Най - вълнуващия въпрос зимно време.
mimitoni - специалист
emogti написа:
filmatoplo написа:
Горе долу преобразуване от дърва на пелети ( да ти покриват топло загубите ) е нещо от рода ако си горил 15 кубика дърва се заместват с около 4,5 тона пелети .аз от 8 кубика дърва съм на 2,5 тона пелети.
Да ама досега за месец точно един тон. Ами като застудее. В най добрия случай до края минимум 5. Въпроса е с камина дали ще слезна до 4 т на сезон примерно
Че като се започне това ми ти чистене през ден два КЕФФФФФ....... :-D :-D
emogti - помощник
В смисъл? Имаш предвид че камината се чисти по често или след това в къщи? :?
andy_forresite - майстор
emogti написа:
Да ама досега за месец точно един тон. Ами като застудее. В най добрия случай до края минимум 5. Въпроса е с камина дали ще слезна до 4 т на сезон примерно
То си е студено вече.
Би трябвало да слезеш на 4 т според мен. Сега котелът, който не разбрахме какъв е, ти е извън къщата - имаш загуби от излъчването на котела, от КЮНЦИТЕ и от тръбите. Като сложиш камина, Виктория например, цялото ТОПЛО ще остава в стаята. Това е огромен плюс. Даже не е нужно да полагаш изолация върху тръбите около камината. Ще има много дни, в които само камината с кюнеца ще ти топли голямото помещение и нито глидерите, нито конвектора, ще правят в дупки в иначе малките бункери на камините.
emogti - помощник
Вече наистина си ззхладня. Три поредни дни с -10. А интересното е че разхода почти се запази както като беше при температури около 0 гр. А аз се опасявах че ще скочи още. Относно котела, ползвател съм на една недолюбвана във форума марка(златна). Но като цяло съм много доволен. Вече месец и няколко дни никакъв проблем. Схванах му настройките. Единствено ме дразни че доста нагрява задния капак. В тази връзка обмислям подобряване на изолацията му. Ако някой има предложения ще се радвам. Поръчах и термометър за димни газове да видя за какво иде реч. Ще избутаме сезона и след равносметката ще преценя да остане ли или да бодна една камина. Малко само ме разочарова мнението за чистенето ама не разбрах точно. Поздрави
andy_forresite - майстор
Златния топли. По-добре щеше да ти е ако беше вътре в някакъв голям коридор от входната врата. На един роднина е монтиран под стълбите за към първия етаж (между първия етаж и мазето). В коридора има радиатор поне 3 киловата, но е доста топло. Този радиатор не може да стопли такова помещение до такава степен. Вратите към стаите разтворени и навсякъде 24 градуса. Очаквай 160-170 градуса на средна мощност на коминЯ.
Поддръжката на камина ми е чужда. Чистенето не е кой знае какво, ама КПД ще е повече от златния със сигурност. Може би с едни 15-20% ще си нагоре плюс топлото от горенето (комин, тръби) ще ти остава вътре. Ще почувстваш разликата, стига камината да не е някаква недо(из)мислица.
emogti - помощник
При мен няма начин котела да е в етажа. И аз съм на мнение че ще е по малък разхода с камина но дали ще е както казваш 15-20%. За сега ще гледам да изолирам по добре капака отгоре и напролет ще направя равносметка.Ако ме устройва цифрата за сезона няма да се занимавам с щуротии. Ако не каминка и това е. На дърва не ми се връща. Така си е рахат.
filmatoplo - майстор
С камина се чисти всеки ден ,тя ти е пред очите - грях е да я оставиш вътре с пепеляка ,и да не лъсне стъклото . Зависи и от пелетите но винаги кошничката е пълна след 10-15 часа.Не го казвам като лошо - това си е истина,котела в мазето може и да не го поглеждате два дни ,но камината всеки ,то си е за вас де - мръсна камина по висок разход плюс риск нещо да се повреди или запуши.
emogti - помощник
То за камината е ясно че ще се чисти по често от котела, ама верно ли всеки ден. И сигурно след нея и стаята където се намира? Или не се цапа чак толкова. Щото ако е така жената ще ми бие шута и на мен и на камината :axe:

Тема "Препоръчайте ми камина с водна риза на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: