• 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 111
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
hahohihi67 - помощник
а какво да направя за икономия
Svezar - специалист
С този котел и без изолация....май няма много какво да направиш :idea: Иначе да,евтини са ти пелетите,така че повишения разход няма да е толкова фатален !
iceheart - специалист
Само да ти споделя, че като гледам настройките на приятеля ти май е с P12, а не с P7.. Като изключим t14 всички дози и вентилатори са стандартни. Да ти кажа и друго, t06 е времето в секунди което горелката работи на определена степен преди да мине на следващата. При теб е 10 секунди, което значи че след старт мниава през степените на всеки 10 секунди преди да стигне до зададената, тоест няма време да се разгори.....
hahohihi67 - помощник
и двете горелки са еднакви купували сме ги заедно
днес опитах както ме посьветвахте да махна светлинния датчик но тогава се запуши трьбата по която влизат пилетите
и сега пак вдига само до 40 гр
вече се виждам в чудо
hahohihi67 - помощник
как да я накарам да гори максимално силно не зная даите ми сьвет
няма значение разхода
сьмия котел иска пламак агорелката дава само около 10 см
filmatoplo - майстор
Струва ми се че дозите на степен 1 и 2 са малки. не се знае колко му пуща шнека, на степен 1 сигурно му губи пламак горелката.
rabadjiata - помощник
Здравей колега hahohihi67!Напиши повече информация!Колко броя ребра,какво количество вода има системата?Да се ориентираме какво количество гориво ще ти е необходимо за загряването.Съвет как горелката да гори по добре ще ти дадат колегите със P7 ,аз съм със по мощната.Първа стъпка за да повишиш топлоотдаването на котела и по малко ефективна, е да притвориш клапата към комина.Целта е да уплатниш горещите газове в котела и в известна степен да забавиш движението им.Когато го правиш трябва да следиш температурата на кривата метална тръба на горелката да търпи ръката ти.Втората стъпка която поне при мен даде много добър ефект,е да удължиш пътя на газовете.В старата тема-54 Пелетни горелки Ferroli SUN i MIKRO P7-P12-на стр. 22 има принципна схема какво трябва да се получи.От снимките виждам ,че горелката работи в доста голям обем.Опитай се да монтираш на 8см. над горивната тръба хоризонтална плоча.Тази плоча, над горивната тръба трябва да оформи отвор широк 8см. по цялата ширина на котела.
rabadjiata - помощник
Продължавам колега hahohihi67
. Имаш тръби които да отнемат част от топлината на газовете. Можеш да ги ползваш като рафтове на които да сложиш отделни парчета ламарина,които да образуват плоча.При повече снимки на котела отвън и вътре може да стане по ясно какво и как да се направи.Целта е пътя на газовете да стане ,,S" образен.Броя на плочите според местото и възможностите.Успех!!!
Петър76 - специалист
Някой може ли да даде подробна информация какво точно регулира параметъра Т07? В кои случаи трябва да се увеличи стойността му и в кои да се намали?
filmatoplo - майстор
:wink: Ааа тайна. Т7 е общото време на секундите които шнека пуска пелети и времето което остава пелетите да изгорят, до другото пущане. Или ако Т7 ти е 15 и шнека ти пуска 3 секунди, имаш пауза да горят 12 секунди, ако увеличиш Т7 на 20 със същите 3 секунди пущане, то имаш 17 секунди да горят. кой разбрал - разбрал, това ако го знаех навремето е хе..
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 111

Тема "Пелетни горелки Ferroli Sun и Mikro P7-P12 Инфо,настр. и др." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: