• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 78
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n.ganev - майстор
filmatoplo написа:
за сега почиства само с вентилатора на всеки 10 минути за по 10 секунди .
Това може да се промени в сервизното меню. Аз го направих през 20 минути за по 10 сек. но намалих вятъра че изхвълряше живи пелети.
filip_n - специалист
С хубави пелети няма да има ядове :) Аз снощи почистих за пръв път тоя сезон котела изгорени 12 чувала от 10ти септември до сега пепел 1/3 чувал. Междо другото ако го нямате сервизния код е 69 :D
filmatoplo - майстор
Да -кода е 69 , това не беше ли нещо от кама сутра :heart: :-D .Да питам -винаги ли след изход от параметри трябва да връщам кода до 1 , така ми каза един приятел , не съм питал др хора .
filip_n - специалист
filmatoplo написа:
Да -кода е 69 , това не беше ли нещо от кама сутра :heart: :-D .Да питам -винаги ли след изход от параметри трябва да връщам кода до 1 , така ми каза един приятел , не съм питал др хора .
При мен не се е случвало но днес пак плюх по "горелката" :snakeman: по точно по шнека за мен спрямо комшиите, моя е доста по "тесен" и ми се запуши - отново та ако слагате горелки с шнек, шнека нека сочи директно надолу че иначе дава проблеми при малко повече шлака...... абе който взима котел с такава горелка да има предвид че ще има един момент да стане спец по горвлки :lol: не че не топли и не работи ама не е като да работи от "раз" веднага.... скоро ще напиша и отделна тема с целия "опит" за Голдън Файер горелка или поне за 25 кв версията и...
Здрвейте колеги.Днес монтирах и запалих моята камина GF24.Първите ми впечатления са добри.не съм закачил всички радиатори все още.Загря за 30мин от студена като радиаторите които засега съм закачил са 3бр 1600*600 и една лира.Какво трябва да бъде съотношението пелети въздух и колко трябва да е температурата на газовете?Ще съм много благодарен ако някой помогне по тези въпроси както и мога ли да променям времето през което се пуска шнека,че често ми се вижда сега е на 8 секунди и въобще всичко с което мога да я подкарам по добре.Благодаря предварително.
petko82 - помощник
Marchello написа:
Здрвейте колеги.Днес монтирах и запалих моята камина GF24.Първите ми впечатления са добри.не съм закачил всички радиатори все още.Загря за 30мин от студена като радиаторите които засега съм закачил са 3бр 1600*600 и една лира.Какво трябва да бъде съотношението пелети въздух и колко трябва да е температурата на газовете?Ще съм много благодарен ако някой помогне по тези въпроси както и мога ли да променям времето през което се пуска шнека,че често ми се вижда сега е на 8 секунди и въобще всичко с което мога да я подкарам по добре.Благодаря предварително.

здравейте и аз от 5 дена съм с монтирана такава камина GF24 И моите първи впечатления са добри .И аз се интересувам за оптимални съотношения пелети въздух.Настройките които са ми зададени на камината в момента са гори-шнек 5степен006,5сек. -вентилатор-53%, 3степен шнек004,0сек-вентилатор48% , 1степен шнек002,5сек-вентилатор43%

ако някой може да помогне с други настройки с цел икономия на пелети ще съм му много благодарен:))
ggogov - напреднал
Да попитам , дали някой е посъбрал впечатления и информация относно камините golden fire ?
Тази Събота ми предстои връзване на камина Golden Fire 24 kw.
Купих я преди месец, но чак сега намерих майстор да я върже.
Ще я ползвам на вилата.
Ще отоплявам 70 м2. Доста мощна камина за тези квадрати, но нямаха 18-ка и трябваше да я чакам 45 работни дни.
А и майстора ми каза, че тя може да работи и на доста по малки мощности, като киловати, така че няма проблем.
Е ще видим и разхода, но то ми е за уикенда - колко да излапа за 2 дни ? ще взимам пелети от ''Национал 7'' от Скравена наблизо са ми.Пелетите им били Топ.
На Коледа ще се тества, като от предният ден ще и кажа да се пусне сама с GSM модула, който купих и ще докладвам как се е справила ''хубавицата''.
Майстора - много печен ми каза, че били здрави и да не се притеснявам.
Монтирал е доста такива и каза,че са добри.
Малко цената за монтирането + 3 панелни радиатора и всички части за монтажа ми се стори бая, но явно са такива цените ( засечка с още една оферта) :? :? :?
Толкоз от мен,
Монтираха камината преди 5 дни, засега няма проблеми. Майстора я настрои на 60 градуса на водата, да работи на степен 2 на максимум. 24-ка. След 2 дни работа свалих градусите на водата на 57 и увеличих времето за подаване на пелети от 15 на 17 сек. Не съм габровец, но пробвах да го увелича на 20, гасне :-D. Загрява малко по-бавно, малко повече време и отнема да се върне на първа степен, но разхода ми е 15 кг на денонощие, стаен термостат настроен на 22 градуса от 6:30 до 22:30 и на 16 градуса през нощта (практически не работи камината) при тези външни темперарури, 0-7 градуса. Къща 90 кв м, с бойлер 80 л, с прилична дограма и 15кг/куб външна изолация, не много добре изолирани подове и таван (стара къща с каратаван).
n.ganev - майстор
Ако настроя такива температури у нас Наш'та ше ме гръмне с една от трите ми пушки. С двете може да повтори ама дано не хване третата, че с нея ще пуца пет пъти Баси без да презарежда #-o
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 78

Тема "ПЕЛЕТНА КАМИНА GOLDEN FIRE мнения и отзиви" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: