• 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 49
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
naso1979 - напреднал
....и крайният и вид

Прикачен файл

29.jpg

Прикачен файл

28.jpg

Прикачен файл

27.jpg

Прикачен файл

26.jpg

Прикачен файл

25.jpg
naso1979 - напреднал
...тук съм показал "матрицата" ми с помощта на която рязах ламаринките и станаха абсолютно еднакви с помощта на 4 бр. пирона, нивелир и макетен нож

Прикачен файл

34.jpg

Прикачен файл

33.jpg

Прикачен файл

32.jpg

Прикачен файл

31.jpg

Прикачен файл

30.jpg
naso1979 - напреднал
тези дни мисля да го сглобя ( зависи как ще съм с времето ) и да го пусна, пробвам и настроя температурните му диапазони :supz:
naso1979 - напреднал
мисля да го ореантирам в положение изток-запад. ще се радвам да давате мнения и съвети
шоп - майстор
:supz:

Добре се справяш! Захващането със скоби сум го мислил и аз особено за горната част, но го направих с медни кабели с цел издръжливост във времето.

От долната страна ще ги подпираш ли тръбите за да не се свлечат?
naso1979 - напреднал
шоп написа:
:supz:

Добре се справяш! Захващането със скоби сум го мислил и аз особено за горната част, но го направих с медни кабели с цел издръжливост във времето.

От долната страна ще ги подпираш ли тръбите за да не се свлечат?


между тръбите и скобите ще заложа пръстени от вътрешна гума от кросов мотор - малко по-тясна е и пасва добре според мен. не мисля да ги подпирам за сега. все пак това е опитно, и мисля да го донадградя с още тръби след зимата
шоп - майстор
Мисля, че няма да имаш проблеми, но все пак, всеки тръгнал по този път трабва да знае, че най-уязвимото и слабото място на една вакуумна тръба е долната пъпка.

Миналата година ми се случи силен вятър да събори една тествана от мен установка, която не бях закрепил изобщо.
Тя се състоеше от 15 стъклени тръби. Имаше буря и през нощта се събудих от адски шум. Бурята обърна стойката и всички 15 тръби се удариха в клинкера на терасата ми. 3 тръби от 15 дадоха фира. Удара бе зверски и се радвам, че само толкова се счупиха.

Случвало ми се е и друго. Монтирам стъклени тръби и при най-малкото невнимание и удар от към пъпката на долната част на тръбата и се получава брак. Определено там тръбата трябва да е най-защитена.

УВ лъчите не прощават и рано или късно едно уязвимо уплътнения ще прегори. Ако тръбата се свлече надолу и се удари пъпката това би означавало тотален брак за тръба. Затова е хубаво да се сложи и една допълнителна защита от мека абсорбираща материя в случай на свличане..
naso1979 - напреднал
шоп написа:
Мисля, че няма да имаш проблеми, но все пак, всеки тръгнал по този път трабва да знае, че най-уязвимото и слабото място на една вакуумна тръба е долната пъпка.

Миналата година ми се случи силен вятър да събори една тествана от мен установка, която не бях закрепил изобщо.
Тя се състоеше от 15 стъклени тръби. Имаше буря и през нощта се събудих от адски шум. Бурята обърна стойката и всички 15 тръби се удариха в клинкера на терасата ми. 3 тръби от 15 дадоха фира. Удара бе зверски и се радвам, че само толкова се счупиха.

Случвало ми се е и друго. Монтирам стъклени тръби и при най-малкото невнимание и удар от към пъпката на долната част на тръбата и се получава брак. Определено там тръбата трябва да е най-защитена.

УВ лъчите не прощават и рано или късно едно уязвимо уплътнения ще прегори. Ако тръбата се свлече надолу и се удари пъпката това би означавало тотален брак за тръба. Затова е хубаво да се сложи и една допълнителна защита от мека абсорбираща материя в случай на свличане..



вече го разбрах - при стягането на скобите счупих външната част долу на една от тръбите поради дефектирала скоба :cry: ( задържаше и се завиваше по-трудно, и я пренатегнах и счупих). тръбата е там,ама без парче от долната външна част ( вътрешната е здрава ). ще окаже ли влияние на работата на колектора, изключвайки че тя не помага - дали ще изстудява, или няма???
шоп - майстор
В случая намаш вакуум и никаква изолация, Тръбата ще работи заради селективното си покритие, но с доста лоши показатели. Това ще се отрази на колектора като цяло. Може да продължиш така, но при първа възможност тръбата трябва да я смениш
Поздрави!
naso1979 - напреднал
аз даже мислех че дори и няма да работи (и се надявах само да не го охлажда) :? опитвам се да си обясня защо в момента е почти с външна температура
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 49

Тема "Въздушно слънчево отопление с вакумни тръби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: