• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 78
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Методи - специалист
Скалата45,
Обади се на производителя ще ти дадат фабричните настройки и от там почни да си правиш оптималните за теб настройки.
За оптимална настройка на котела следва да се съобразиш с - изолация, прозорци, обем на помещенията, желана температура в стаите, външна температура, вероятно и други, които са свързани с топлотехниката например за които г-н Ганев може да развие тема по тях.
Ако под оптимална настройка разбираш да гори малко без да се съобразиш с гореописаното, откажи се. Всичко е много индивидуално за всяка една къща/апартамент.
filmatoplo - майстор
Оня ден преди пуск на камина gf24 ,поисках от човека на който я монтирах да ми даде книжката за камината да прегледам менюто ,оказа се че някъде я загубил .Цъкнах Лаптопа -за 10 секунди пред мен бе инструкцията ,прегледах параметрите ,регулирах каквото трябва и готово.Влез в сайта ,там натисни Подръжка ,после си натисни за съответната камина и инструкцията излиза ,успех.
amigoto777 - напреднал
Здравейте,монтираха ми камина 24 кв,какво може да е объркано в настройките та се получава избухване на камината ,при положение че комина е на ред -пуска пелети през 8 секунди ,вентилатор уж работи както трябва,не ми се вярва да е от ниско атмосферно налягане,водата е на 60 градуса,помпа вкл на 40 градуса,Питах настройчика -било нормално да погръмват,да ма се опушва всичко пък и стреса не не малък.пелетите са иглолистни
naskov - майстор
По време на работа ли ти погръмва или при палене? Ако прави така избягвай да стоиш пред стъклото :!:
naskov - майстор
Има марки, на които им хвърчи стъклото. Включително и в Италия. Промениха софтуера решиха проблема.
filmatoplo - майстор
Не аз се присъединявам за моята която си правя от печка Прити ,кое не е наред че да внимавам .
amigoto777 - напреднал
Ами "погръмва"-означава-гори-почиства -почива пълни с пелети-загрят комин-неуспешно палене ,пушек-опит за повторно палене и гърми та падат чак кюнци,Викнах техника и увеличи въздуха при палене на 40 процента и от 2 дни не е имало проблем,тоест недостатъчно въздух.
jabata - специалист
amigoto777 написа:
Ами "погръмва"-означава-гори-почиства -почива пълни с пелети-загрят комин-неуспешно палене ,пушек-опит за повторно палене и гърми та падат чак кюнци,Викнах техника и увеличи въздуха при палене на 40 процента и от 2 дни не е имало проблем,тоест недостатъчно въздух.
Чакай сега, след неуспешно палене, какво прави камината? Пробва да запали наново, като пуска нова порция пелети? Ако да, това си е огромен проблем. Защото никой не знае каква е причината за неуспешното палене, и може да се окаже че в горелката (паничката има доза тлеещи пелети) и върху тях идват нови пелети, които се нагряват, обдухват, и тогава и ако тогава може да се случи да се запали една огромна порция пелети наведнъж, която предизвиква гръм. Като цяло би трябвало след неуспешно палене контролера да изключи с аларма, и да е необходима ръчна намеса.
Това с въздуха, мисля че премахва симптомите, а не самия проблем. Трябва майстор да гледа, какво се случва и защо не пали. Разликата на делта Т ли е малка, пелетите ли са много, или какво. Даже ако щеш, може да е бъг в софтуера на камината.

При палене на голямо количество пелети, с малко въздух е нормално да се получи лек взрив. Навремето едни майстори така бяха настроили горелката на един Дакон, че при палене се чуваше не бум, ами направи се отваряше горния капак на котела :-D и ако не си там да го видиш, може или позар да стане, или след 10 мин, да не може човек да припари в котелното. :?
filmatoplo - майстор
Да чукна на дърво ,нито съм видял такова нещо нито съм чувал .
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 78

Тема "ПЕЛЕТНА КАМИНА GOLDEN FIRE мнения и отзиви" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: