• 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 124
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
alx359 - специалист
ktch_1964 написа:
Имам въпрос към знаещите,става ли управление Натурела за всеядна горелка? Извинете , но аз нищо не разбирам от електроника
и за това задавам тъпи въпроси. Нека не звучи като някаква хвалба, но аз в момента съм тръгнал да си правя такава горелка и
търся мнения дали да купувам такова управление.
Щом го слагат на горелки като GREYKO, не виждам защо да не стане. Контролерът е универсален, с датчици за почти всичко, включително и за вътрешен шнек, дето е важен за такива всеядни горелки.
n.ganev - майстор
ktch_1964 написа:
става ли управление Натурела за всеядна горелка?
ДА!
6osi6 - майстор
alx359 написа:
ktch_1964 написа:
Имам въпрос към знаещите,става ли управление Натурела за всеядна горелка? Извинете , но аз нищо не разбирам от електроника
и за това задавам тъпи въпроси. Нека не звучи като някаква хвалба, но аз в момента съм тръгнал да си правя такава горелка и
търся мнения дали да купувам такова управление.
Щом го слагат на горелки като GREYKO, не виждам защо да не стане. Контролерът е универсален, с датчици за почти всичко, включително и за вътрешен шнек, дето е важен за такива всеядни горелки.
За да се разбере дали ще стане трябва да се сравни с друг контролер.
Приблизителните настройки за мощност 25 кW на въглища и пелети са:
Прикачен файл:
dfs43.png
dfs43.png (23.19 KиБ) Видяна 2610 пъти
подаване на гориво -5 сек. за въглища, 7 сек. за пелети.
Пауза между циклите на подаване - 17 сек. за въглища, 13 сек. за пелети.
Мощността на вентилатора е около 30%.
Пауза в режим на изчакване около 40 мин. за въглища, 30 за пелети.
Прикачен файл:
jht4.png
jht4.png (35.33 KиБ) Видяна 2610 пъти
Последна промяна от 6osi6 на ср юли 15, 2015 4:11 pm, променено общо 1 път.
ktch_1964 - специалист
В заводския контролер не е ли зложен алгоритъм за пелетна горелка, което означава,подаване на начална доза,включване на
запалката и след като фотоклетката види пламъка тръгва програмата. При мен това го няма, запалването ще е ръчно котела
който наблюдавам няма и фотоклетка. Въпросът ми е ,може ли натурелският контролер да се програмира без тези функции?
LazarGanev - "Велик майстор"
Фотоклетката, както и другите датчици си идват с управлението, само трябва да ги монтираш на подходящо място в котела. Настройките трябва да си ги правиш индивидуално - това си е предизвикателство, като разбира се ползваш за база някаква подобна горелка. Например Грейко и Бърнит имат натурелски контролер, но първоначалната доза е много различна заради различния принцип на работа на Грейко.
6osi6 - майстор
ktch_1964 написа:
В заводския контролер не е ли зложен алгоритъм за пелетна горелка, което означава,подаване на начална доза,включване на
запалката и след като фотоклетката види пламъка тръгва програмата. При мен това го няма, запалването ще е ръчно котела
който наблюдавам няма и фотоклетка. Въпросът ми е ,може ли натурелският контролер да се програмира без тези функции?
Питай n.ganev. Той сигурно е поставял такъв контролер на горелка за въглища.
n.ganev написа:
ktch_1964 написа:
става ли управление Натурела за всеядна горелка?
ДА!
filmatoplo - майстор
Управлението Натурела става за всички устройства горящи пелети , монтира се на всички горелки които съществуват на пазара :) .
stefan33 - специалист
Освен трите опита за запалване кои са другите предимства на натурелата пред феролското управление?Мисля ,че някъде някой го беше написал , но не мога да открия темата.
nnikbg - специалист
Колеги привет. Някой слагал ли е контролер Натурела на Пелетерм 30V2?
Притеснява ме управлението на почистващия механизъм.
alx359 - специалист
nnikbg написа:
Колеги привет. Някой слагал ли е контролер Натурела на Пелетерм 30V2?
Притеснява ме управлението на почистващия механизъм.
Точно щях да цитирам онази тема <ТУК> и виждам сте същия. Ами май няма как да стане директно, щото това стържене напред-назад не се поддържа в Натурелата.
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 124

Тема "НАТУРЕЛА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: