• 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 111
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
iceheart - специалист
Ето ти функциите на цялото меню. Ако нещо не ти е ясно питай....

t01 - функция за зареждане на пелети
t02 - включва или изключва сондата за изнерване на темп. на водата.
t03 - мощност на вентилатора при запалване
t04 - време за работа на шнека при първоначално пълнене преди запалване (1 еденица = на 4 секунди)(заводси 8х4=32 сек.)
t05 - таймер за изчисляване на регулирането (при използване на модолираща сонда)
t06 - времето в секунди през което горелката работи на съответна степен преди да мине на следващата.
t07 - общо време за работа и почивка на шнека 15 сек. ( пример: t07 - t09 = почивка на шнека 12,2 сек.) По същия начин се смята за всички степени
t08 - мощност на вентилатора на 1 степен (в паскали - 0 до 200)
t09 - време за работа на шнека на 1 степен (28=2,8 сек.)
t10 - мощност на вентилатора на 2 степен
t11 - време за работа на шнека на 2 степен
t12 - мощност на вентилатора на 3 степен
t13 - време за работа на шнека на 3 степен
t14 - мощност на вентилатора на 4 степен
t15 - време за работа на шнека на 4 степен
t16 - мощност на вентилатора на 5 степен
t17 - време за работа на шнека на 5 степен
t18 - включване/изключване на модулация
t19 - време за почистваща вентилация след изгасване на горелката (100=10 сек)
t20 - работен волтаж на фотосензора (само за информация, не се настройва)
Последна промяна от iceheart на нед фев 28, 2016 7:08 pm, променено общо 2 пъти.
Петър76 - специалист
@filmatoplo, @iceheart Мерси за информацията!
sholiov - помощник
Здравейте колеги !

Да споделя отново състоянието на моята система. Монтирах термостат и сега постигам значително по добър разход - при температури от 10-15 градуса навънка последния месец разхода почна да пада до 2 чувала за 24 часа, последните дни темп са около 3-4 градуса и харчи около 3 чувалчета при стайна температура от 22гр., така че има задоволство. Тия дни ще правя и допълнителен ход на котела и ще споделя пак ако се промени разхода/дано да има ефект/. Иначе настройките в момента са следните:
U01 - 58, U02 - 3
t1 - 0
t2 - 1
t3 - 51
t4 - 8
t5 - 5
t6 - 80
t7 - 18
t8 - 40
t9 - 26
t10 - 65
t11 - 28
t12 - 85
t13 - 42
t14 - 135
t15 - 50
t16 - 160
t17 - 65
t18 - 1
t19 - 99

С тези настройки горелката работи стабилно само дето ми се струва, че пламъка идва силен и се удря чак в задната стена, затова мисля да пробвам сега т7 да го дам на 19 и да вида до утре как ще е. Ако вие имате някаква друга идея какво може да се пипне споделете.
Мисля за в бъдеще време да ъпгрейдна системата и с един буфер, но не знам той каква роля играе и ще даде ли отражение на разхода?
Поздрави !
filmatoplo - майстор
щом държи добър пламък на степен 1 с тези 2'6 секунди подаване , и въздух 40 значи пелетите биват ,гледай скарата да не се изкривява с намаления въздух ,Те 7 може да го вдигаш леко с по 1 и гледай как работи особено на степен 1 ,гледай пламъка да не се крие в тръбата само .На коя степен ти работи горелката главно,колко време работи и колко почива.
sholiov - помощник
Колеги увеличих параметъра на т7 на 19, и от снощи до днес забелязах, че в тавичката има много неизгорели пелетки.....на по-малкото количество гориво ли се дължи това? Явно ще си го връщам на 18....
filmatoplo - майстор
Абе часове съм седял пред горелката да следя аджеба защо падат неизгорели пелети ,и за ради това че времето за изгаряне се увеличава горивото остава на скарата по малко ,и по лесно се подбутва от новите пелети които шнека пуска ,те като паднат на малкото гориво на скарата го разрохкват и помръдват и вентилатора успява да изхвърли някой пелет .Но тука се касае за 1 секунда ,толкова ли е фатална ,да се чуди човек .
sholiov - помощник
filmatoplo и аз това се чудя.... не само, че тая секунда влия върху неизгорелите пелети, но и пламъка значително се променя,т.е. намаля
filmatoplo - майстор
Това исках да чуя - чепламъка намаля,помислих че си седи както при 18 , а само се различава по наличие на не изгорели пелети в пепелника .В такъв случай до толкова може да варира Т7 , има и по калорични пелети ,които дават възможност увеличаване до 20-22 ,скоро не ми се е случвало да мога увелича повече от 17 .
Svezar - специалист
Щом при т19 и доза 42 пламъка се опитва да чезне значи пелетите са кофти,при мен гори стабилно с т20 и доза 28 /това с 3 вида пелети/ ! Другия вариант е шнека да не е в правилно положение и дозите да не отговарят !
filmatoplo - майстор
Това е много важно ,при появата на пелетните съоръжения и първите ми монтажи на такива без информация и опит с тях се сблъсквах с това -шнека да дава разлики спрямо как е поставен и вида на пелетите .Признавам си много ми помагаше обсъждането на проблеми с колегите тук във форума .за Фероли много пъти съм търсил еталон с който да сверявам дозата която пуща шнека за еди колко си време .Отначало не пипах заводските секунди ,а вдигах или намалях Те7 , но сега вече регулирам всичко за да се настрои най добре.Скоро пуснах една горелка която в управлението и се въвежда колко пуща шнека за 6 минути ,ако цифрата на пуснатите пелети е по малка от заложеното - просто управлението завишава дозите и гиорелката работи коректно .
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 111

Тема "Пелетни горелки Ferroli Sun и Mikro P7-P12 Инфо,настр. и др." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: