепелник, на дъното на котела забелязвам неизгорели пелети.
Може да са паднали и при теста на вентилатора след фин. изгаряне . При мен се получава но рядко .
borkata99 написа:
М/у другото утре ще мъчим с Стилиян един UPS, и дано даде желания резултат.....................
УСПЕХ :idea: .
borkata99 - специалист
mitashki911 написа:
УСПЕХ :idea: .
Нищщщщщщщщо няма да мъчим днес ! Тю ! :evil:
Не ми дадоха UPS-a за проба............ :x
rosso666 - специалист
При мен трипътния вентил отваря на 61*така че мойте градусиса ги държа 70.не знам добре ли е или не ама няма как по ниски да държа
rosso666 - специалист
При мен трипътния вентил отваря на 61*така че мойте градусиса ги държа 70.не знам добре ли е или не ама няма как по ниски да държа
borkata99 - специалист
Че ти си си супер.
Аз нямам тръпътен вентил :?
На горелката съм и дал 70 гр. и като стигне 60 влиза в модулация и понеже съм я пуснал на 15 кВ, минава на 9 и сега дига до 60-65 в зависимост колко е на вън и толкова, не стига до 70 и да изключи. Ама на вън е все още до 0 гр., по-нататък ще каже друго.............. :-D
rosso666 - специалист
Моята работи така:до 58* на 18кw;до 62* на 11kw и до 70* на 8kw след тезк градуси минава на съспенд
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 26

Тема "Котел дакон 24 горелка GP 20" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: