• 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 78
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Има ли някой, който има пелетна камина Golden fire PS24 на Марели в Русе, или някой който да разбира настройките на такава. Имаме я от един месец и само мъки и нерви. Ако някой може да помогне да пише, благодаря!
Pepop - помощник
manpower33 написа:
Купих си къща с камина Голдън Файър в гаранция. Не пали почти при всяко запалване след пауза, а от раз винаги. На този етап НЕ препоръчвам тези камини, българска работа са според мен. Ако зависеше от мен, бих дал 1000лв повече и бих взел Bosh или друга западна марка. За съжаление бг изделията са най-евтини, но и най-некачествени.
Колега до настрийки е и моята беше така, идваха от сервиза и я настроиха.....сега е ОК
bgtelbg - напреднал
Здравейте разполагам с пелетен котел Golden Fire 48 kw с горелка горелка GF 858 VIP . в котела има една скара която е хоризонтално над горелката пробвахме със слънчогледови пелети и се трупаха и не изгаряха съответно пушеха проблем ли е да работи котела без тази скара. И предназначението и за какво е по принцип благодаря ви.
Валтер Желязков - специалист
bgtelbg написа:
Здравейте разполагам с пелетен котел Golden Fire 48 kw с горелка горелка GF 858 VIP . в котела има една скара която е хоризонтално над горелката пробвахме със слънчогледови пелети и се трупаха и не изгаряха съответно пушеха проблем ли е да работи котела без тази скара. И предназначението и за какво е по принцип благодаря ви.
Тази скара е за работа на котела на дърва или въглища.
bgtelbg - напреднал
Валтер Желязков написа:
bgtelbg написа:
Здравейте разполагам с пелетен котел Golden Fire 48 kw с горелка горелка GF 858 VIP . в котела има една скара която е хоризонтално над горелката пробвахме със слънчогледови пелети и се трупаха и не изгаряха съответно пушеха проблем ли е да работи котела без тази скара. И предназначението и за какво е по принцип благодаря ви.
Тази скара е за работа на котела на дърва или въглища.
Благодаря
ekondev - напреднал
bgtelbg написа:
Валтер Желязков написа:
bgtelbg написа:
Здравейте разполагам с пелетен котел Golden Fire 48 kw с горелка горелка GF 858 VIP . в котела има една скара която е хоризонтално над горелката пробвахме със слънчогледови пелети и се трупаха и не изгаряха съответно пушеха проблем ли е да работи котела без тази скара. И предназначението и за какво е по принцип благодаря ви.
Тази скара е за работа на котела на дърва или въглища.
Благодаря

:axe: :partyman: скалата е да минава въздуха и да избухва полетите. Механизъмт за почистване да се движи по нея и да няма шлака. Тази скара си трябва :supz:
bgtelbg - напреднал
ekondev написа:
bgtelbg написа:
Валтер Желязков написа:

Тази скара е за работа на котела на дърва или въглища.
Благодаря

:axe: :partyman: скалата е да минава въздуха и да избухва полетите. Механизъмт за почистване да се движи по нея и да няма шлака. Тази скара си трябва :supz:
Последно трябва ли да има скара или не трябва не можах да разбера?
VGeorgievSP написа:
Има ли някой, който има пелетна камина Golden fire PS24 на Марели в Русе, или някой който да разбира настройките на такава. Имаме я от един месец и само мъки и нерви. Ако някой може да помогне да пише, благодаря!
Миналата зима с големи мъки изкарахме с Марелито. Настройките си ги правих аз, с помоща на човек от фирмата където ги правят ( по телефона) . Имах проблеми с нея от самото начало. В момента е в мазата и е заменена с подов климатик.
Здравейте,
От началото на Декември имам водогрейна камина Golden fire GF 18, до събота бях доволен много.
Понеже не живея в момента там, я бях пуснал за зимен режим с опцията против замръзване. Работи супер, на 4 дена 1 чувал, като падне под 10 градуса се пали и когато стигне в моя случаи 30 градуса (на колкото е нагласена помпата) се гаси.
В събота изкочи аларма че не се е запалила, опитах се да я запаля и установх че вентилатора не работи (случва се дефект предполагам).
И тука започна изнервянето, звънах във "фирмата" и понеже нямам на близо сервизен, най-близкия ми е на 70км. ми казаха че за да дойде само на посещение трабва да си заплатя 50 лева, и ако е фабричен дефект ще е безплатна подмяната.
Е всъщност каква гаранция е тази, почети всяка една част по тази камина струва толкова.
Моля ако някой е имал подобрен проблем и се с справил сам да сподели. Благодаря.
syncho - майстор
Това е безумно! Изобщо нямат право да ви искат пари за гаранционен дефект, ако ще и да е на 500км най-близкия сервиз!!! Ако продължават да ви искат пари за гаранционно посещение, се обърнете към КЗП (Комисия за Защита на Потребителя), защото ми дойде до гуша хора да ми се оплакват от фирми, които им искат пари за гаранционен сервиз.
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 78

Тема "ПЕЛЕТНА КАМИНА GOLDEN FIRE мнения и отзиви" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: