• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 14
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n.ganev - майстор
Гладна кокошка просо сънува :lol:
filmatoplo - майстор
Айде изпревари ме. :wink: Расказвайте де, тези дето клечат до камината са я видели най от близо другите са по на далеч. Тръбно ли е топлообменничето или риза, кошничката чугун или стомана. Да знам ко поръчвам, навремето пак ме изпревари някой с котлите взех номер 4 и 5 , ся пак ли Баси. :wink:
n.ganev - майстор
Ще разсказваме само при едно условие - ако познаеш при кой от двамата дето са заели тази кенефна стойка ще е фабр.№00000000001 не става въпрос за прототипа :partyman: :partyman:
filmatoplo - майстор
Колко интересно, в момента се пише за историята, дали един ден този първи номер ще бъде ценен. Абе представям си я как ще ми седи във всекидневната -ама а да видим. Кажете нещо де, туй чудо видехте ли гу да гури. :wink:
gnt69 - майстор
Чак пък. То да не е чудо невиждано, да не е първата пелетна камина в света че да е ценен №1. Съвет ако е за теб лично изчакай вземи си № 201. :partyman:
n.ganev - майстор
filmatoplo написа:
туй чудо видехте ли гу да гури. :wink:
Представи си ДА :yawinkle:
filmatoplo - майстор
В момента има две теми за настройки на камини Бурнит, да излиза по скоро Грейко че народа да отдъхне. да му остане време за жената :heart: и :partyman:
benimm8808 - специалист
filmatoplo написа:
В момента има две теми за настройки на камини Бурнит, да излиза по скоро Грейко че народа да отдъхне. да му остане време за жената :heart: и :partyman:
Вече реших,че ще продавам Burnita-така че ще следя темата и най вече мненията,който излизат за въпросната камина на Грейко.
andy_forresite - майстор
В друга тема бях задал следните въпроси за камината.
1. Диаметър на изхода за комина?
2. Диаметър на присъединителния отвор за вкарване на въздух?
3. Д/Ш/В - размерите? Килограмите?
4. Управлението на степени ли ще е или безстепенно с проценти? Брой степени?
5. Каква е мощността към ВР и на излъчване?
6. Колко вода събира, колко килограма гориво побира бункера?
7. Ще има ли вградени разширителен съд, помпа, обезвъздушител, щуцер за наливане/източване? Какви защити ще има?
8. Очаквана цена :)
9. Консумирана мощност при запалване и при работа?
10. Какъв КПД се очаква да има накрая?
11. Минималната мощност е? В какво съотношение към ВР и на излъчване.
12. Ще може ли да се включва когато не сме си вкъщи - gsm модул.
13. На един цол ли са входа и изхода от камината?

На първи въпрос отговорът е 80 мм.
На пети въпрос - 2+15 киловата.
На седми въпрос - ще има два варианта - с изброените части и без тях (без тях с оглед по-ниска цена и за присъединяване във вече изградени инсталации, които са работили с друго отоплително тяло).

Всички с нужната информация да се считат за поканени да отговорят на останалите и на други, които не съм се сетил да поставя. Примерно сега се сещам дали ще може да работи със смес от дървени и слънчогледови в съотношение 2 към 1 до 3 към 1 (2 кила дървесни с 1 кг слънчоглед до 3 кг дървесни и 1 кг от другите). Целта е да се природозащитници, не непременно скръндзи. Затова питам.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ти смяташ да питаш във всяка тема и да ти отговаряме във всяка тема, така ли? Защото аз там съм ти отговорил :cool:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 14

Тема "Моля за съвет при избор на пелетна камина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: