Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Трябва да застанат просто пред самата тръбичка за да ги запали пламъка който ще излезе от нея .Едно отворчетата ф-22 няма да повреди нищо ,винаги там може да се затвори с кръгче колкото 20 стотинки .Моята тръбичка е черна тръба 1/2.

Прикачен файл

IMG_20161116_092941.jpg
IMG_20161116_092941.jpg (37.15 KиБ) Видяна 1909 пъти
valqk - специалист
Отпред как си направил скоса, за да има по-висока скорост въздуха или няма скос?
Просто парче тръба и горелката 3см навътре от предната част?
Аз пробвах да я пъхна моята в 1/2 и не влезе... трябваше 3/4 да търся.
Те са някакви супер стари де, може и да не са 1/2 и 3/4 ами някакви други размери, но ме съмнява.
Говорим за запалката с отвор по средата?
filmatoplo - майстор
Черна тръба параджийска 1/2 ,купена от така го наречем склад за метали .мерих с ролетката ей сега -22 мм външно , вътрешно запалката влиза почти точно ,но я стягам в цикъла с болче 4мм да не се мръдне . вътрешно е 18 мм .
andro440 - майстор
При мен настройките ,със същия контролер, са доста по снижени ,като доза -и увеличен интервал на подаване ,би ли споделил ,колко ,като пари ти излиза едно денонощие отопление?Ще приложа снимки на моите настройки ! ТЪова в шепата ми е една доза на трета степен !
Прикачен файл:
Снимка1771.jpg
Прикачен файл:
Снимка1772.jpg
Прикачен файл:
Снимка1774.jpg
Прикачен файл:
Снимка1776.jpg
[/color]
monix написа:
котела е БОШ,горелката е GP 20+/беше/,управлението на горелката е на натурела,кръглото червено нещо е допълнителен вентилатор
от прахосмукачка който се управлява от самото управление на натурела.Всички неща от горелката :шнек,вентилатор,нагревател,
фото датчик,датчик обратно горене се вързват на новото управление без проблем с условие:нагревателя /1100 вата/задължително през реле,
през реле е и допълнителния вентилатор/1400 вата/ който работи преди и след горене не повече от 5-10 секунди.Издухва пепелта от
пепелника без твърдите отлагания ако има.Включен е чрез цолова муфа към желязната тръба на горелката.Новото управление командва
помпа отопление,помпа бойлер,стаен термостат,доп.вентилатор ,при наличие и втори шнек.Основния вентилатор на горелката
не се регулира в малките стойности /%/ на мощност но това не е голям проблем.Управлението на горелката е изнесено на вън от нея.
Може и през компютър , както и с допълнителна програмка се управлява през интернет./сменят се настройки,температури и всичко
което разрешава натурела/.Горелката стана модулираща.За момента съм с настройки:3 степен- 7 сек.подава пелети,почива 23 сек.,
2 степен- 4 сек.подава 23 почива, 1 степен-3 сек.подава 23 почива, има и подържаща степен която не съм я чакал да работи на нея.
При тези най важни настройки на котела е зададена тем.65 гр. На 55 гр. минава на 2 степен, на 60 гр. минава на 1 степен и така модулира
докато стайния термостат не изключи.При тези настройки сам около 2,5 чувала на денонощие ,при температура около 21 гр.и площ около
150м2,и бойлер 200л.Със старото управление бях на не по малко от 4 чувала.И най важното сега горя и пелети от слънчоглед.
Софтуера показва и приблизително разходната норма на пелети в килограми.Като инвестиция около 350 лв. мисля да ги избия до края на сезона.
Горелката е включена през UPS, а само нагревател и доп.вентилатор са на мрежа.При спиране на тока ще работи /ако работи около 80 вата/
а ще запали само когато има мрежа/1200 вата/.Това е с цел да не се прекъсва програмата на управлението.Просто UPS ми е един киловат-
чиста синусоида.
По отношение на настройките вкарах в една таблица на ексел настройките на всички производители на горелки които ползват натурела управления
и съм си избрал нещо мое, което мисля че не е най доброто.
Тъй като не живея постоянно на обекта паля я от телефона 2-3 часа по рано и като отида нещата изглеждат по друг начин.
Нещата са доста около промените.Ако се сещате и нещо друго питайте.Ще се постарая да отговоря когато имам възможност.

Прикачен файл

Снимка1773.jpg
filmatoplo - майстор
valqk написа:
Отпред как си направил скоса, за да има по-висока скорост въздуха или няма скос?
Просто парче тръба и горелката 3см навътре от предната част?
Аз пробвах да я пъхна моята в 1/2 и не влезе... трябваше 3/4 да търся.
Те са някакви супер стари де, може и да не са 1/2 и 3/4 ами някакви други размери, но ме съмнява.
Говорим за запалката с отвор по средата?
Колега има ли развитие ,успя ли да я направиш да пали с керамична запалка. :)
valqk - специалист
Има. Запали 15тина пъти и изгоря :-D
Тъй като и теглих една, че вече бях монтирал, след като ме светна за излизането на тръбата, а и да видя колко ще издържи - е, не издържа. Сложих стария нагревател с контактор. Сега пали за 2мин, а не за 30сек - голяма работа.
Ще се пробвам да я сменя гаранционно - не знам дали не е била дефектна все пак - доста я мъчих с проби и издържа, а и в сайта уверяват, че нямало проблем да остане и без въздух - факт - пробвах я 10мин без да я духа нищо - ОК си беше.
Ще си взема 350вата пак нагревател. Тея керамики много капризни май май :roll:
Ето малко снимки. Успях да набутам всичко в горелката. В момента седи отворена, защото трябва да купя контактор за евро шина и да го монтирам вътре + да поизрежа ком порт кабела, че подпира.
В момента съм вързал стар лаптоп с който прехвърлям комуникацията по мрежата. За съжаление, от натурела ми отказаха информация за протокола за комуникация - бил конфиденциален.
Ето линк към повече снимки, че само 5 мога тук.
https://www.valqk.com/tmp/kotel/

п.п. Надупчих горелката на 2 места за тръба за духалка за почистване, но още не съм я монтирал, че трябва да измеря Ф и да взема маркуч.
Вижда се по снимките - едното място е отгоре, където е ламаринката, другото е долу в дясно в задната част.
В момента съм залепил дъкт тейп долу и ламаринката горе и се чисти само от перката за въздух, което не стига :)

п.п.п. На тези триаци, с които в момента управляват им дават 16А, че издържат, което е доста над 1.1КВ (колкото е стария, голям нагревател). Явно от натурела са се застраховали МНОГО, а и охлаждането им е смотано, та се замислям дали да не монтирам хубаво радиаторче и да си ползвам директно, без контактор за голямата запалка. Ще пробвам и ще докладвам.
Най-много да опукам оптрон/триак.

Прикачен файл

IMG_20161115_212730.jpg на операционната за проби :)

Прикачен файл

IMG_20161115_212816.jpg

Прикачен файл

IMG_20161116_201923.jpg сглобена.

Прикачен файл

IMG_20161117_020534.jpg вижда се, къде е цъфнала.

Прикачен файл

nastroiki_2016-11-22_21-18-35.png
текущи настройки. Може да е малко малко въздуха.
nastroiki_2016-11-22_21-18-35.png (29.02 KиБ) Видяна 1765 пъти
filmatoplo - майстор
:) Приятелски пиша ,това което видях с нагряването на запалката на снимките е Шега нали . Абсолютно е щяло да стане както бях казал в тръбичка и отвор където и е мястото ,и пелетите покриват отвора , запалката Не трябва да се допира до нищо защото ще изгори .А контактор евтин има във Викиват ,казва се Реле и струва 3,90 лв .
valqk - специалист
filmatoplo написа:
:) Приятелски пиша ,това което видях с нагряването на запалката на снимките е Шега нали . Абсолютно е щяло да стане както бях казал в тръбичка и отвор където и е мястото ,и пелетите покриват отвора , запалката Не трябва да се допира до нищо защото ще изгори .А контактор евтин има във Викиват ,казва се Реле и струва 3,90 лв .
:2thumbs:

това с допирането, можеше да го кажеш преди това, ама здраве да е :)
За да стане, както каза, трябва да продупча отвор за тръбата, където е надупчено на задния панел. (https://www.valqk.com/tmp/kotel/IMG_20161115_205925.jpg)
Както и да е. Ако ми я сменят гаранционно, случайно, ще пробвам.
filmatoplo - майстор
Точно през тези отворчетата трябва да се покаже тръбата 5-10 мм .Запалката това което свети не се допира до нищо седи на 3-4 мм от стената на тръбата ,само цикъла опира до центрова .

Тема "преработена горелка GP20+" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: