• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gnt69 - майстор
Горелка и котел Грейко 20 кв. Отоплението е свързано през трипътния, бойлера с отделна помпа и жаба клапа без трипътен директно за котела. Помпите се управляват от горелката.
Evgeniy - майстор
Здравей Шоп и поздравления и за труда и за споделянето.
Малко от термосифоните със серпентина от такова гофре:
- Те са с носеща пластмасова конструкция и има реална серпентина. Така не се опира повърхност в повърхност. Казвам го, защото при спиране и при пускане се чува един звук на тресене - серпентината се деформира (еластично) от водния чук, особено при керамични кранове и по-голямо налягане. Ти наблюдавал ли си нещо подобно?

- Там се ползват много тарикатски фитинги, като гофрето е свободно и незапоено, нито пресовано:
Извинявам се за чертежа, но е на пейнта...:
Прикачен файл:
Gofr_fitting.jpg
Gofr_fitting.jpg (20.64 KиБ) Видяна 1796 пъти
Синьото е силиконов пръстен с такава форма, че уплътнява и седлото и гофрето при завиване на челния нипел.
шоп - майстор
Привет, Евгений, радвам се да те "видя" онлайн.

При мен няма хидравличен удар, никакви сътресения, удари и свистене. Водопровода в къщата ми е с хидрофор от подземен сондаж и налягането от него не е нито много-нито малко. Точно на 4 бара включва помпата- на 6 бара изключва. Демек налягането не е малко.

Имам 3 бр хидроакумолатори с общ обем 150 литра и може би това спомага за плавната работа на системата.

Може би удар тип хидравличен чук може да е наличен при рязка промяна при налягането В серпентината. При мен обаче в серпентината налягането е сравнително постоянно, защото това е кръга от соларите. Мени се налягането около в серпентината ( демек във водосъдържателят на бойлера/бойлерите)

П.П. Фитингите са оригинални, не съм виждал такива.
lov - майстор
Преди време на един компресор за въздух правих нещо подобно. Зеленото са О пръстени а в место пластмасовата шайба стъргах бронзови. Причината да се ползва гофрето там е заради охлаждането което се търсеше на изходящия въздух от главата. Та от страх че се вдигат високи температури преди сглобката го омазах и с термосиликон. Вече 2-3 години кара така и колегата не се е оплаквал че е изтървало. А при предишния вариант от вибрациите тръбата се късаше постоянно. А конкретно идеята беше да е ремотно пригодно. Като за водно съединение мисля че има хляб в нея.
Прикачен файл:
Gofr_fitting.jpg
Gofr_fitting.jpg (12.26 KиБ) Видяна 1756 пъти
п.п. Сега като се замислих даже виждам че ако се наложи някаква интервенция по точно подмяната на О пръстените няма да се налага отварянето на фланеца.
шоп - майстор
За тези хора, които искат да си сметнат площа, респективно мощността на серпентината от неръждаемо гофре прилагам малко информация.

Гофрето е от руски производител, но като параметри е близко до немското и турско, което е разпространено е България. В таблиците можете да намерите и пада на налягане в зависимост от диаметъра и дължината на тръбата за да си сметнете дебити и да помогне при избора на помпа.

Прикачен файл

Сопротивление гофры.jpg
Сопротивление гофры.jpg (105.81 KиБ) Видяна 1739 пъти

Прикачен файл

Потрея давления в гофре.jpg
Потрея давления в гофре.jpg (50.78 KиБ) Видяна 1739 пъти

Прикачен файл

Площадь гофры.jpg
Площадь гофры.jpg (73.27 KиБ) Видяна 1739 пъти

Прикачен файл

Для гофры.jpg
Для гофры.jpg (61.66 KиБ) Видяна 1739 пъти
Колега би ли ми казал от къде да купя гъвкава неръждаема тръба
4799inpl64 - специалист
ср яну 15, 2020 11:25 amradius написа:
Айваз Исперих
В базар срещах ,на обява от Сандански-1/2 на 3.70; 3/4 на 4.80 и цол на 6,предполагам турска.Гайките отделно.
Би ли могло да се ползват месингови фитинги, вместо неръждаеми?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Нагледно, монтаж на неръждаема серпентина в бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: